MLÁDEŽ | Hodnotenie trénerov mládežníckych kategórií - 35. týždeň

04.09.2023
Prečítajte si hodnotenie mládežníckych trénerov po zápasoch v 35 týždni. 

U19: FK Rača - PŠC Pezinok 0 : 1 (0 : 0)

M. Meňhard, tréner U19: "Vedeli sme, že hráme proti súperovi, ktorý bude v súťaži patriť k tým kvalitnejším. Majú kvalitných hráčov, ktorí majú aj prvoligové skúsenosti. Myslím si, že po taktickej stránke sme boli na súpera veľmi dobre pripravení a prakticky sme ho v prvom polčase nepustili do žiadnej vyloženej gólovej príležitosti. Súper bol lepší na lopte a my na šance. Žiaľ neboli sme efektívni a preto skončil polčas 0 : 0. Vstup do druhého polčasu nám nevyšiel, keď súper hneď svojím prvým zakončením do priestoru brány otvoril skóre. My v snahe vyrovnať sme sa aj prostredníctvom štandardných situácií dostávali do nebezpečných situácií pred súperovou bránou. Musím pochváliť súperovho brankára, ktorý bol naozaj veľmi kvalitný, chytil minimálne 3 čisté góly. Zápasu by určite svedčala viac remíza, keďže ako som už spomenul, súper lepší na lopte a my zase na šance. Cieľom do ďalšieho týždňa bude popracovať viac na efektivite v zakončení a zakladaní útokov."

U17: FK Rača - FK Kuchyňa 11 : 0 (5 : 0)

Góly FKR: Lejba, 4 Bartolčič, Šimko, Brňák, Domonkoš, Čerňak, Chvostek, Swan

R. Fabšo, tréner U17: "V treťom kole sme privítali nováčika zo Záhoria. Chalani sa od začiatku zahrýzli do súpera, tlačili sa na jeho polovicu a smerom dopredu ho k ničomu nepúšťali. Konštatujem, že sme boli lepší vo všetkých herných činnostiach, rovnako tak po taktickej a organizačnej stránke. Hrali sme disciplinovane a trpezlivo, z čoho postupne prichádzali šance, ktoré chalani pretavili do pekných gólov. V druhom polčase sme pokračovali v nastavenom trende, nepoľavili v tlaku a skóre navýšili na dvojcifernú hodnotu. Ďakujem hráčom za prístup a predvedený výkon."

U15: FC Spartak Trnava - FK Rača 6 : 2 (5 : 1)

Góly FKR: Almáši, Tisoň

Richard Zošš, tréner U15: "V ďalšom kole nás čakal veľmi kvalitný súper FC Spartak Trnava. Do zápasu sme vstúpili s príliš veľkým rešpektom k súperovi a hneď v úvode sme inkasovali rýchle góly, po ktorých sme sa veľmi ťažko dostávali do zápasu. Na konci polčasu sme po rýchlom protiútoku znížili stav zápasu na 5:1. V druhom polčase sme boli oveľa aktívnejší a hra bola viacej vyrovnaná ako tomu bolo v prvom polčase. Mrzia nás ešte nedotiahnuté útoky z druhého polčasu. Verím, že budeme pokračovať v nastolenom tempe a od zápasu k zápasu sa budeme zlepšovať."

U15: ˇFK Danubia Veľký Biel - FK Rača "B" 0 : 5

Milan Adámek, tréner U15 "B": "Hráčov z kategórie U15 doplnili štyria hráči U14 a po pekných akciách vsietili 5 gólov. V závere zápasu sme ešte nepremenili pokutový kop."

Góly FKR: Plevko, Fischer, Škreko, Filipenko, Rozložník

U14: FC Spartak Trnava - FK Rača 9 : 0 (2 : 0) 

J. Valacsay, tréner U14: "Prvý autobusový výjazd vo dvojičke s U15 smeroval na Spartak, kde sme presne vedeli čo nás čaká. V parádnom tréningovom komplexe na Slavii sme sa statočne bránili, prehusťovali, presúvali a jeden za druhého bojovali čo nám sily stačili. Prvý gól sme inkasovali v 22. minúte, čo vzhľadom na fakt, pod akým obrovským tlakom sme boli je jedna z mála pozitív z našej strany. Náš súper nás vysoko predčil vo všetkých herných činnostiach nie raz, ale minimálne 3 krát, s urastenými hráčmi, ktorí by sa nestratili ani v staršom doraste, nám nedal najmenšiu šancu vyhrať jediný súboj. Napriek všetkým faktorom som však sklamaný z obrovského množstva banálnych chýb. V kategórii starších žiakov dnes 4 krát nedokážeme hodiť aut podľa pravidiel, ani 3 prihrávky za sebou zrealizovať pod tlakom. Nemali sme v podstate ani úsek, kde by sme dokázali loptu podržať, pretočiť, ukľudniť a vydýchať. Z našich otváraní sme si v druhom polčase dali 3 vlastné góly a v tejto činnosti sme z tréningu do zápasu dnes dostali len minimum. Jednoducho toto sú dnes naše možnosti a schopnosti, bohužiaľ porovnávať sa s takýmto súperom nemôžeme. Viacero chalanov bolo ochotných na ploche nechať zo seba všetko, za čo som ich pochválil, avšak na futbal je to málo. Hráči, obzvlášť stredoví, naplno pocítili, čo v modernom futbale rozhoduje a ako veľmi musíme pridať. Začína to tréningovým procesom."

