“A MUŽSTVO” | Po presvedčivom víťazstve postupujeme do 3. kola Slovnaft Cupu, v ktorom sa stretneme so Šamorínom

24.08.2023
Pohárový zápas sme zvládli na výbornú a v ďalšom kole si zahráme proti druholigovému Šamorínu. Teší výborný výkon celého mužstva, ale najmä hráčov, ktorí doteraz nedostali veľa príležitostí.

Martin Kadlečík, asistent trénera: “Do zápasu s Bernolákovom sme išli so zámerom dať šancu hráčom, ktorí nehrávajú až tak často a nemajú takú minutáž. Mierne sme sa obávali, pretože poznáme hráčov Bernolákova, aj z minulosti. Ide o skúsené mužstvo, ktoré hlavne na domácom ihrisku vie vytvoriť tlak na súpera. Našťastie sme od prvej minúty v zápase jasne dominovali. Mali sme viac loptu na kopačkách a vytvárali sme si množstvo príležitostí, ktoré sme nepremenili. Po druhom góle sme sa upokojili a do polčasu sme vyhrávali 4:0 a zápas bol plne v našich rukách. Na začiatku druhého polčasu súper znížil na 4:1, z jednej z mála šancí, ktoré mal. Následne sme však rýchlo odpovedali a nedovolili sme zdramatizovať zápas. Potešil fakt, že všetci hráči podali veľmi dobrý výkon, aj tí, ktorí nehrávajú často, hrali výborne. Ak môžem menovať sú to hlavne naši mladí, noví hráči Dujava, Füle, Keszöcze a Hargaš, ktorí doteraz nedostali veľa príležitosti. Toto vždy poteší trénera, široká a kvalitná hráčska základňa a možnosť oprieť sa o výkon hráča, aj v prípade striedaní. Týmto zápasom sme sa dobre naladili na ďalší, ktorý odohráme už túto nedeľu doma, proti Novému Mestu nad Váhom.”

Adam Keszöcze, strelec gólu: "Proti papierovo slabšiemu súperovi sme chceli ukazáť kvalitu a postúpiť ďalej, čo sa nám hneď od úvodu darilo. Vo veľkom teple bolo dôležité hrať rýchlo, na 1-2 dotyky, aby súper behal a my sme sa nevystavili zbytočným stratám. Hru sme zvládli podľa pokynov od trénerov a od začiatku sme boli lepší, čo sa pretavilo aj do gólov. Súpera sme prakticky k ničomu nepúšťali. V mužstve funguje dobrá chémia, čo sa ukázalo aj na pekých akciách a góloch. Som rád, že som mohol pomôcť mužstvu gólom a tešíme sa, že postupujeme do ďalšieho kola, kde sa stretneme so Šamorínom. Teraz sa však už pripravujeme na nedeľný domáci zápas proti Novému Mestu nad Váhom. Verím, že nás prídete podporiť :)."

ŠK Bernolákovo 1:7 FK Rača

Góly: 47’ Procházka - 7’, 22’ Maco, 36’ Kolarik, 41’ Keszöcze, 49’ Štefanka, 63’ Bellás, 89’ Füle

Rozhodovali: Ďurčo, Mikulecký, Tabiš

ŽK: Krištofič