"A" MUŽSTVO | Muži si pripísali 3 body za prvé víťazstvo v sezóne

20.08.2023
Vedeli sme ako bude chcieť súper hrať. Dve nebezpečné šance úspešne eliminoval Vojto Milošovič a po faule v pokutovom území na Matyáša Jeníka, premenil penaltu Pavol Bellás. Z Veľkých Ludiniec tak odchádzame s víťazstvom a už dnes sa pripravujeme na stredajší pohárový zápas v Bernolákove.

Martin Kadlečík, asistent trénera: "V zápase s Veľkými Ludincami nás čakal kvalitný súper, ktorý vie hrať na domácom, malom ihrisku. Od začiatku sme to čakali a vedeli sme akým spôsobom sa budú chcieť presadiť, pressingom, s nakopávaním lopty za našu obranu, na dvoch hrotových útočníkov. Napriek tomu, že v prvom polčase mal súper optický tlak, darilo sa nám spomínané útoky eliminovať. Domáci si však vytvorili jednu, podľa mňa gólovú, šancu, ktorú nepremenili, vďaka skvelému zákroku nášho brankára, ktorý nás podržal. My sme sa približne v druhej polovici prvého polčasu dostávali viac do hry, začali sme sa presadzovať, osmelili sme sa kombinačne, ale nejakú vyloženú šancu sme si nevytvorili. Druhý polčas, myslím, že sme súpera kondične aj kombinačne prevýšili a boli sme to naopak my, kto mal viac príležitostí. Až v 80. minúte, po faule na nášho hráča a jednoznačnej jedenástke, sme skórovali z premenenej penalty. Súper nás ešte vystrašil jednou šancou, ktorú opäť bravúrne zneškodnil náš brankár. Vo zvyšných minútach súper už nemal kondíciu, aby otočil zápas. Podali sme veľmi dobrý, kompaktný výkon, za čo patrí chlapcom vďaka a pochvala. Postupne sa pripravujeme na pohárový zápas, ktorý odohráme v stredu proti Bernolákovu a následne v nedeľu, domáci zápas proti Novému Mestu nad Váhom."

Pavol Bellás, strelec gólu: "Zápas v horúcich podmienkach a na malom ihrisku sme zvládli a odchádzame s víťazstvom. Vedeli sme, že súper bude agresívny v osobných súbojoch a bude chcieť byť nebezpečný nakopávanými loptami za obranu a štandardnými situáciami. Na tento štýl hry sme sa pripravovali celý týždeň a myslím, že sa nám to aj podarilo, keďže sme dokázali eliminovať šance domácich. Do tabuľky si tak pripisujeme veľmi dôležité 3 body. Teší ma, že som mohol pomôcť mužstvu gólom. V nasledujúcich hodinách treba dobre zregenerovať a postupne sa pripraviť na stredajší zápas Slovnaft Cupu na ihrisku Bernolákova, kde chceme byť úspešní a postúpiť ďalej."

TJ Družstevník Veľké Ludince 0:1 FK Rača

Gól: 78´  Bellás (pk)

Rozhodovali: Valentová, Haring, Vörös

ŽK: Lauko, Timoránsky, Horniak, Strákoš, Flídr (vedúci mužstva) - Hlushko, Bellás