MLÁDEŽ | Hodnotenie trénerov mládežníckych kategórií - 36. týždeň

11.09.2023
Prečítajte si hodnotenie mládežníckych trénerov po zápasoch v 36. týždni.

U19: OFK Dunajská Lužná - FK Rača 2 : 2 (1 : 2)

Góly FKR: Mikúš, Taufer

M. Meňhard, tréner U19: "Do zápasu sme vstúpili dobre, boli sme aktívni a aj celkom nebezpeční. Na základe toho sme si vytvárali dostatočné množstvo štandardných situácií. Gól sme však nedali a tak na druhej strane po rohu súpera, sme inkasovali ako prví. Potom sme sa chvíľu na ihrisku kombinačne hľadali. Znovu sme preberali aktivitu do svojich nôh a po penalte sme vyrovnali na 1 :1. Už o pár minút neskôr po peknom kombinačnom prechode stredovou zónou sme samostatný nájazd pretavili do vedúceho gólu. Následne sme mohli zápas uzavrieť avšak herné situácie 4 na 1 a 4 na 2 sme riešili veľmi zle. V druhom polčase súper zlepšil obrannú činnosť a my sme sa do nejakých čistých šancí dostávali len sporadicky. Súper vyrovnal po štandardnej situácii po centrovanej lopte. V závere sme si vytvorili ešte taký platonický tlak ale bez nejakej výraznej gólovej príležitosti. Zápas bol celkovo dosť nervózny k čomu prispeli aj rozhodcovia, keď niektoré situácie vyriešili dosť zvláštne, ale nebudeme sa na to vyhovárať."

U17: OŠK Chorvátsky Grob - FK Rača 0 : 2 (0 : 2)

Góly FKR: Domonkoš, Bartolčič

R. Fabšo, tréner U17: "V ďalšom majstrovskom zápase sme sa vytrápili u nováčika z Chorvátskeho Grobu. Na malom ihrisku s nerovným terénom sme boli jednoznačne lepším tímom. Tlačili sme súpera na jeho polovicu, aktívnym pressingom napádali jeho rozohrávku a zo získaných lôpt vytvárali gólové príležitosti. Naša hra bola variabilná, no koncovka viazla. Zatiaľ platí, že sa nám vonku strelecky nedarí, akoby nám vlhol strelný prach a zahadzujeme aj nemožné. Dnes bolo šancí doslova na dva zápasy. Našťastie chalani zápas rozhodli dvomi gólmi už v prvom polčase. Ďakujem chalanom za dobrý výkon."

U15: FK Rača - FKM Karlova Ves 0 : 1 (0 : 0)

Richard Zošš, tréner U15: "Do dnešného zápasu vstúpil lepšie súper, keďže od začiatku si začal vytvárať šance. Postupom času sa hra viac vyrovnala, avšak bez výraznejšej gólovej príležitosti. Snažili sme sa kombinovať a byť aktívni, ale darilo sa nám to len po pokutové územie súpera. Naopak, súper si začal vytvárať šance, kde nás výborne podržal náš brankár. V druhom polčase to bol z našej strany rovnako bojovný výkon, avšak bez výraznej šance. Po odkopnutej lopte súpera a po obrovskej chybe v našej obrane sme dostali gól na 0:1. Po tomto góle sa už zápas len dohrával a súpera sme nedokázali výraznejšie zatlačiť. Chlapcov chcem pochváliť za bojovnosť, ale tentokrát nám chýbala kvalita v útočnej fáze."

U15: FK Rača "B" - Dunajská Lužná 1 : 1 (0 : 0)

Gól FKR: Bruna

Milan Adámek, tréner U15 "B": "V prvom domácom zápase sme sa na hrboľatom ihrisku ťažšie presadzovali. Mali sme hernú prevahu, ale v poslednej tretine ihriska chýbalo lepšie zakončenie. V druhom polčase sa súper ujal vedenia z ojedinelej strely. My sme zaslúžene vyrovnali po dorážke najlepším hráčom zápasu Alexom Brunom. Pozitívom bolo, že výkonom pomohli aj mladší chlapci.

U14: FK Rača - FKM Karlova Ves 0 : 3 (0 : 1)

J. Valacsay, tréner U14: "Dnes sme hostili chalanov z Karlovej Vsi so 100% úspešnosťou bez zaváhania v prvých troch kolách súťaže a priebeh zápasu len potvrdzoval túto bilanciu. Súper bol silný na lopte a opäť nás prehrával v každej jednej činnosti. Všetky parametre (fyzická, technická, rýchlostná) boli výrazne v náš neprospech a tak nič iné ako zablahoželať lepšiemu k víťazstvu nám neostávalo. Prvý gól sme inkasovali v závere prvého polčasu. Ako nováčik súťaže naplno pociťujeme rozdiely, s ktorými dennodenne bojujeme a snažíme sa ich zúžiť."