U13: FK Rača - FC Spartak Trnava 3 : 3 (2 : 0)

P. Máťuš, tréner U13: "Polčas sme vyhrali 2 : 0 a súper nemal žiadnu gólovú šancu. Po prestávke obrovská chyba brankára, z čoho pramenil premenený pokutový kop a po chvíli druhý po nastrelenej ruke, ktorý súper opäť premenil. Tretí gól zlá rozohrávka brankára. Skoro sme sa porazili sami. Na konci sme pridali a vyrovnali. Mohli sme pridať ešte asi 3 góly, ale šťastie nám neprialo."

Góly FKR: 2 Záleský, Eliáš

U13: ŠK Igram - FK Rača "B" 1 : 0

P. Máťuš, tréner U13 "B": "Od začiatku sa hralo viac v strede poľa, potom sme prevzali iniciatívu v hre, ale nevytvorili sme si ani jednu čistú gólovú šancu a snažili sme sa dostať loptou až do brány, ale súper dobre bránil. V druhom polčase sme zmenili zostavu z 3-3-2 na 3-4-1 a boli sme herne lepším mužstvom, ale taktiež bez výraznej gólovej šance. Súper nám na konci zápasu v 57 minúte dal náhodný gól, bez výrazného tlaku, po ktorom sme zvýšili aktivitu, ale už sme nedokázali skórovať. Naším ďakujem za výkon a z U12 veľmi dobrý výkon od Mayi."

U12: FK Rača - FC Spartak Trnava 3 : 10 (1 : 2)

J. Marcinkovič, tréner U12: "Bojovný a vyrovnaný zápas v prvom polčase. Opäť sa hralo v teplom počasí a opäť bohužiaľ v nekompletnej zostave. Brankár a jeden obranca počas noci ochoreli a neprišli. Tak som musel stiahnuť nášho rýchleho útočníka do brány. Zostal jeden náhradník na mužstvo. Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný z herného hľadiska, aj keď na šance sme jasne vyhrávali. Mali sme 5-6 nájazdov na brankára, z ktorých sme vyťažili bohužiaľ iba jeden strelený gól. Súpera podržali brankári ktorí boli ich najlepší hráči. V druhom polčase sme približne od štyridsiatej minúty prestali vládať a skóre narastalo. My sme naše príležitosti nepremenili a súper nás potrestal za každú chybu. Naši hráči nepremenili ani pokutový kop, či iné štandardné situácie v blízkosti súperovej brány."

Góly FKR: 2 Marcinkovič, Molnár

U11: FK Rača "B" - FC-Žolík Malacky 10 : 4 (8 : 1) 

D. Adam, tréner U11 "B": "Odohrali sme prvý súťažný zápas proti FC-Žolík Malacky. S výsledkom sme spokojní. V prvom polčase sme strelili góly hlavne po individuálnych priamočiarych akciách, či strelách z väčších vzdialeností. Súper nás ohrozil sporadicky a keď sa tak stalo, tak to dokázal náš dobre chytajúci brankár úspešne zneškodniť. Výnimkou bola jediná situácia, kedy sme po zlom postavení pri rohovom kope súpera inkasovali. Do druhého polčasu sme išli s cieľom hrať viac kombinačne, čo sa nám aj darilo, no zlyhali sme v zakončení, kde sme mali veľký počet šancí. V obrannej fáze sme však hrali málo agresívne, hlavne v predbránkovom priestore, čo súper využil a strelil nám ďalšie tri góly. Do budúcich zápasov máme na čom stavať, chlapci však podali dobrý, tímový výkon, za čo ich chcem pochváliť."

Góly FKR: 4 Hurajt, 2 Demin, Borovský, Turza, Čurda, vlastný gól

U10: FK Rača "B" - FC-Žolík Malacky 3 : 11 (2 : 7)

L. Botek, tréner U10 "B": "Pre viacerých chlapcov to bola dnes prvá zápasová skúsenosť so systémom 6+1. Napriek tomu sme to súperovi zbytočne uľahčili. Robili sme pozičné chyby, často vzadu prepadávali a boli nedôrazní v súbojoch. Takmer polovicu gólov sme dostali po situáciách, kedy súperov hráč išiel sám na nášho brankára. Pozitívom je, že hrali najmä chlapci, ktorí nedostávajú veľa príležitostí, čiže je priestor sa krok po kroku zlepšovať. Čaká nás ale dlhá cesta..."