"A" MUŽSTVO | Po výhre v pohári plne koncentrovaní na nedeľný zápas v Beluši

02.08.2023
Po víťazstve v Kráľovej pri Senci postupujeme do ďalšieho kola Slovnaft Cupu, v ktorom sa stretneme s Bernolákovom. Ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť. Aktuálne sa plne koncentrujeme na zápas 1. kola III. ligy Západ, ktorý odohráme už túto nedeľu.

Úvod zápasu bol z našej strany kostrbatý, keďže sme sa v prvých 20. minútach nevedeli presadiť cez obranu domácich. Tí navyše v 21. minúte nepremenili ojedinelú šancu v zápase, kedy sa po situácii hraničiacej s ofsajdom dostali do prečíslenia 2 na 1, ale útočník Kráľovej pri Senci netrafil bránu. Dá sa však povedať, že práve tento moment nás prebudil, pretože už o 3 minúty neskôr, v 24. minúte otvoril skóre zápasu Ivan Hlushko gólom z priameho kopu. V 30. minúte vyzvŕtal obranu domácich Pavol Bellás, tvrdou strelou však trafil iba brvno Fialovej brány a z dorážky Hlushko opäť iba opečiatkoval hornú konštrukciu. V 36. minúte sa už nemýlil Matyáš Jeník, ktorý peknou tiahlou strelou na zadnú tyč zvýšil na 2:0. O 3 minúty neskôr sa už presadil aj Pavol Bellás, ktorý gólom uzavrel prvý polčas s výsledkom 3:0. Do druhého polčasu sme vstúpili lepšie, keď už po 10. minútach zvýšil na 4:0 opäť Ivan Hlushko. O pár minút neskôr striedajúci Trusina z hranice pokutového kopu len tesne minul hornú tyč domáceho brankára. V polovici druhého dejstva prišla veľmi dobrá pasáž z našej strany, Keszöczeho hlavička po Štefankovom centri, ani Trusinova strela však neskončili za chrbtom domáceho brankára. Títo dvaja mladí hráči si však napravili chuť v 84. resp. 89. minúte, kedy najprv Keszöcze zvýšil už na 5:0 a Trusina uzavrel skóre zápasu na 6:0.

Jozef Olejník, tréner: "Splnili sme povinnosť a postúpili sme do ďalšieho kola Slovnaft Cupu, z čoho sa všetci tešíme. Úvod sme nemali optimálny, ale potom sme sa rozbehli a zaslúžene sme strelili šesť gólov. Pokračujeme v týždennom tréningovom mikrocykle, aby sme sa kvalitne pripravili na zápas v Beluši. Pevne verím, že nám tento zápas psychicky pomohol a v nedeľu podáme dobrý výkon."

Juraj Štefanka, kapitán: "Podľa môjho názoru sme zápas u papierovo slabšieho súpera zvládli dobre. Pomohol nám prvý gól, ktorý domácich viac-menej zlomil. My sme koncentrovane pokračovali v našej hre a pridali sme ďalšie góly. Všetci sme radi, že v pohári pokračujeme ďalej a verím, že sme sa týmto zápasom dobre naladili na prvý majstrovský zápas v Beluši."

MŠK Kráľová pri Senci 0:6 FK Rača

Góly: 24´, 55´ Hlushko, 36´ Jeník, 39´ Bellás, 84´ Keszöcze, 89´ Trusina

Rozhodovali: Kačmár, Hádek, Ježík

ŽK: Kubík, Vigoda, Slaný - Štefanka