"A MUŽSTVO" | V treťom domácom zápase druhá remíza, s RSC Hamsik Academy sme si body podelili

12.09.2023
Aj po šiestom kole platí, že na domácom ihrisku sme v tejto sezóne neprehrali.

Od prvých minút hrali obidve mužstvá kombinačne a snažili sa otvoriť skóre zápasu. V 12. minúte prenikol obranou hostí Kolarik, ktorý sa následne snažil hľadať Jeníka. Tomu však chýbal krok ku zachyteniu lopty. Podobná situácia sa opakovala aj o pár minút neskôr, kedy Madubuegwu hľadal prienikovou prihrávkou za obranu Bellása, ktorému taktiež chýbalo pár centimetrov ku tečovaniu lopty za chrbát hosťujúceho brankára. V 24. minúte Netolický nakopol loptu do našej 16tky, kde sa ju snažil vyhlavičkovať kapitán Sokol. Lopta si však našla hosťujúceho kapitána Abraháma, ktorý z voleja prekonal Milošoviča (0:1). Už o dve minúty sa nám podarilo vyrovnať skóre zápasu. Po Keszöczeovom priamom kope a dôraze našich hráčov si loptu do vlastnej brány usmernil Milovan Kapor. V 31. minúte našiel krížnou prihrávkou Madubuegwu Štefanku, ktorý vysunul Kolarika, ten však namiesto strely volil prihrávku, ktorú hosťujúci obranca dokázal vytečovať na roh. O pár minút neskôr vyslal hosťujúci Jančo tvrdú strelu spoza šestnástky, ktorú ale Milošovič vyboxoval. V 36. minúte Netolický centroval do nášho pokutového územia a po nedorozumení našej obrany s brankárom a jemnom teči Abraháma prešla na počudovanie celého štadióna lopta až do našej siete (1:2). Krátko potom čo sa hostia ujali vedenia mali šancu ísť do dvojgólového vedenia, Kaporova strela iba jemne opečiatkovala pravú žrď Milošovičovej brány. Následne platilo staré známe nedáš-dostaneš, kedy sme opäť pomerne rýchlo vyrovnali, keď kapitán Sokol milimetrovým centrom našiel Bellása, ktorého hlavička skončila za chrbtom hosťujúceho brankára Doveca. V 58. minúte prišlo k zlomovému momentu v zápase. Sokolovi pri zakladaní útoku odskočila lopta, tú mu následne vypichol hosťujúci útočník, a nášmu kapitánovi nezostávalo nič iné ako hráča hostí nedovolene zastaviť ešte pred hranicou pokutového územia. Po tomto zákroku samozrejme videl z rúk hlavného rozhodcu Plaveckého červenú kartu. Paradoxne, podobne ako v prvom domácom zápase s Častkovcami, sa naše mužstvo pomerne rýchlo vzchopilo a hosťom sme boli vo zvyšných tridsiatich minútach minimálne vyrovnaným súperom. Dokonca zápasu sme mali ešte dve šance. Keszöczeho strielané centre však nedokázal nikto z našich hráčov zasunúť do Dovecovej brány.

Jozef Olejník, tréner: "Musím povedať, že na základe priebehu zápasu bola nedeľná remíza spravodlivá. Znovu sme dohrávali v početnej nevýhode a navyše sme súperovi takpovediac darovali dva lacné góly po chybách v defenzíve. Mužstvo sa však nevzdalo. Oceňujem prístup hráčov, že aj keď sme dvakrát prehrávali a hrali o jedného hráča menej, boli sme neustále nebezpeční a robili sme hosťom problémy. Škoda, že sa nám v druhom polčase nepodarilo lepšie dotiahnuť jednu z dvoch krídelných akcií, kde lopta preletela cez päťku súpera, no nenašla hráča, ktorý by ju dotlačil do brány. Musíme to však brať reálne a z môjho pohľadu to bola podľa priebehu zápasu zaslúžená remíza, ohliadnuc aj na okolnosti, ktoré sa v ňom vyskytli."

Pavol Bellás, strelec gólu: "V zápase s RSC Hamsik Academy sa hralo v dobrom tempe. Podľa môjho názoru sa musel divákom futbal páčiť, aj keď sme samotný zápas bohužiaľ nedotiahli do zisku troch bodov. Myslím, že sme sa oproti minulej sezóne zlepšili v zahrávaní štandardných situácií, po ktorých dokážeme byť nebezpeční a robiť súperovi problémy. Práve po zahrávaní priameho voľného kopu sa lopta dostala do siete súpera a my sme tak rýchlo odpovedali na vedúci gól Hamsik Academy. Vedeli sme, že náš súper má v tejto lige kvalitu a postupové ambície. Mužstvo majú zložené z dobrých individualít, teda hráčov, ktorí hrávali 1., resp. 2. ligu. Súperovu aktivitu sa nám darilo eliminovať až na dva, dá sa povedať, lacné góly. Musíme si tieto chyby zanalyzovať a v ďalších zápasoch sa im vyvarovať. Osobne ma však teší, že sme v druhom polčase boli minimálne vyrovnaným tímom, aj keď sme hrali v početnej nevýhode. Vytvárali sme si šance, škoda, že aspoň jedna z nich neskončila za chrbtom súperovho brankára. Chcel by som sa však chalanom poďakovať a pochváliť ich za dobrý výkon."

FK Rača 2 : 2 RSC Hamsik Academy

Góly: 42´´  Bellás - 24´ , 36´´  Abrahám, 26´´  Kapor (vlastný gól)

Rozhodovali: Plavecký, Lenický, Vörös

ŽK: Jeník - Netolický

ČK: Sokol

FK Rača: Milošovič, Kňažek, Madubuegwu, Kolarik, Balog, Sokol (C), Štefanka, Jeník (90´  Dujava), Maco (46´´  Kochan), Keszöcze (74´´  Trusina), Bellás

RSC Hamsik Academy: Dovec, Netolický, Abrahám (C), Somov (75´´  Výbošťok), Rosenberger (56´  Ceniga), Nketan, Jenat, Holub, Jackuliak, Kapor, Jančo

Počet divákov: 250

Najbližší zápas: MŠK Fomat Martin - FK RAČA, 19.9.2023 (Utorok), 7. kolo III. ligy Západ, Štadión Pltníky - Martin

Najbližší domáci zápas: FK Rača - TJ Jednota Bánová, 24.9.2023 (Nedeľa), 8. kolo III. ligy Západ, Štadión FK Rača