"A" MUŽSTVO | PREDSTAVOVAČKA časť 1. | Mladícka dravosť

09.08.2023
"A" mužstvo FK Rača vstupuje do novej sezóny 2023/2024 so značne obmeneným hráčskym kádrom. Oproti minulému ročníku, kedy naše mužstvo pôsobilo v II. lige, prišlo do tímu viacero mladých hráčov, od ktorých očakávame najmä dravosť, bojovnosť a oživenie hry.
Zľava: A. Füle, R. Dujava, M. Jeník, M. Trusina, A. Keszöcze

22 | Adam Füle | 19 rokov

Adam ku nám prichádza z FC ŠTK 1914 Šamorín, kde v minulej sezóne hral za starší dorast U19 v II. dorasteneckej lige (1. miesto v tabuľke). Ľavonohý obranca má v minulej sezóne odohraných úctyhodných 2285 minút s ôsmimi strelenými gólmi. Adam bohužiaľ nemohol zasiahnuť do pohárového zápasu s Kráľovou pri Senci. Jeho hosťovanie je už však úspešne dotiahnuté a tak na domácom trávniku bude najbližšiu nedeľu proti OK Častkovce trénerovi Olejníkovi plne k dispozícii.

A. Füle: "Zatiaľ som veľmi spokojný, páči sa mi tu a cítim sa tu dobre. Kolektív ma prijal bez problémov, za čo som veľmi rád. Čo sa týka cieľov do tejto sezóny, vždy si dávam tie najvyššie, snažím sa za nimi ísť a bojovať za ne tvrdou prácou. Bol by som rád, ak by sme v Slovnaft Cupe postúpili čo najďalej a siahali na vrchné pozície v ligovej tabuľke. Viem, že to nie sú jednoduché ciele, ale verím, že tvrdou prácou sa nám ich spoločne podarí naplniť. Na nedeľný domáci zápas sa veľmi teším, keďže som nemohol hrať minulý týždeň v pohári. Neviem sa už dočkať kedy nastúpim a budem môcť pomôcť tímu k dobrému výsledku."

5 | Radoslav Dujava | 19 rokov

Rado futbalovo vyrastal v Ružomberku, odkiaľ ku nám prichádza na ročné hosťovanie. V minulej sezóne si pripísal štarty za tamojšiu U19, ktorá hrá I. dorasteneckú ligu. Do Bratislavy prichádza kvôli štúdiu. Defenzívny hráč si pripísal úvodné minúty v našom drese už v pohárovom zápase proti Kráľovej pri Senci.

R. Dujava: "Som veľmi vďačný za to, že FK Rača je a verím, že aj dlhšiu dobu bude, mojím novým domovom. Odmalička som obliekal iba jeden dres, takže verím, že táto zmena mi pomôže do budúcej kariéry, avšak najdôležitejší je tímový výkon. Kolektív je tu skvelý, myslím, že ma chalani prijali a takisto aj prostredie Rače je príjemné, veľmi sa mi tu páči. Verím, že vstup do ligy bude dobrý, sme na to pripravení. Prvý zápas hráme doma, preto verím, že priazeň divákov bude čo najväčšia. Vidíme sa v nedeľu!"

18 | Matyáš Jeník | 19 rokov

Mladý hráč pochádzajúci z Českej republiky ku nám prichádza z FK Pardubice. Za tamojší klub pravidelne nastupoval v I. dorasteneckej lige staršieho dorastu U19, s ktorým skončil na výbornom 2. mieste. Jediný tím, ktorý predbehol v konečnej tabuľke Pardubice bola Sparta Praha. Matyáš hrá na pozícii záložníka a v pohárovom zápase proti Kráľovej pri Senci absolvoval plnú minutáž. Navyše, už pri prvom štarte v našom drese si pripísal pekný gól, ktorým upokojil hru nášho mužstva.

M. Jeník: "V Rači sa mi zatiaľ veľmi páči a verím, že to tak bude aj naďalej. Prípravné zápasy boli super, myslím, že sme dobre pripravení na prvý ligový zápas, čo nám ukázal aj zápas v Slovnaft Cupe, i keď sa jednalo o duel s tímom z nižšej ligy. Každopádne, v tomto zápase sme zaslúžene vyhrali a dobre sme sa naladili na domáci zápas s Častkovcami. Som rád, že som súčasťou tohto tímu a veľmi sa teším na nedeľu."

8 | Marko Trusina | 19 Rokov

Marko pochádza z akadémie Slovanu Bratislava, poslednú sezónu však hral bok po boku s vyššie spomenutým Adamom Fülem II. dorasteneckú ligu v drese FC ŠTK 1914 Šamorín U19, so štatistikou 1428 odohraných minút a 12 strelených gólov. Marko dostal trénerovu dôveru v druhom polčase zápasu proti Kráľovej pri Senci a hneď sa mu aj odvďačil gólom.

M. Trusina: "V tíme sa mi veľmi páči, je tu super kolektív čo sa týka chalanov aj realizačného tímu. Mojím hlavným cieľom je dostať sa v lige čo najvyššie. Pohárový zápas sme zvládli veľmi dobre. Som rád, že som dostal trénerovu dôveru a mohol som nastúpiť hneď v prvom zápase. Podarilo sa mi aj gólovo presadiť, za čo som rád, avšak najdôležitejšie bolo víťazstvo celého tímu a postup do ďalšieho kola. Na domáci zápas sa veľmi teším, verím, že nás príde podporiť čo najviac divákov a že sa nám tento zápas podarí doviesť do víťazného konca."

7 | Adam Keszöcze | 18 rokov

Adam futbalovo vyrastal v Rači, no v 12tich rokoch prestúpil do Slovanu Bratislava a poslednú sezónu odohral v II. dorasteneckej lige za SDM Domino U19. Pri vyše 2000 odohraných minútach si pripísal 8 gólov. V pohárovom zápase nastúpil v 68. minúte a za 22 minút strávených na ihrisku sa dokázal gólovo presadiť. Po šiestich rokoch sa teda Adam vracia späť do klubu, v ktorom svoju futbalovú kariéru začínal.

A. Keszöcze: "Rača je môj materský klub, v ktorom som vyrastal. Vždy som sa tu cítil ako doma a samozrejme ma teší príležitosť vrátiť sa naspäť, a rovno priamo do "A" tímu. Samozrejme viem, že to nebude jednoduché, liga bude určite náročná, no som odhodlaný pomôcť mužstvu. V príprave sme odohrali kvalitné zápasy, ktoré nás, a zároveň mňa osobne, posunuli vpred. Za seba som rád, že sa mi podarilo presadiť aj strelecky. Páči sa mi profesionalita hráčov a trénerov a už sa veľmi teším na prvý domáci zápas, ktorý odohráme túto nedeľu."

Chalani, držíme vám v nadchádzajúcej sezóne palce a veríme, že svojím mladíckym nasadením a bojovnosťou si v račianskom drese pripíšete čo najviac odohraných minút, ktoré okoreníte aj gólovými zásahmi.