U13: FKM Karlova Ves - FK Rača 2 : 1 (0 : 0)

Gól FKR: Pach

P. Máťuš, tréner U13: "Čo povedať, tretí zápas po sebe stratené body. Súper na nás asi 15 minút vybehol a urobil tlak, avšak žiadnu šancu si nevypracoval. Problém boli krátke rohy keďže mali troch vysokých hráčov asi o pól hlavy vyšších ako náš najvyšší. Potom sme sa osmelili a prvú čistú šancu sme zahodili, kedy bol náš hráč sám pred bránou a ani na tri krát sme loptu nedokopli do brány. Hneď na to súper nahral útočníkovi priamo na 16tku, ale ten sám na brankára netrafil bránu. Asi 10 minút pred polčasom sa domáci ujali vedenia keď strela asi z 20 metrov, ktorá smerovala priamo na brankára, zapadla do našej brány. Skúšali sme vyrovnať, mali sme aj obrovskú šancu, zoči voči brankárovi sme však trafili iba jeho rukavice. Súper si vypracoval na záver polčasu v podstate jedinú gólovú šancu. keď utiekol útočník, ale brankár pekne vybehol a Melánia ho stíhala a robila tlak do konca akcie. Druhý polčas sme prešli na rozostavenie 4-3-3, s cieľom skúsiť vyrovnať, boli sme aktívnejší, ale šťastie nám neprialo, naopak z rohu sme dostali druhý gól. Hrali sme lepšie ako súper, ale z viacerých príležitostí sme využili iba jednu v poslednej minúte. Škoda, domáci hrali tvrdšie telom aj ústami, ale toto je jednoducho prvá liga a treba makať, všetci hráči musia byť tvrdší a nebojácni, nie sa sťažovať a vypúšťať v napádaní a útoku po strate lopty."

U13: FK Rača "B" - FK Danubia Veľký Biel 10 : 1 (2 : 1)

Góly FKR: Záleský 2, Frlajs 2, Kováč, Kováčik, Pach, Eliáš, Streška, Toplanský

P. Máťuš, tréner U13 "B": "Od začiatku nám dosť odskakovala lopta a pri prvej súperovej akcii, so slabším prebratím hráčov, sme z asi jedinej vyloženej akcie dostali gól (0:1). Ešte do polčasu sme zlepšili hernú činnosť a dvoma gólmi otočili. V druhom polčase sme už kontrolovali hru a súpera sme nepustili za polovicu a zaslúžene sme ho vyhrali 8:0. Dnešný súper bol technicky a fyzicky veľmi slabý, no my sami sme robili veľa chýb pri spracovaní a rozohrávke, čo sa nám nemusí vyplatiť proti silnejšiemu súperovi. Každopádne musím pochváliť hráčov za snahu a povzbudzovanie samých seba cez polčas a veľmi pekné 3 - 4 akcie v druhom polčase na jeden dotyk, ktoré boli zakončené gólom."

U12: FKM Karlova Ves : FK Rača 10:9

J. Marcinkovič, tréner U12: "Zápas, v ktorom jednotlivé polčasy skončili remízami 1:3, 3:1, 3:4, 3:1, sme v konečnom súčte gólov prehrali. Vyrovnaný zápas po hernej stránke rozhodol výkon brankárov, bohužiaľ v náš neprospech. Súper vystrelil dokopy šesťkrát do priestoru brány a z toho rezultovalo desať gólov. Dve strely v druhom polčase smerujúce mimo bránku si omylom vrazil do siete. Ďalší gól sme dostali pri odkope brankára ktorý trafil do nohy súpera a odtiaľ opäť do siete. Posledný rozhodujúci gól sme dostali z polovičky ihriska po priamom kope kde lopta na prekvapenie všetkých skončila v našej bránke. Bohužiaľ, naše šance zostali nevyužité. Podobne ako v zápase s Dominom sa ukázalo, kde v súčasnej dobe máme asi najväčšiu slabinu, a to na poste gólmana."

Góly FKR: Bálintová 2, Futurík 2, Rozložník, Sučanský, Miklovič, Hyža, Molnár