"A" MUŽSTVO | S akými tímami sa stretneme v novej sezóne 2023/2024?

12.07.2023
"A" mužstvo FK Rača bude v sezóne 2023/2024 pôsobiť v III. lige Západ. Onedlho prinesieme rozlosovanie súťaže, aj s konkrétnymi hracími dňami a časmi. Zatiaľ prinášame zopár informácií a štatistík, pre vás, fanúšikov.

Do III. ligy Západ pribudli 2 zostupujúce tímy z II. ligy (FK Rača, FK Dubnica nad Váhom) a po jednom zástupcovi zo IV. ligy Bratislava (FC - Žolík Malacky), IV. ligy Západ (OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom) a IV. ligy Stred (MFK Zvolen). Celkovo bude v III. lige Západ pôsobiť 16 mužstiev. Bratislavský kraj bude reprezentovať naše mužstvo a FC - Žolík Malacky. Z Trnavského kraja budú v III. lige Západ taktiež dve mužstvá, a to ŠKF Sereď a FC Slovan Galanta. Najviac zástupcov je z Trenčianskeho kraja, konkrétne OK Častkovce, AFC Nové Mesto nad Váhom, FK Dubnica nad Váhom, FK Beluša a OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom. Nitriansky kraj budú reprezentovať FK Slovan Duslo Šaľa a TJ Družstevník Veľké Ludince. Zo Žilinského kraja TJ Jednota Bánová, MŠK Fomat Martin a z Banskobystrického kraja MFK Zvolen, RSC Hamsik Academy a FK Podkonice.

V tejto chvíli vieme, že v 1. kole III. ligy Západ pocestujeme ku súperovi FK Beluša (predbežne 6.8.2023 o 17:00 hod.). Na domácom štadióne v 2. kole privítame OK Častkovce (predbežne 13.8.2023 o 10:30 hod.).

Zvyšný program jesennej časti:

3. kolo TJ Družstevník Veľké Ludince - FK Rača

4. kolo FK Rača - AFC Nové Mesto nad Váhom

5. kolo FK Podkonice - FK Rača

6. kolo FK Rača - RSC Hamsik Academy

7. kolo MŠK Fomat Martin - FK Rača

8. kolo FK Rača - TJ Jednota Bánová

9. kolo FK Slovan Duslo Šaľa - FK Rača

10. kolo FC - Žolík Malacky - FK Rača

11. kolo FK Rača - MFK Zvolen

12. kolo OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom - FK Rača

13. kolo FK Rača - FK Dubnica nad Váhom

14. kolo FC Slovan Galanta - FK Rača

15. kolo FK Rača - ŠKF Sereď

Najvzdialenejší výjazd: FK Podkonice (cca. 222 km)

Najkratší výjazd: FC - Žolík Malacky (cca. 43 km)