"A" MUŽSTVO | Nie sme spokojní s výsledkom, ale prístup a charakter tímu sú dobrým základom do budúcich zápasov

14.08.2023
Po vylúčení na našej strane, sme aj v početnom znevýhodnení súpera zatlačili a siahali na víťazstvo. Zápas však skončil nerozhodne 1:1, a tak si z prvého ligového merania síl v novej sezóne odnášame 1 bod.

V úvode zápasu sa mužstvá zoznamovali a hrali prevažne medzi šestnástkami. V 12. minúte rozohral Štefanka priamy kop iba na krátko, loptu si zobral Sokol a z hranice pokutového územia mieril tesne vedľa pravej žrde hosťujúceho brankára. V 27. minúte zastavil podľa rozhodkyne Bočkovej domáci kapitán Sokol Sládeka nedovolene, tesne pred pokutovým územím. Sám faulovaný Sládek z priameho kopu iba tesne minul hornú žrď Milošovičovej brány. Po následnej rýchlej rozohrávke vysunul Jeník Trusinu, ktorý najprv stratil loptu, neskôr ju však opätovne získal, ale z následnej strely mieril iba tesne vedľa brány. V 42. minúte sme nevyužili ďalšiu sľubnú príležitosť, kedy Hlushko po úniku mieril presne do rukavíc brankára Kišaca. Ešte v samom závere prvého polčasu ušiel obrane hostí Maco, tvrdou strelou však opečiatkoval iba brvno hosťujúcej brány. V 53. minúte si hosťujúci Majkút pekne prebral loptu do behu, spätnou prihrávkou našiel v pokutovom území Sládeka, ktorý otvoril skóre zápasu (0:1). V 68. minúte videl druhú žltú kartu a následne červenú, domáci Bellay. Hostia si krátko na to vypracovali šancu zásluhou Novotného, jeho strelu však zneškodnil Milošovič. Po červenej karte sme sa v početnom znevýhodnení nevzdali a už aj tak dobrý výkon sme dokázali ešte zlepšiť, čoho výsledkom bolo vyrovnanie po koncovke Hlushka (1:1). Posledných 10 minút zápasu sme hostí zatlačili, bohužiaľ gólové šance Jeníka, Baloga a Kňažeka zostali nepremenené. Pár minút pred koncom sa ešte predieral do koncovky Bellás, ktorý nebol podľa trojice rozhodcov nedovolene zastavený v pokutovom území. Z prvého ligového zápasu si tak odnášame po remíze jeden bod.

Martin Krnáč, tréner brankárov: "Myslím, že sme odohrali zápas s dobrým súperom, ktorý sa prezentoval kultivovaným herným prejavom. Bol to pre nás prvý ligový zápas, ktorý je pre každý tím veľmi dôležitý. V tomto duchu sa niesol hlavne úvod prvého polčasu, kedy obe mužstvá hrali opatrne a vyrovnane. Vypracovali sme si viacero čistých šancí, žiaľ nedokázali sme ich premeniť. V druhom polčase sme inkasovali, čo s mužstvom trochu otriaslo. Čo bolo ešte horšie, o pár minút nasledovalo vylúčenie nášho hráča. V podmienkach veľkého tepla a o jedného menej, bolo mimoriadne náročné doťahovať nepriaznivý stav, ale práve v tejto časti zápasu mužstvo ukázalo obrovský charakter, zabojovalo, začalo po ihrisku jazdiť a zaslúžene vyrovnalo. Myslím, že sme po vyrovnaní mali ďalšie dve gólové šance, ktoré sme nepremenili, respektíve hostia ustáli so šťastím. Takže ak to môžem zhodnotiť súhrnne, nie sme spokojní s výsledkom, chceli sme vyhrať, ale sme mimoriadne spokojní s prístupom a charakterom mužstva, ktoré sa dokázalo vysporiadať s viacerými nepriaznivými okolnosťami, ktoré poznačili tento zápas."

Marek Sokol, kapitán: "V podstate sme odohrali prvý ligový zápas, keďže 1. kolo s Belušou bolo preložené z dôvodu nepriaznivých podmienok. Na úvod sme chceli bodovať naplno a spraviť si chuť hneď zo začiatku sezóny. To sa nám síce nepodarilo, aj keď celkový dojem z hry mužstva vnímam veľmi pozitívne. Sme takmer úplne nový káder, ktorý si na seba postupne zvyká. V zápase sme nevyužili hneď niekoľko veľmi sľubných šancí, ktorými sme mohli duel obrátiť na našu stranu. Naopak, náš súper jednu z nebezpečnejších šancí využil prakticky ihneď. Veľkým pozitívom z našej strany bola však ochota zabojovať o body, aj napriek tomu, že sme mali vylúčeného hráča. Zápas sme po vyrovnaní mali dokonca vo svojich rukách, no na nešťastie sa nám ho už nepodarilo zvrátiť. Som presvedčený, že ak nám táto chuť pracovať a posúvať sa ďalej vydrží, tak prídu aj s tým spojené výsledky, na ktoré sa teším."

FK Rača 1:1 OK Častkovce

Góly: 79´  Hlushko - 54´  Sládek

Rozhodovali: Bočková, Hrobárik, Cabaj

ŽK: Sokol, Bellay, Balog - Žákech, Laurinec

ČK: Bellay (2 ŽK)

FK Rača: Milošovič, Kňažek, Kolarik (83´´  Keszöcze), Sokol (C), Bellay, Štefanka, Kochan (63´´  Bellás), Jeník, Hlushko, Trusina
(73´  Balog), Maco (83´´  Dujava)

OK Častkovce: Kišac, Lopušan (83´  Valo), Halás, Laurinec, Mizerák, Žákech, Sládek, Šebek (53´  Novotný), Martišiak (77´  Petráš), Majkút (77´´  Fako), Minaroviech

Počet divákov: 250

Najbližší zápas: TJ Družstevník Veľké Ludince - FK RAČA, 20.8.2023 (Nedeľa), 3. kolo III. ligy Západ - Štadión Veľké Ludince

Najbližší domáci zápas: FK RAČA - AFC Nové Mesto nad Váhom, 27.8.2023 (Nedeľa), 4. kolo III. ligy Západ - Štadión FK Rača