Rozhovor s novým trénerom Richardom Stražanom

01.08.2022

- Prečo si sa rozhodol osloviť práve Riša ?

- Chceli sme niečo zmeniť, nový impulz do mužstva, dať šancu mladému trénerovi, s kvalitným trénerským vzdelaním a skúsenosťami z veľkého futbalu. Poznáme sa s Rišom roky, vždy keď prišiel za rodičmi na Slovensko sme dali kávu a debatovali, nielen o futbale. Viackrát počas jesennej časti videl naše zápasy, bolo ich možno 4 - 5, poznal niektorých hráčov, ktorí ho zaujali. A keď sme sa stretli naposledy, hneď sme sa dohodli na spolupráci, avšak pred tým si musel vyriešiť záväzky v Ústi nad Labem.

Branko Kovačič, prezident FK Rača

- Ako si sa dostal k trénovaniu v FK Rača ?

- Bolo to tak trochu aj na rýchlo, ale som rád, že ma Branko Kovačič oslovil a aj preto, že som vyrastal v Rači ako chlapec a začínal som tu s futbalom. Poznám tu aj všetkých funkcionárov, s ktorými som aj niekedy hrával. Počas toho ako som pôsobil v druhej Českej lige som chodieval pozerať na zápasy, keď som mal voľno a chodieval za rodinou. Pred štyrmi týždňami ma Branko oslovil s ponukou trénovať A-mužstvo v FK Rača. Vízia a podmienky klubu sa zhodovali s mojimi predstavami, no musel som si vyriešiť ešte v Ústi nad Labem svoj záväzok, keďže som bol viazaný v klube zmluvou, ale som rád že mi umožnili stať sa hlavným trénerom A-mužstva v FK Rača, za čo som veľmi rád.

- Ako hodnotíš svoje mužstvo ?

- S mužstvom som krátku dobu, prakticky necelé 4 týždne. Mužstvo som už poznal, tým že som sa na nich chodil pozerať a mal som nejakú predstavu o nich. Myslím si, že je v nich veľký potenciál, ktorý nie je dostatočne prebudený. Toto mužstvo je šikovné, vnímavé, talentované a sú to inteligentní chalani, ktorí rozumejú futbalu a hodnotím to len kladne, takže máme sa kam spolu posúvať.

- Aké sú tvoje ciele v FK Rača ?

- Tak nejaké stanovené ciele sú tu, často sa hovorí o druhej lige, o postupe. Mužstvo je na druhej priečke a stráca pred jarnou časťou dva body na Ivanku, ale je to všetko priskoro o tom hovoriť. Ten hlavný cieľ, ktorý je, je ostať do 3. miesta. Keďže tu má byť reorganizácia 3.ligy, všetko čo bude navyše, tak samozrejme je to plus pre klub a vedia to aj chalani, ale treba ísť od zápasu k zápasu a sústrediť sa. Čo však príde tak ukáže až čas, ale treba sa sústrediť na každého súpera, ktorý prichádza a ísť postupne krok za krokom.

Richard Stražan, hlavný tréner FK Rača