"A" MUŽSTVO | Odchody a príchody pred začiatkom sezóny 2023/2024

04.08.2023
Pred sezónou 2023/2024 prišlo k viacerým zmenám v "A" mužstve, cez hráčov až po členov realizačného tímu. Zhrnutie prinášame v článku nižšie.

V sezóne 2023/2024 už nebudú v FK Rača pôsobiť nasledujúci hráči:

Dominik Adam (ASKÖ Klingenbach), Lukáš Csáno (FC Deutschkreutz), Timi Atiki Egbe, Sven Jurčišin (ukončenie hosťovania), Martin Klabník (ukončenie hosťovania - MŠK Púchov), Michal Kobal (ukončenie hosťovania), Alan Kováč (UFC Pamhagen), Šimon Kováč (MŠK Považská Bystrica), Patrik Lörincz (FK Fotbal Třinec), Kristián Mihálek (ukončenie hosťovania - MŠK Považská Bystrica), Marcel Plavnik (ukončenie hosťovania - FK Slovan Ivanka pri Dunaji), Martin Petr (ukončenie hosťovania - TJ Přeštice), Erik Riška (ukončenie hosťovania - MFK Skalica), Matej Ružička (ukončenie hosťovania), Marek Výbošťok (ukončenie hosťovania - RSC Hamsik Academy), Richard Zošš (SC Marchegg), René Žákech (ŠK Slovan Bratislava). Niektorí pobudli v klube krátko, iní boli súčasťou nášho kádra dlhé roky a v Rači sa takpovediac udomácnili. Ďakujeme Vám za pôsobenie v klube a do ďalšej futbalovej kariéry a osobného života prajeme všetko dobré.

V klube taktiež končí fyzioterapeutka Alexandra Megoóva, ktorá v klube strávila 4 roky. Saške taktiež prajeme veľa úspechov v ďalšej kariére a živote.

Ako sme už včera informovali, klub FK Rača sa dohodol s Miroslavom Holčíkom, ktorý bude od sezóny 2023/2024 šéftrénerom brankárov kategórií U19 až U12 a spoločne s hráčom "A" mužstva Samuelom Knapom sa budú starať o osobnú prípravu našich mládežníckych brankárov. Rastislav Kunst, ktorý pôsobil ako asistent trénera v sezóne 2022/2023, bude v nasledujúcej sezóne šéftrénerom mládeže.

A teraz poďme na pohyby smerom dovnútra kádra.

Ako už iste viete, hlavným trénerom v sezóne 2023/2024 bude Jozef Olejník. Do realizačného tímu "A" mužstva taktiež pribudol Martin Krnáč - tréner brankárov. Vracia sa Peter Hruška ako kondičný tréner a v klube taktiež vítame nového fyzioterapeuta Dominika Alexika.

Čo sa týka hráčskeho kádra, ten vďaka vyššie spomenutým odchodom prešiel taktiež určitými zmenami. Do mužstva prichádzajú:

Vojtech Milošovič - prestup z FK Slovan Duslo Šaľa

Patrik Kochan - prestup z FK Inter Bratislava

Matyáš Jeník - prestup z FK Pardubice

Michal Maco - prestup z FK Slovan Most pri Bratislave

Marko Trusina - hosťovanie z ŠK Slovan Bratislava

Jozef Balog - hosťovanie z SFC Kalinkovo

Radoslav Dujava - hosťovanie z MFK Ružomberok

Chidibiere "Chidi" Romanus Madubuegwu - hosťovanie z ŠK Svätý Jur

Adam Keszöcze - návrat z hosťovania

Adam Füle - hosťovanie z FC ŠTK 1914 Šamorín

Pre úplnosť uvádzame zloženie realizačného tímu a mužstva pre sezónu 2023/2024.

Realizačný tím:

Hlavný tréner - Jozef Olejník

Asistent trénera - Martin Kadlečík

Tréner Brankárov - Martin Krnáč

Vedúci mužstva - Ľuboš Závodný

Kondičný tréner - Peter Hruška

Fyzioterapeut - Dominik Alexik

Mužstvo: Vojtech Milošovič, Samuel Knap, Milan Sekera, Jozef Balog, Radoslav Dujava, Samuel Kňažek, Matúš Bellay, Marek Sokol, Chidiebere Romanus Madubuegwu, Adam Füle, Želislav Kolarik, Adam Keszöcze, Patrik Kochan, Juraj Štefanka, Matyáš Jeník, Marko Trusina, Michal Maco, Ivan Hlushko, Pavol Bellás.

Všetkým novým ako aj starým tváram v našom tíme prajeme v sezóne 2023/2024 veľa úspechov!

Káder ešte nie je definitívne uzatvorený, preto je možné, že v nasledujúcich týždňoch pribudnú do tímu hráči na 1, resp. 2 posty.