"A MUŽSTVO" | Z Beluše si body neodnášame, už teraz sa však plne sústredíme na nedeľný zápas v Podkoniciach

01.09.2023
Po prvej prehre v sezóne nevešiame hlavy a plne sa sústredíme na nedeľný zápas v Podkoniciach.

Jozef Olejník, tréner: "Súper nás porazil skúsenosťou a agresívnym spôsobom hry, kedy sme boli trestaní z jednoduchých situácii. Aj keď sme mali podľa môjho názoru hernú prevahu, čo sa týka držania lopty, nevyvarovali sme sa dvoch taktických chýb, po ktorých sme inkasovali a následne nám už bolo ťažké doháňať výsledok. Nemôžem však chalanom uprieť snahu urobiť niečo so zápasom. Je to pre nich ďalšia skúsenosť. Verím, že to zoberieme zo správneho konca a naše chyby si rozanalyzujeme a v ďalších zápasoch sa ich vyvarujeme."

Marek Sokol, kapitán: "Zápas s Belušou bol presne taký, aký sme očakávali, no aj napriek tomu sme nedokázali uspieť. Herne sme podľa môjho názoru mali mierne navrch, avšak tentokrát to nestačilo. Náš súper sa prejavoval kompaktným a tvrdým dojmom, ktorý chcel využiť prevažne do rýchlych protiútokov. Prvý inkasovaný gól bol síce z penalty, avšak ešte bolo dostatočne veľa času sa z toho pozviechať a hru otočiť. Na to sme mali do polčasu viacero príležitostí, ktoré sa nám žiaľ nepodarilo premeniť. Naopak súper o 14 minút neskôr využil svoju šancu, kedy bola naša obrana mierne rozhádzaná a vyhrával už o dva góly. Aj napriek tejto nepriaznivej situácii sme robili maximum pre to, aby sme stav ešte zvrátili a dostali sa tak do zápasu, no v druhom polčase tomu chýbala finálna fáza a náš súper si to už dokázal ustrážiť. Určite by som po tomto zápase nevešal hlavu, jednoznačne si ale musíme naše chyby rozanalyzovať a poučiť sa z nich do ďalších zápasov. Aktuálne sa koncentrujeme už na víkendový zápas, ktorý nás čaká opäť vonku v Podkoniciach."

FK Beluša 2 : 0 FK Rača

Góly: 21´  Gajdošík (pk), 35´  Ďuriš

Rozhodovali: Matej, Melicher, Verdžák

ŽK: Ďuriš, Krčula, Gašpar - Kňažek, Balog, Sokol, Štefanka, Bellás