"A" MUŽSTVO | Zimná príprava je za nami. V prvom jarnom kole privítame na domácom štadióne tabuľkového suseda

01.03.2024
Už zajtra nás v domácom prostredí čaká ostrý štart do ligy. V tradičnom čase 10:30 privítame FK Beluša. Ako vníma zimnú prípravu a nadchádzajúcu jarnú časť ligy asistent trénera Viktor Porth, útočník Pavol Bellás a nová akvizícia Patrik Bartoš? Viac sa dočítate v článku.

Zimnú prípravu hodnotí z pohľadu realizačného tímu asistent trénera Viktor Porth. "Prípravu sme začali v pondelok piateho januára. V jej úvode sme sa venovali rozvoju kondičných schopností, postupom času prichádzali na rad témy viac futbalovejšie. Do dnešného dňa sme absolvovali deväť prípravných zápasov, v ktorých sme podali raz lepšie a inokedy zase menej kvalitné výkony. Každopádne to ale účel splnilo, keďže aj naše ciele v zápasoch boli vždy iné. Či už máme na mysli rozvoj kondície v zápasových podmienkach, skúšanie nových hráčov, prípadne ku koncu prípravného obdobia ladenie formy a celkovej zohratosti tímu. Všetky zámery boli viac-menej splnené," uviedol Viktor.

Ako hráči, tak aj celý realizačný tím sa už nevie dočkať ostrého štartu do jarnej časti III. ligy. "Teraz sa už ale tešíme na ligu a majstrovské zápasy, nech už konečne o niečo hráme. Zároveň veríme, že diváka dokážeme nielen pritiahnuť na tribúnu, ale našimi výkonmi ho na nej aj udržať. Rád by som takto v mene realizačného tímu a samozrejme aj hráčov chcel touto cestou pozvať každého priaznivca račianskeho futbalu na prvý zápas. Verím, že sa nám výsledkovo zadarí, ale keby to náhodou dopadlo inak, tak minimálne z ihriska pôjdeme s odratými trenkami tak, aby sme sa mohli po zápase každému divákovi pozrieť rovno do očí. To samozrejme neplatí len pre najbližší zápas, ale pre každý, do ktorého nastúpime ako tím FK Rača. Tešíme sa na Vašu návštevu," povedal asistent trénera Viktor Porth, ktorý s celým realizačným tímom verí, že výkonmi a bojovnosťou potešíme nejedného fanúšika.

Patrik Bartoš je novou tvárou v našom klube a preto nás zaujímal aj jeho pohľad na priebeh zimnej prípravy. "Zimná príprava nie je zrovna najobľúbenejšou časťou sezóny, ale určite veľmi dôležitou. Myslím, že príprava pre nás splnila to, čo mala. V prvých týždňoch sme sa venovali najmä rozvoju aeróbnej vytrvalosti, takže tréningový objem bol väčší a nabehali sme toho naozaj dosť. Neskôr sme prešli do kratších a intenzívnejších behov a po kondičnej stránke by sme mali byť pripravení výborne. Taktiež sme dosť pracovali na taktických veciach a verím, že to prenesieme aj do ligových zápasov," zhrnula nová posila.

Zaujímalo nás taktiež, ako vníma kabínu a ostatných hráčov v tíme. "Partia v klube je výborná. Viacerých chalanov som poznal, či už z mládežníckych kategórií alebo z ligových zápasov, čo bola pre mňa ako nového hráča výhoda."

Dôležité je vyhýbať sa zraneniam a posúvať sa od zápasu k zápasu kvalitnou hrou. "Absolvovali sme niekoľko zápasov s veľmi kvalitnými súpermi, ako napríklad juniorka Slovana alebo FK Hodonín a myslím, že sme sa zlepšovali od zápasu k zápasu. Do jarnej časti si prajem, aby sa nám vyhýbali zranenia a aby sme výsledkovo nadviazali na posledné zápasy v príprave a v tabuľke sa posúvali čo najvyššie. Dúfam, že nás príde podporiť čo najviac fanúšikov a potešíme ich predvedenou hrou. Vidíme sa už túto nedeľu na prvom domácom zápase," uzavrel Patrik Bartoš.

Na zimnú prípravu sme sa opýtali taktiež nášho útočníka Pavla Bellása. "Ako už býva zvykom, zimná príprava nie je veľmi obľúbenou časťou sezóny, no z môjho pohľadu ubehla veľmi rýchlo (smiech). Myslím, že sme ju absolvovali na dobrej úrovni a odohrali veľkú minutáž v prípravných zápasoch. Verím, že z týchto ôsmich týždňov budeme čerpať celú jarnú časť. Musím taktiež vyzdvihnúť prácu nášho kondičného trénera Peťa Hrušku, ktorý nám dal niekedy zabrať, čo ale splnilo svoj účel. Verím, že sme sa počas zimnej prípravy dobre posilnili a budeme bojovať o vrchné priečky tabuľky. Vidím aj na chalanoch, že makajú v tréningovom procese na 100% a sú pripravení na prvý zápas ligovej jari," povedal.

Po jesennej časti figuruje na delenej prvej priečke najlepšieho strelca III. ligy západ a tak samozrejme prichádza otázka, či myslí na osamostatnenie na vrchole tejto štatistiky aj po odohratí posledného, tridsiateho kola. "Klamal by som, ak poviem, že nad tým nepremýšľam. Momentálne sa však sústredím na každý nasledujúci zápas, aby som odovzdal tímu maximum. Máme spoločný cieľ a ten je nad tým mojim osobným."

Ako už spomenul, cíti veľkú chuť z celej kabíny. "Na domácom štadióne budeme chcieť samozrejme vyhrať a potvrdiť ambície klubu. Touto cestou by som chcel preto pozvať všetkých fanúšikov račianskeho futbalu - budeme radi ak nás prídete podporiť v hojnom počte," uzavrel Pavol Bellás.