MLÁDEŽ | Hodnotenie trénerov mládežníckych kategórií - 34. týždeň

31.08.2023
Prečítajte si hodnotenie mládežníckych trénerov po zápasoch v 34 týždni.

U19: SDM Domino "B" - FK Rača 1 : 2 (1 : 1)

M. Meňhard, tréner U19: "Ťažký zápas, aj keď viac z hry sme mali my. Vytvorili sme si dostatok príležitostí na to, aby sme zápas rozhodli už v prvom polčase, 2 krát sme išli sami na brankára, dobré strelecké príležitosti, žiaľ gólom sa neskončila ani jedna z nich a tak sme pykali. Súper potom potrestal našu chybu pri zakladaní útoku, keď vystihol prihrávku stredného obrancu. Našťastie už o pár minút neskôr sme sa konečne dokázali presadiť aj my, keď sme peknou krížnou strelou dokázali vyrovnať. Druhý polčas bol viac menej medzišestnástkový futbal, kedy už obom tímom dochádzala "para". Po prestriedaní sme sa potom znovu dostali do dvoch samostatných nájazdov na brankára, ktoré sme žiaľ opäť nepremenili. A tak mohol prísť opäť trest, kedy sa súper po dlhej nakopnutej lopte dostal pred nášho brankára ale našťastie aj za pomoci dobiehajúcich obrancov sme túto situáciu vyriešili bez inkasovaného gólu. V závere sme už hrali jednoducho a dlhými loptami na útočníkov sme sa snažili získavať druhé lopty v súperovej obrannej zóne. Azda v poslednej akcii zápasu nás súper tesne pred pokutovým územím zastavil nedovolene a z priameho voľného kopu sa nám podarilo zápas rozhodnúť. Chalanom patrí vďaka, že išli za víťazstvom až do konca zápasu a že ich inkasovaný gól nejako nezlomil."

U17: ŠK Svätý Jur - FK Rača 0 : 1 (0 : 0)

R. Fabšo, tréner U17: "Ťažký zápas, chudobný na góly, sme nakoniec zlomili vo svoj prospech. Súper to od začiatku hral na 0:0, hru neotváral a čakal na svojej polovici. Naša snaha o rýchle otvorenie skóre nevyšla, a postupne sa dostavila nervozita. Veľa šancí sme premárnili a ďalšie vychytal súperov brankár. Stále do plných a ťahanie času súperom na nás fungovalo. Do druhého polčasu sme prestriedali a postavili sa v rozložení 3-4-3 s jasnými úlohami, ako prekonať súperovu obranu. Nakoniec sa nám to podarilo po štandardnej situácii a následnou hlavičkou. Zrazu sa súper ponáhľal a záver bol zbytočne nervózny. Máme 3 body, škoda nevyužitých príležitostí."

U15: FK Rača - SDM Domino 1 : 3 (1 : 0)

Richard Zošš, tréner U15: "V prvom domácom zápase sme privítali SDM Domino, proti ktorému sme hrali už aj v príprave. Do zápasu sme vstúpili aktívne a vytvárali sme si šance. Po rýchlom protiútoku sme strelili prvý gól a vyhrávali 1:0. V závere polčasu sme už hrali nedôrazne a súper sa začal dostavať do šancí, ktoré ale nepremenil. V druhom polčase to už z našej strany bol veľmi slabý výkon a súper si vytváral čoraz viac šancí, najmä po našich individuálnych chybách a po slabom dôraze v pokutovom území. Súper otočil skóre zápasu na 1:3. Na jednej strane veľké sklamanie z výsledku, ale na druhej diametrálne zlepšenie oproti zápasu z prípravy. Verím, že v ďalších zápasoch sa budeme už len zlepšovať."

U15: ˇPŠC Pezinok "C" - FK Rača "B" 0 : 4

Milan Adámek, tréner U15 "B": "Svoj prvý majstrovský zápas v sezóne odohral aj tím U15 "B". Proti snaživému súperovi z Pezinka, ktorý v minulej sezóne vyhral 2. ligu U13 BFZ sme vyhrali 4:0, keď všetky góly padli po rýchlych krídelných akciách."

U14: FK Rača - SDM Domino 0 : 3 (0 : 0)

J. Valacsay, tréner U14: "Ocitli sme sa v zápase, so zatiaľ asi najprijateľnejším súperom - vzhľadom na naše aktuálne možnosti za poslednú dobu. Prvý polčas sa hral viac menej medzišestnástkový futbal, bez výraznejších gólových príležitostí, i keď mal súper miestami mierne navrch. V polčase som chalanov nabádal k väčšej aktivite smerom dopredu, že zápas rozhodne prvý gól, a tak neurobme nejakú hlúposť, ale naopak nebojme sa viac hrať. Urobil som dve zmeny, na podporu tejto myšlienky, ktorá však priniesla opak, žiaľ aj vplyvom vyčerpanosti z náročného týždňa (týždňové sústredenie) a straty koncentrácie sme za 3 minúty 2 krát inkasovali a bolo rozhodnuté. Do hry púšťam všetkých chlapcov, čo mám k dispozícii, i napriek slabšej výkonnosti, v porovnaní s hráčmi v základnej zostave. Súper bol predsa len o niečo kvalitnejší na lopte a teda zaslúžene vyhral, gratulujeme. Zajtra je opäť nový deň, kedy budeme chcieť byt lepšími."

U13: SDM Domino - FK Rača 1 : 1 (0 : 0)

P. Máťuš, tréner U13: "Hrali sme na umelej tráve, vo veľkom teple. V prvom polčase to bol vyrovnaný zápas a ani jeden tím si nevytvoril žiadnu gólovú šancu. Po polčase sme zmenili systém a aj sme sa ujali vedenia. Potom sme spálili dva samostatné nájazdy na brankára. Posledných 15 minút nás súper zatlačil, bolo to našou nepresnou rozohrávkou a a nedôslednosťou. Nakoniec nám dal gól, aj keď si za celý zápas nedokázal vytvoriť gólovú šancu. Z akcie, ktorá predchádzala gólu bol jasný ofsajd a z následného rohu sme dostali gól, keď si strelec loptu posunul rukou. Mohli sme ešte udrieť, išli sme sami na brankára, ale rozhodca odpískal ofsajd aj keď loptu vyslal domáci hráč. Nakoniec asi spravodlivá remíza, súper mal dva priame kopy na konci z hranici šestnástky, ale našťastie gól z nich nepadol. Tešíme sa z prvého bodu a jednoducho si treba uvedomiť, že sme v priebehu pár mesiacov skočili o dve ligy z MZM a treba pridať."

U12 SDM Domino - FK Rača 8 : 8

J. Marcinkovič, tréner U12: "Náročný zápas vo veľkom teple, u húževnatého súpera na rozpálenej umelej tráve skončil remízou. Stratili sme dva body z dôvodu nedôrazného zakončenia. Obrovské množstvo šancí vytvorených rýchlou kombináciou zostalo nevyužitých. Minimálne 5-6 samostatných nájazdov na brankárov. Nepočítam situácie dvaja na jedného alebo strely z čistých pozícii vedľa. Super využil z minima maximum. Bohužiaľ taký je futbal. Pozitívne bolo že sme mali konečne dvoch hráčov na striedanie."