U 19 v plnej príprave odchádza už tento týždeň na sústredenie

21.12.2022

Minuloročná sezóna pre U19 dopadla na výbornú a až do konca ste hrali o titul. Ako vnímaš minulú sezónu z pozície hlavného trénera, a čo očakávaš od novej sezóny ?

-  "Nepovedal by som, že na výbornú, keďže sme nakoniec skončili až na piatom mieste. Dlho sme sa však držali na treťom a pred jarnou časťou sme mali súperov na prvých dvoch miestach na dohľad a preto sme sa chceli ešte pokúsiť trošku zamotať tú situáciu na prvých dvoch miestach. Na to sme potrebovali hlavne naplno bodovať s týmito mužstvami a tak isto v iných zápasoch body nestrácať. Žiaľ na jar na nás doľahla výsledková aj herná kríza a stratili sme aj body v zápasoch v ktorých sme to vôbec nečakali. Keďže sme mali káder naozaj veľmi úzky a do toho prišli ešte aj zranenia, preto niekedy bolo naozaj problematické urobiť už len nomináciu na zápas. Preto sme si aj vypomáhali s hráčmi U17 ale im sa tiež zranenia a choroby nevyhýbali preto to bolo aj v tomto smere dosť náročné. Od novej sezóny očakávam, že sa hneď od začiatku budeme pohybovať na vrchných priečkach tabuľky. Verím, že sa nám podarí zachytiť úvod novej sezóny a hlavne sa nám budú zranenia vyhýbať. Musíme však ešte popracovať hlavne na defenzíve, keďže prípravné zápasy nám ukázali nejaké veci ktoré musíme zlepšiť v tejto fáze hry. No a samozrejme v ofenzíve väčší pokoj v zakončení vo vyložených šanciach."

Prípravu ste zahájili už 11.7. individuálnymi tréningmi...čo bolo zameranie týchto tréningov ?

-   "Prípravu sme neoficiálne zahájili 11.7. to znamená, že sa jej zúčastňovali hlavne hráči, ktorí mali nejaké kondičné resty, boli po zranení z predchádzajúcej sezóny a samozrejme aj hráči, ktorí už neboli na dovolenkách. Tento týždeň boli kategórie U19 a U17 spojené a trénovali pod dohľadom nášho kondičného trénera. Tréningové zameranie bolo hlavne na rozvoj aeróbnej kapacity či už nešpecificky v kondičnom tréningu alebo špecificky v hernom tréningu. O týždeň neskôr sa už začala oficiálna príprava na novú sezónu a postupne sa do prípravy pripojili aj ďalší hráči aj keď niektorí ešte s drobnými výpadkami z tréningového procesu."

Už o týždeň sa chystáte na sústredenie aj spolu s U17, koľko hráčov ide na sústredenie a koľko nových hráčov ti prišlo do mužstva ?

-  "Na sústredenie za U19 ide 14 hráčov, 2 hráči sú ešte otázni a 4 hráči sa z rôznych dôvodov sústredenia nezúčastnia. V kádri sú dvaja noví hráči a jeden hráč je ešte v štádiu riešenia. Zvyšok sú všetko hráči, ktorí minulú sezónu hrali buď v U19 alebo v U17, čiže naši hráči."

Marek Meňhard, hlavný tréner U 19