Program zimnej prípravy A tímu

01.05.2023

Krátko pred vianočnými sviatkami prinášame program zimnej prípravy A tímu FK Rača. Ako spomínal v rozhovore tréner Richard Stražan, hráči budú mať do 8. januára individuálne tréningové plány, pričom prvý zraz a začiatok zimnej prípravy je stanovený na 9. januára.

Hneď v úvode prípravy preverí naše mužstvo maďarský celok druhej ligy MTE 1904. O týždeň neskôr, teda 21. januára, si zmeriame sily s tradičným účastníkom IV. ligy BFZ (v sezóne 2021/2022 III. liga Bratislava) FC - Žolík Malacky. Zápas sa odohrá na ihrisku v Plaveckom Štvrtku. V dňoch 23. až 28. januára absolvujeme sústredenie v domácich podmienkach, ktorého vyvrcholením bude prípravný zápas s fortunaligistom - AS Trenčín. Na začiatku februára sa predstavíme v Šali (III. liga), pričom ďalší víkend si zmeriame sily s účastníkom 2. ligy FC ŠTK 1914 Šamorín. Na záver zimnej prípravy nás preverí rakúsky tím SC/ESV Parndorf 1919 (IV. rakúska liga).

Úvodné jarné kolo druhej futbalovej ligy odohráme proti FC Petržalka. Na domácom štadióne sa predstavíme na začiatku marca, kedy privítame B tím MŠK Žilina.

Čaká nás veľa práce, ako aj zaujímavé prípravné zápasy, ktoré preveria naše mužstvo pred úvodným jarným kolom 2FL. O prípadných zmenách v programe zimnej prípravy budeme informovať. Hracie časy jednotlivých zápasov doplníme neskôr.

Zimná príprava FK Rača:

9. januára:  úvodný zraz a začiatok zimnej prípravy

14. januára: Mosonmagyaróvári TE 1904 - FK Rača (zápas sa odohrá u súpera)

21. januára: FC - Žolík Malacky - FK Rača (zápas sa odohrá v Plaveckom Štvrtku)

23.-28. januára: sústredenie v domácich podmienkach

28. januára: AS Trenčín - FK Rača (zápas sa odohrá u súpera)

5. februára: FK Slovan Duslo Šaľa - FK Rača (zápas sa odohrá u súpera)

11. februára: FC ŠTK 1914 Šamorín - FK Rača (zápas sa odohrá u súpera)

18. februára: FK Rača - SC/ESV Parndorf 1919 (zápas sa odohrá na umelej tráve na Pasienkoch)

+ prípravný zápas v štádiu riešenia

26. februára: FC Petržalka - FK Rača (18. kolo 2FL - úvodný zápas jarnej časti)

5. marca: FK Rača - MŠK Žilina B (19. kolo 2FL - prvý domáci zápas jarnej časti)