"A" MUŽSTVO | V Martine smolná prehra inkasovaným gólom v úplnom závere zápasu

22.09.2023
Veríme, že trpkú prehru z Martina odčiníme už túto nedeľu v domácom zápase proti Bánovej.

V úvode zápasu boli domáci mierne aktívnejší, pričom hrozili najmä po štandardných situáciách, ktoré sme ale vedeli vyriešiť. Po úvodných desiatich minútach sme sa osmelili a boli sme nebezpečnejším tímom. Zatlačili sme súpera, Kolarik vysunul Hlushka, ktorý spätnou prihrávkou na hranici šestnástky našiel Štefanku, ten však strelou trafil iba domáceho stopéra. V 20. minúte pohrozili aj domáci, Mojžišovu strelu zblokoval Madubuegwu a z následnej dorážky mieril nad Milošovičovu bránu Ceniga. O 5 minút neskôr našiel Madubuegwu krížnou prihrávkou cez celé ihrisko Bellása, ktorého strela skončila iba tesne vedľa ľavej žrde domáceho brankára. Po chvíli po pravom krídle Hlushko, ktorý robil obrane domácich celý zápas problémy. Prihrávkou našiel voľného Bellása, tomu ale lopta nesadla a s jeho strelou si brankár Hažer ľahko poradil. V 31. minúte hľadal Štefanka v šestnástke Hlushka, ktorého volej skončil mimo brány. V ďalšej šanci si Jeník po aute spracoval loptu na hranici pokutového územia, prudkou strelou mieril vysoko nad. O pár sekúnd Bellás vystihol prihrávku domáceho brankára, so zakončením však váhal a po pár krokoch navyše, nevýraznou strelou trafil nohy Hažera. Nasledovalo staré známe - nedáš dostaneš. Po našom 20. minútovom tlaku a viacerých nebezpečných strelách a akciách, sa domáci z protiútoku ujali vedenia. Lopta sa dostala ku Mojžišovi, ktorý prihrávkou po čiare našiel Mlynára. Ten utiekol našej obrane a v pokutovom území našiel voľného Kračmara (1:0). Do druhého polčasu sme vstúpili aktívne, so snahou vyrovnať. Hra sa vyvíjala prakticky iba na polovici súpera. Náš tlak bol odmenený gólom Ivana Hlushka v 51. minúte. Po peknej akcii Štefanka-Bellás-Maco našiel posledný menovaný voľného Hlushka, ktorý gólom vyrovnal na 1:1. Následne sa do hry opäť dostali aj domáci, Mlynárovu strelu zneškodnil Milošovič. V 62. minúte pohrozili opäť domáci. Naša obrana odkopla iba ku Mojžišovi, ktorého strela preletela ponad brvno Milošovičovej brány. Nasledujúcich 15 minút sa hra vyvíjala v strede ihriska bez výraznej šance na jednej aj druhej strane. V 80. minúte domáci Tibor Ďungel opečiatkoval ľavú žrď. Konštrukcia brány zvonila aj na druhej strane, z protiútoku vysunul Bellás striedajúceho Trusinu, ktorého prudká strela skončila na brvne. Posledných 10 minút sa hra prelievala z jednej strany na druhú, ani jeden tím sa nechcel uspokojiť s jedným bodom. Čierny Peter však tentokrát zostal v našich rukách. V úplnom závere zápasu prešiel Tibor Ďungel od polovice ihriska až do našej šestnástky, spätnou prihrávkou našiel brata Petra, ktorý zabezpečil domácim 3 body.

Martin Kadlečík, asistent trénera: "V úvode zápasu nás súper zatlačil. Prvá štvrťhodina patrila práve domácim, ktorí mali niekoľko nebezpečných štandardných situácií. Zhruba od 15. minúty sme hru vyrovnali a boli sme aktívnejší, nebezpečnejší, držali sme súpera dlhé minúty na ich polovici. Žiaľ, po našej vyloženej šanci sa z protiútoku domáci 10 minút pred koncom prvého polčasu ujali vedenia. Následne sme sa snažili tlak ešte viac vystupňovať. Do druhého polčasu sme vstúpili opäť aktívne, zatlačili sme domácich, ktorí kazili rozohrávku a tým sme si vytvárali šance. Po peknej akcii sa nám podarilo vyrovnať. Následne sme sa však podľa môjho názoru prestali koncentrovať na kompaktnosť hry a hra sa prelievala dopredu dozadu. Záver zápasu sme si neustrážili a opäť sme, dá sa povedať po individuálnych chybách, dostali gól, na ktorý sme už nevedeli zareagovať. Futbal je o chybách, z chýb plynú góly. My sme spravili dve, a tak si domáci odnášajú tri body."

Juraj Štefanka, kapitán: "Na zápas v Martine sme boli dobre pripravení, snažili sme sa súpera vysoko napádať a tým ho dostávať pod tlak. Z toho pramenili aj naše šance, ktoré zostali v prvom polčase nevyužité. Naopak súper svoju prvú vážnejšiu príležitosť využil a otvoril skóre zápasu. Do druhého polčasu sme vstúpili dobre a prakticky ihneď sme vyrovnali. Zápas sme chceli obrátiť na našu stranu, no v úplnom závere sme si neustrážili situáciu, z ktorej domáci strelili víťazný gól. Zápas rozhodli zahodené šance a naše dve chyby, ktoré súper dokázal potrestať. Veríme, že trpkú prehru odčiníme už v nasledujúcom domácom zápase proti Bánovej."

MŠK Fomat Martin 2 : 1 FK Rača

Góly: 35´´  Kračmer, 89´´  Ďungel P. - 51´´  Hlushko

Rozhodovali: Židišin, Cisko, Maliňák

ŽK: Dadák, Ďungel P. - Hargaš, Štefanka

MŠK Fomat Martin: Hažer, Garaj, Satina (58´  Ďungel P.), Ceniga (58´  Todorovič - 79´  Ondruš), Mojžiš, Mlynár, Chovanec, Kračmer, Siva (C), Dadák, Ďungel T. (90´  Pavlík)

FK Rača: Milošovič, Kňažek, Madubuegwu, Kolarik, Štefanka (C), Jeník, Hlushko, Keszöcze (46´  Maco), Bellás, Dujava (63´´  Hargaš - 81´  Balog), Bellay

Počet divákov: 220

Najbližší domáci zápas: FK Rača - TJ Jednota Bánová, 24.9.2023 (Nedeľa) 10:30, 8. kolo III. ligy Západ, Štadión FK Rača