MLÁDEŽ | Výsledky - 7. týždeň

Prinášame hodnotenie trénerov mládežníckych kategórií.

U19: FK Rača – FC ŠTK 1914 Šamorín U17 5:2 (3:1)

Marek Meňhard, tréner U19: "Prvú polovicu prvého polčasu sme si vytvorili množstvo šancí, čoho výsledkom bol stav 3:0. Stále však máme problém pri rozohrávke, keďže súper zvolil vysoký pressing. V závere sme sa prestali koncentrovať a po chybe v obrane nám súper dal gól. Druhý polčas mal rovnaký priebeh. V závere zápasu sa vytváralo mnoho protiútokov na oboch stranách, ale veľa ich skončilo tesne pred šestnástkou bez zakončenia."

U17: FK Rača – TJ Záhoran Jakubov 5:0 (4:0)

Roman Fabšo, tréner U17: "V rámci tréningového času sme si cez týždeň zmerali sily s druhým celkom skupiny "B" našej súťaže. V ťažkom a tvrdom zápase, plnom osobných súbojov sme boli predsa len o čosi futbalovejší. Zodpovedne sme bránili a nepúšťali súpera do streleckých príležitostí. Smerom dopredu sme boli rýchlejší a hlavne efektívnejší, a to rozhodlo v náš prospech. Výborná skúsenosť. Ďakujem chalanom za predvedený výkon."

U17: FK Rača – ŠK 1923 Gabčíkovo 6:1 (3:0)

Roman Fabšo, tréner U17: "V ďalšom prípravnom zápase sme privítali zástupcu z južnej skupiny 3.ligy ZsFZ MD. Vo svojich radoch sme dnes nemali žiadneho ortodoxného stredného obrancu a tak sme značne improvizovali. V prvom polčase v rozostavení 3-4-3, v druhom síce 4-3-3, ale testom si na stopérskom poste prešli viacerí hráči. Každopádne sme boli lepší vo všetkých herných činnostiach. Chalani hrali pokojne a pripravili si veľa šancí. Dnes nám však viazlo ich zakončovanie a efektivita premieňania bola nízka. Zápas nám poskytol množstvo potrebných informácií pre ofenzívne rozostavenie a tiež do ďalšej budúcnosti tímu U17."

U15: FK Dúbravka – FK Rača 1:3 (1:2)

Richard Zošš, tréner U15: "V poslednom prípravnom zápase sme vyzvali Dúbravku. Od začiatku zápasu sme boli aktívnejší a začali sme si vytvárať šance. Vyhrávali sme osobné súboje v strede ihriska a darilo sa nám útočiť cez krajné vertikály. Žiaľ, prvý gól strelil paradoxne náš súper po štandardnej situácii, kedy boli hráči Dúbravky dôraznejší ako my. Ešte do polčasu sa nám podarilo výsledok otočiť a mohli sme pridať aj ďalšie góly. Druhý polčas sme súpera takmer do ničoho nepustili a pridali sme ešte jeden gól. Celkový herný prejav dnes na veľmi slušnej úrovni, akurát nás môžu mrzieť nevyužité šance na strelenie ďalších gólov. Veľké pozitívum je, že hráči prenášajú nacvičené veci z tréningu do zápasu. Už o týždeň nás čaká prvý ligový zápas v Skalici."

U14: FK Inter Bratislava – FK Rača 1:0 (0:0)

Jozef Valacsay, tréner U14: "V našom prvom víkendovom zápase sme opäť nastúpili so súperom z ligy v rovnakej kategórii. V úvodnej pätnásťminútovke sme boli pod tlakom vďaka laxným stratám, ako aj väčšej kvalite súpera na lopte, avšak úvodný nápor sme prežili bez inkasovania a hra sa postupne vyrovnala. Dnes bolo v našich možnostiach neprehrať, avšak kým súper svoj nájazd premenil, my žiaľ nie a z následnej 1000% dorážky do prázdnej sme prekopli bránu. Mali sme opäť výborne fázy s prvkami, ktoré nacvičujeme, ale žiaľ aj chyby, ktoré robíme zápas čo zápas a musíme sa im vyvarovať. Súboj v dobrom tempe splnil zámer."

U14: FC Nitra U15 – FK Rača U14 2:0 (1:0)

Jozef Valacsay, tréner U14: "Po dobrom zápase s Interom sme hneď na druhý deň cestovali do Nitry. Do zápasu sme nastúpili s tažšími nohami. K tomu sa pridala výrazná fyzická prevaha súpera, čo znamenalo neustály tlak na našu obranu a rozohrávku. Boli rýchlejší a lepší v každej činnosti. Inkasovali sme opäť z rohu. V druhom polčase súper prestriedal a hra sa vyrovnala. V zápase sme si vytvorili 3-4 príležitosti, ktoré však gól nepriniesli. Počas prípravy sme odohrali 10 zápasov, z ktorých 9 bolo s kvalitnejším, či starším súperom. Viacero chalanov zaznamenalo výrazný progress, fakty ale žiaľ nepustia – kde bola štartovacia pozícia, kde sme dnes a kde sú naši súperi."

U13: FK Rača – FK Inter Bratislava 1:7 (1:1)

Pavol Máťuš, tréner U13: "Generálka nám nevyšla, uvidíme ako to bude v lige. Prvý polčas sme boli mierne lepší, ale váhali sme v šanciach. Druhý polčas sme súpera 10 minút tlačili, no nepriniesli sme žiadnu vyloženú šancu. Posledných 25 minút sme chybovali snáď po každej stránke – neprebraný stred poľa, neobsadzovanie hráčov, ustupovanie obrany – čo strela, to gól. Verím, že aj hráči po tomto výprasku sami pochopili, že futbal sa hrá 70 minút (v danej kategórii) a my ho musíme hrať poctivo a systémovo. Hrali všetci nominovaní."

U12 FK Rača – FK Inter Bratislava

Juraj Marcinkovič, tréner U12: "Mierne netradičný triangel s Interom a domácim Slovenským Grobom. Odohrali sme v hracom systéme 6+1 generálku s Interom, ktorý sme na polčase remizovali, ale v súčte gólov prehrali. V ďalšom "treťom" polčase sme s Interom hrali samostatný zápas, ale už na oboch stranách s výberom najlepších hráčov, aby sme si urobili reálny obraz o sile oboch mužstiev. Tento zápas skončil 1:1 a ukázal, že kvalita oboch tímov je približne rovnaká. Ukázalo sa, že napriek našej územnej prevahe a streleckým možnostiam, je efektívnosť niekedy dôležitejšia. Inter z troch šancí strelil gól, ktorý sme my strelili až po sérii zahodených príležitostí. Nepremenili sme dokonca ani pokutový kop. So Slovenským Grobom sme vyhrali vyšším rozdielom. Dokopy hráči odohrali 95 minút, čo je pomerne veľké zaťaženie. Oba zápasy splnili účel a preverili našich hráčov."