Rozhovor s novou posilou Martinom Klabníkom

12.07.2023

Keďže si sa pripojil k mužstvu až na sústredení a prvý krát si sa s mužstvom stretol až v Radave po 2 týždňoch trénovania, aké boli tvoje pocity z mužstva ? 

  • Pocity po príchode na sústredenie boli veľmi pozitívne od prvého dňa, ešte som sám nevedel či ostanem v Rači alebo nie, na to som prišiel na sústredenie, po slovách trénera, kedy chválil chlapcov, tak som to prišiel skúsiť že ako to tam vyzerá, funguje a ako sa pracuje v Rači. Bol som veľmi milo prekvapený po prvom tréningu, takže moje pocity boli veľmi dobré a vlastne na tomto sústredení som sa rozhodol že ostanem v Rači, pretože som tam videl od prvého tréningu kvalitu a videl som na chlapcoch, že chcú pracovať a hlavne najdôležitejšie čo tam rozhodlo je to, že je tam skvelá partia a to je najdôležitejšie pretože, keď je výborná partia a šatňa, to sa prenesie aj na ihrisko. 

Čo ťa presvedčilo ísť do Rače, keď že si vedel že sme posledný. 

  • V prvom rade je to tréner Stražan, s ktorým som sa stretol pár krát a pri osobnom stretnutí veľmi pozitívne rozprával o celom mužstve, o tom ako to funguje v Rači, o tom ako verí v záchranu, takže to bolo hlavné čo ma presvedčilo a druhá vec, ktorá ma presvedčila bola hlavne to sústredenie ako som už spomínal, pretože atmosféra aká je v klube je výborná, takže šatňa ma presvedčila a ľudia okolo futbalu, či už sú to tréneri pri mužstve, vedúci mužstva, náš bezpečnostný manažér Mišo a naša výborná fyzioterapeutka Saška, ktorá sa o všetkých stará, takže toto všetko ma presvedčilo. A to že sme posledný ? To je len veľká motivácia pre mňa a mala by to byť motivácia aj pre chlapcov. Milujem takéto momenty v živote, keď mi niekto neverí a Rači nikto neverí v záchranu, takže mám rád veľmi tieto momenty a verím v to, že sa zachránime a to že som sa rozhodol ostať v Rači znamená že verím v kabínu a verím v záchranu. 

Ako vnímaš víťazstvo na pôde FC Petržalka ? 

  • Vnímam ho veľmi pozitívne, je to výborný štart do ligy, aj keď v zápase prvých 15.minút možno nebolo ideálnych, kedy sme sa bránili ale dôležité bolo že sme zvládli ten tlak Petržalky prvých 15. minút, kde hrali lepšie, na tento tlak sme najlepšie zareagovali tým že sme dali gól a po tomto góle sa to pomaličky začalo otáčať a druhý polčas z našej strany si myslím bol veľmi dobrý. Aj keď sme mali šťastie v tom zápase, ale to k tomu patrí a myslím si že to bolo odzrkadlenie toho čo je vnútri v klube, v šatni a presne toto všetko sa vráti aj na ihrisku, takže vnímam to super, vynikajúci štart do ligy ale to je len malý krôčik k tomu nášmu cieľu. Takže musíme ďalej pokračovať pokorne, ťažko pracovať každý deň na tréningoch. Ideme od zápasu k zápasu, každý ďalší zápas je pre nás najdôležitejší, takže makáme ďalej.  

Čo by si chcel odkázať fanúšikom FK Rača ? 

  • Fanúšikom by som rád odkázal, že možno nie každý zápas sa nám podarí vyhrať, nie každý zápas bude vyzerať super na ihrisku ale jediné čo môžem povedať na 100% je, že tam na ihrisku necháme zdravie, srdce a určite budeme bojovať za každý centimeter na ihrisku. Jediné čo môžem odkázať našim fanúšikom je že nech držia palce, nech nám veria, lebo my veríme v záchranu.