MLÁDEŽ | Hodnotenie trénerov mládežníckych kategórií - 37. týždeň

19.09.2023
Prečítajte si hodnotenie mládežníckych trénerov po zápasoch v 37. týždni.

U19: FK Rača - MFK Z. Bystrica 1 : 0 (0 : 0)

Gól FKR: Mikuš (PK)

M. Meňhard, tréner U19: "Do zápasu sme vstúpili celkom dobre. Hneď zo začiatku sme si vytvorili niekoľko vyložených šancí, ktoré sme žiaľ nedokázali zúžitkovať. Na to prakticky trpíme skoro v každom zápase. Postupne sa na naše kopačky začala vkrádať nervozita a kazili sme ľahké lopty a začali sme čoraz viac lôpt len nakopávať. Do druhého polčasu sme tiež vstúpili aktívne čoho výsledkom bola vybojovaná penalta, ktorú sme aj úspešne premenili. V aktivite sme aj naďalej pokračovali, ale ďalšie vypracované šance zostali nepremenené. Súper hrozil najmä po dlhých diagonálnych prihrávkach, s čím sme hlavne v prvom polčase mali trošku problém. V závere zápasu sme svojou ľahostajnosťou ponúkli súperovi viaceré možnosti k vyrovnaniu, ktoré ale našťastie zostali nevyužité."

U17: NŠK 1922 - FK Rača 5 : 0 (2 : 0)

R. Fabšo, tréner U17: "V predohrávke 15. kola sme sa stretli so súperom, ktorého kľudne môžeme označiť za favorita skupiny. Začiatok zápasu bol vyrovnaný, dobre sme napádali a získali niekoľko lôpt v útočnej zóne. Avšak súper odpovedal rovnakou mincou, pressoval našu rozohrávku a po niekoľkých zachytených loptách sme znervózneli a začali kopiť chyby. Prvý gól sme dostali v 14. minúte a súper sa dostal do pohody. Od 35. minúty mali navyše vylúčeného hráča, no naša presilovka dopadla katastrofálne. Hoci sme mali loptu častejšie a mierny tlak, góly dával súper, ktorému sme k nim doslova pomohli (penalta, zlá prihrávka, prehratý súboj). Naše strely boli iba spoza 16-ky a brankára ničím neprekvapili. Vybrali sme si slabší deň. Treba však povedať, že súper bol lepší, fyzicky, silovo a hlavne futbalovo."

U17 FK Rača - ŠK Nová Dedinka 4 : 1 (0 : 1)

Góly FKR: Brňák 2, Bartolčič 2

R. Fabšo, tréner U17: "V zápase sme sa poriadne vytrápili, aby sme ho dotiahli do úspešného konca. Súper hral v obrane pomerne dobre organizovane a v prvom polčase nás k ničomu nepustil. Veľmi dobre nás dostupoval. My sme boli zakríknutí a veľmi čitateľní. Všetky naše útočné pokusy eliminoval, zakončenia po štandardných situáciách pochytal brankár. Z ojedinelej skrumáže pred našou bránou nám súper dokonca dal gól. Do druhého polčasu sme prestriedali, zatlačili na súpera a hlavne boli viac dôrazní v súbojoch. Dá sa povedať, že sme ho kondične zlomili a štyrmi gólmi zápas otočili. Po stredajšom neúspechu na NŠK sme trochu kŕčovití, trápi nás zakladanie útoku a tiež jeho finalizácia. Máme dva týždne voľno, tak sa nadýchneme do druhej časti jesene. Ďakujem chalanom za odhodlanie a otočenie výsledku."

U15: ŠK Kaplna - FK Rača "B" 1 : 8 (0 : 5)

Góly FKR: Štrokendl 3, Nagy 2, Fischer, Karšňák, Bruna

M. Adámek, tréner U15 "B": "Do zápasu sme vstúpili koncentrovane, po pekných krídelných akciách a presnom zakončení sme polčas vyhrali 5:0. V polčase sme prestriedali 5 hráčov, chvíľu nám trvalo, kým sa chalani na ihrisku zladili. Super znížil po priamom kope do horného rohu brány. My sme kontrovali tromi gólmi. Dnes dobrý výkon proti snaživému súperovi. Mrzieť môže množstvo nepremenených príležitostí.

U13: FK Rača "B" - TJ Malinovo 7 : 0 (3 : 0)

Góly FKR: Eliaš 2, Bezák 2, vlastný gól, Toplanský, Varga

J. Aľušík, asistent trénera U13 "B": "Dnešný zápas v ťažkom a popršanom teréne s doterajším lídrom našej skupiny sme v úvodných 5. minútach boli pod jemným tlakom súpera, ale bez výraznej koncovky, potom sme prebrali hru a do polčasu sme viedli 3:0. Zápas bol už v podstate rozhodnutý a v druhom polčase sme už súperovi veľa nedovolili a vyhrali sme ho zaslúžene. Ďakujem hráčom za prístup a nasadenie, súper sa nás snažil fyzicky napádať, niekedy až na hrane faulu, ale bez výrazného efektu."

U13: FK Rača "B" - Senec FA "C" 16 : 0 (10 : 0)

Góly: Záleský 5, Varga 4, Pach 3, Chovanová 2, Eliaš 1, Frlajs 1

J. Aľušík, asistent trénera U13 "B": "Jednoznačný zápas, ktorý sa hral na súperovej polovici bol v našej réžii, bez akejkoľvek vypracovanej akcie súpera. Prvý polčas sme hrali kombinačne po líniách a s peknou myšlienkou, druhý polčas sa začali lepšie brániť a hlavne z našej strany to bolo už iba o tom, kto dá viac gólov. Každopádne všetkým ďakujem za ukážku pekného futbalu."