MLÁDEŽ | Výsledky - 8. týždeň

27.02.2024
Prinášame hodnotenie trénerov mládežníckych kategórií.

U19: PFK Piešťany - FK Rača 3:3 (1:0)

Marek Meňhard, tréner U19: "Hneď v úvode zápasu, po našom výkope, sme sa po priamočiarej akcii dostali do vyloženej šance, ktorú sme žiaľ nepremenili a v tomto duchu sme pokračovali celý prvý polčas. Súper bol síce postupom času lepší v držaní lopty, ale nejakú veľkú šancu si nevytvoril. Veľký problém nám robilo bránenie stredovej zóny. Nedokázali sme dobre reagovať na situácie pri zakladaní útoku súpera od stredných obrancov a následným preberaním hráčov stredovej formácie súpera. Naopak sme celkom dobre ubránili krajných útočníkov, cez ktorých sa snažili, dlhými loptami za našu obranu, viesť väčšinu útokov. Polčas sme však bez gólu neustáli a tak sme išli do prestávky s jednogólovým mankom. Vstup do druhého polčasu sme však mali znovu veľmi dobrý, keď sa nám podarilo zachytiť súperovu rozohrávku a prakticky do otvorenej obrany sme rýchlym útokom vyrovnali skóre zápasu. Druhý gól sme pridali po štandardnej situácii a tretí gól po krídelnej akcii, s následnou centrovanou loptou do pokutového územia. Vyhrávame o dva góly a miesto toho, aby sme začali hrať trpezlivejšie s lepšou medzihrou, inkasujeme úplne lacné góly po jednoduchých stratách lôpt. Verím, že do blížiaceho sa prvého jarného kola tieto chyby čo najviac eliminujeme."

U17: PFK Piešťany - FK Rača 0:4 (0:2)

Roman Fabšo, tréner U17: "V odvete jesenného prípravného zápasu sme sa predstavili opäť v Piešťanoch. Aj teraz to bol ťažký zápas, plný osobných súbojov. Našich tvorivých hráčov súper neustále tesne bránil a sledoval ich pohyb. Bolo veľa strkania, pustených faulov a chybných rozhodnutí zo strany mladého rozhodcu. Na margo toho bolo z našej strany veľa rečí a zbytočnej nedisciplinovanosti. Do zápasu však chalani vstúpili aktívne. Súpera sme tlačili na jeho polovicu, dobre napádali jeho rozohrávku a získavali sme tak potrebné lopty. Z tohto tlaku sme vyťažili dva góly. Záver prvého polčasu bol z našej strany pasívny a súper na nás vyvinul tlak, no chalani to v defenzíve zvládli. Druhý polčas bol už menej pekný. Bol to viac bojovný futbal. Avšak v závere sme zavreli súpera na jeho polovici a pridali ešte dva góly. Takto sa hrá a bojuje pred začiatkom súťaže s kvalitným súperom. Čo je však dôležité, že je viditeľný transfer z tréningového procesu do zápasu. Ďakujem chalanom za výkon a predvedenú hru."

U15: MFK Skalica - FK Rača 0:0 (0:0)

Richard Zošš, tréner U15: "Odohrali sme veľmi dôležitý zápas proti súperovi, ktorý bol pred nami len o jeden bod v tabuľke. Do zápasu sme vstúpili aktívne v novom hracom systéme, ktorý sme skúšali v príprave. Začali sme si vytvárať šance, veľa útokov sme aj zakončili, ale žiaľ buď do rúk brankára alebo mimo brány. Trafili sme aj tyčku po peknej akcii z krajnej vertikály. Gól, ktorý už očakával asi každý, neprišiel. Do kabín sme tak išli za stavu 0:0, s jasným cieľom do druhého polčasu - dať čím skôr gól. Postupom času bez streleného gólu sa súper dostával do hry a pred koncom zápasu sme mohli pokojne inkasovať. Na to, že to bol prvý ligový zápas, bol výkon až na pár chýb celkom dobrý, len ma mrzí že sme nestrelili aspoň jeden gól. Na druhej strane nás teší čisté konto. Verím, že toto bol prvý krok a ďalšími výkonmi sa budeme už len zlepšovať."

U14: MFK Skalica - FK Rača 2:1 (0:0)

Jozef Valacsay, tréner U14: "Do zápasu sme vstúpili koncentrovane a trpezlivo a boli sme to práve my, čo sa v 8. minúte dostali do nájazdu, ktorý sme však nepremenili. Hru sme kontrolovali disciplinovaným presúvaním blokov, ktoré sa súper snažil prekopávať iba nákopmi za obranu. Individuálna kvalita bola podľa očakávaní na strane súpera, z čoho vyplývalo aj väčšie držanie lopty, prípadne šance, z ktorých sme mohli inkasovať. Pozitívom bol určite zlepšený herný prejav, niekoľko výborných výjazdov a prechodov, avšak vpredu stále málo nebezpeční s obrovskými nevynútenými stratami z nepresností a prvých dotykov. V druhom polčase sme neskorým presúvaním a stratou koncentrácie súperovi darovali viac priestoru, z čoho dve šance šikovný domáci útočník aj premenil. Do zápasu sme sa vrátili gólom zo štandardnej situácie, ktorý však prišiel neskoro. Posledné minúty zápasu sme sa snažili využiť drobnými náznakmi, no vyrovnať sa nám nepodarilo. Teší, že sme boli v hre až do posledného hvizdu, mrzí veľké množstvo chýb, ktorých sme sa dopustili. Súper bol lepší a zaslúžené vyhral, k čomu mu gratulujem. Verím, že v ďalších zápasoch minutáž konkurencieschopnosti bude postupne narastať."

U13: FK Rača - MFK Skalica 3:4 (0:2)

Pavol Máťuš, tréner U13: "V prvom polčase sme hrali na jednu bránu, mali sme šesť čistých šancí, no prvý gól strelil súper z našej chybnej rozohrávky od brány. Druhý gól sme inkasovali po chybe obrany a brankára. Po polčase sme sa pokúsil výsledok zvrátiť, no naštrbené sebavedomie nám zväzovalo nohy a inkasovali sme opäť dva góly. Neskôr sme zapli, nevzdávali to, dali sme postupne tri góly, ale aj s veľkým tlakom sa nám vyrovnať nepodarilo. Hráme dobre máme šance, prevahu, ale zbrklo riešime koncovku, i keď na tú sa zameriavame v tréningovom procese najviac. Teší ma, že sme za stavu 0:4 stále hrali a nevzdávali sa."

U12: FK Rača - MFK Skalica 2:5

Juraj Marcinkovič, tréner U12: "V súboji o ôsme miesto v tabuľke sme zápas nezvládli po mentálnej stránke. Bohužiaľ, na pohľad menej atraktívny, bojovný, remízový zápas bez výraznejšieho počtu šancí na oboch stranách, rozhodli naše úplne zbytočne fauly tesne pred pokutovým územím. Súperov hráč s dobrou kopacou technikou dokázal premeniť tri priame kopy po fauloch vyplývajúcich síce zo snahy, ale bez mentálnej rozvahy. Naše šance sme nevedeli premeniť kvôli malému dôrazu vo finálnej fáze."