Rozhovor s novou ofenzívnou posilou, Alanom Kováčom

03.03.2023

Patríš k jedným z najskúsenejších hráčov spolu aj s Klabom, ako vnímaš to, že v mužstve je toľko mladých hráčov ? 

  • Popravde stretol som sa s tým v Maďarsku v poslednom mužstve kde som pôsobil, tiež sa snažili preferovať mladých hráčov možno nie až v takomto počte ale nakoľko mali kooperáciu s Ferencvarosom tak sa snažili vychovať hotového hráča pre A mužstvo. Ale vnímam to pozitívne pre mladých chalanov je to super príležitosť sa ukázať v druhej lige a myslím si že je to dobrý odrazový mostík pre nich, pre nás ako skúsenejších čo sme prišli je to výhoda že môžeme odovzdať naše skúsenosti čo sme nazbierali v našej doterajšej kariére .

Na Slovensko si prišiel po dlhšom období, ktoré si strávil v Maďarsku, aký je rozdiel medzi futbalom v Maďarsku a na Slovensku ?

  • Je to asi 5 rokov čo som pôsobil v Maďarsku , určite je tam rozdiel čo sa týka infraštruktúry štadiónov, ihrísk, kde mužstvo má aj 3-4 tréningové plochy. Čo sa týka niakej taktiky alebo štýlu hry by som povedal že v madarsku je súťaž náročná fyzicky a na Slovensku je technickejšia .

Čo ťa prekvapilo, že nebolo napríklad nikde inde v iných kluboch a v Rači je ?

  • Ako som prišiel do kabíny prvý krát, tak som nemal pocit že som prišiel do nového klubu ale ako keby som tu už bol, chalani ma prijali a toto ma asi najviac prekvapilo. Taktiež ma prekvapilo koľko ľudí robí okolo futbalu, že ako sú zanietení pre futbal a to že prezident klubu robí aj okolo štadióna všetky práce, perie nám veci a zabezpečuje aby sme mali od raňajok, obedov všetko, tak to som ešte v nijakom klube nevidel. Prekvapila ma aj vysoká úroveň starostlivosti o hráčov, naša fyzioterapeutka sa o nás príkladne stará. Po dlhšej pauze a zranení, ktoré ma trápili ma naša fyzioterapeutka dokázala dať dokopy že som mohol nastúpiť od prvého majstrovského zápasu, za čo som rád. 

V ktorom klube si sa cítil najlepšie počas kariéry ? 

  • Počas mojej kariéry som sa cítil najlepšie asi v Slovane kde som vyrastal celé detstvo až po A mužstvo kde som odohral niake zápasy.