MLÁDEŽ | Hodnotenie trénerov mládežníckych kategórií - 33. týždeň

22.08.2023
Prečítajte si hodnotenia mládežníckych trénerov po prvých súťažných zápasoch v sezóne 2023/2024.

U19: FK Rača - FC Ružinov 1 : 0 (0 : 0)

M. Meňhard, tréner U19: "Do zápasu sme vstúpili kŕčovito. Kazili sme veľa ľahkých prihrávok a volili zlé riešenia herných situácií. Niektorí hráči mali problém prebrať aj ľahkú loptu bez tlaku súpera, čo sú spolu s prihrávkou herné činnosti jednotlivca, ktoré by už mali mať hráči zvládnuté. Napriek tomu sme si v prvom polčase vytvorili nejaké náznaky šancí, ale efektívni sme boli až v druhom polčase, keď sme svojim dôrazom a silou vôle dotlačili loptu za bránkovú čiaru. Súper hrozil hlavne po našich chybách pri otváraní hry a po štandardných situáciách, ktoré sme mu úplne zbytočne vytvárali. Od 30. minúty sme hrali v číselnej prevahe, keďže súper mal vylúčeného hráča, preto ma mrzí, že sme túto číselnú prevahu nevedeli pretaviť do väčšieho gólového rozdielu. Veľa chalanov zahralo pod svoj priemer a verím, že s pribúdajúcimi, možno aj ťažšími súpermi, bude ich výkonnosť gradovať."

U17: FK Rača - PŠC Pezinok 5 : 1 (4 : 1)

R. Fabšo, tréner U17: "V prvom kole nás čakal jeden z minulosezónnych favoritov. V prvom polčase sme súpera prevýšili rýchlostne i herne. Využili sme brejkové príležitosti i štandardné situácie. V druhom polčase naše tempo opadlo, uspokojili sme sa a svoje urobilo aj veľké teplo. Súper nás dôraznejšie napádal, nútil k chybám, ale s trochou šťastia sme všetko vyriešili. My sme mali ešte niekoľko príležitostí, no gólom skončila iba jedna. Máme za sebou dobrý vstup do súťaže. Spokojnosť je hlavne s prvým polčasom a niektorými individuálnymi hernými výkonmi."

U15: ŠK Slovan Bratislava - FK Rača 11 : 0 (6 : 0)

Richard Zošš, tréner U15: "V prvom zápase sezóny nás čakal favorit celej súťaže. Do zápasu sme išli so zámerom dôsledne brániť a následne vyrážať do rýchlych protiútokov. Tento cieľ sme plnili do 25. minúty, kedy súper strelil gól iba z priameho voľného kopu z väčšej vzdialenosti. Po inkasovaní druhého gólu sa Slovan dostal do zápasu a vytváral si stále viac šancí, po ktorých prichádzali góly. Mrzí nás vysoké skóre, ale zápas nám ukázal, kde sa musíme zlepšiť a že máme pred sebou ešte veľa práce. Hráči si na seba stále zvykajú, ale verím, že od zápasu k zápasu sa to bude už len zlepšovať."

U14: ŠK Slovan Bratislava - FK Rača  5 : 0 (2 : 0)

J. Valacsay, tréner U14: "Do zápasu sme vstúpili s prehnaným rešpektom, ako zo súpera tak i štadióna, na akom zrejme 99% detí hralo prvý krát. So súperom sme mali veľké problémy, čo sa rýchlosti týka. V horúcom počasí na pravé poludnie toho mali chalani ozaj dosť. Tri zo štyroch prvých gólov padli po obrovských zaváhaniach našich brankárov. Posledných 10 minút sme žiaľ nedokázali streliť ani gól z dvoch pološancí, naopak v závere sme ešte inkasovali z pokutového kopu. Výsledok vystihuje rozdiel medzi bratislavským výberom a našim tímom. Zápas opäť poukázal na nedostatky, na ktorých musíme ďalej pracovať."

U13: FK Rača - ŠK Slovan Bratislava 2 : 11 (1 : 4)

P. Máťuš, tréner U13: "Súper bol výborný, dostali sme dva rýchle góly po našich chybách. Boli sme aj trošku tvrdí po sústredení. Tretí gól sme si dali vlastný. Polčas sme dohrali asi 15 minútovým tlakom, s tromi čistými šancami, ktoré sme nevyužili. Po polčase súper pridal a bol lepší. Pozitívum je, že sme mali asi 7 gólových šancí. Negatívom, že sa nám ich nepodarilo premeniť. Chýbalo nám 5 zranených hráčov a dovolenkárov. Súper hral v systéme 3-5-2, s veľmi dobrými individualitami. Ideme ďalej, aspoň sme videli ako sa hrá liga a veríme, že sa to do ďalších zápasov zlepší."

U12: FK Rača - ŠK Slovan Bratislava 3 : 20

J. Marcinkovič, tréner U12: "Jedna skupina hráčov hrala úplne vyrovnaný zápas, v niektorých fázach sme boli aj lepším tímom. Bohužiaľ, inkasovali sme góly po individuálnych chybách (prehratý súboj). Ďalším asi najväčším hendikepom zápasu bolo, že sme pre dovolenkové obdobie museli hrať iba s jedným náhradníkom, pre obe naše mužstvá. 80% hráčov hralo plnú minutáž, bez striedania. Pozitívum je, že naši dvaja hráči preskočili výkon akéhokoľvek súpera o jeden level. Bohužiaľ rozhoduje šírka kvality kádra. Pracujem na doplnení a dúfam, že čoskoro prídu aj reálne posily. Predpokladám, že Slovan a DAC sa pobijú o majstra. My mame asi najťažší zápas za sebou."