Zomrela legenda Slovenského futbalu.

V stredu 15.9. ráno , deň po svojich 85 narodeninách nás nečakane opustil Justín Javorek. Rodák z Voderadov, ktorého všetci volali familiárne Jupi. Pán Javorek nikdy neodmietol pozvanie na turnaje detí , ktoré organizovala OZ Kengura a FK Rača. Mnohokrát ako legenda futbalu odovzdávala ceny a medaile mladým talentovaným deťom. Často krát som s ním sedel a debatoval nielen o futbale , ale aj o Račianskom vínku, ktoré miloval. Pán Javorek bol vždy bezprostredný, žoviálny a priateľský. S humorom jemu vlastným rozprával príbehy z jeho krásnej futbalovej kariéry. Bol prvým slovenským hráčom a neskôr prvým slovenským trénerom v Turecku. Aj jeho syn hrával za FK Rača v 80 rokoch a samozrejme s prezývkou Jupi. Pravidelne navštevoval zápasy seniorov FK Rača. Jeho najväčším priateľom bol pán Šimonič z Rače a každú nedeľu spolu zašli v Rači pod Viechu na dva deci vynikajúceho račianskeho vínka ,ako vždy hovoril o našom víne.
Pán Javorek bol bývalým výborným brankárom Tatrana Prešov a ČH/Slovnaftu /Interu Bratislava a v roku 1969 sa stal historicky prvým profesionálnym hráčom v tureckej I. lige, kde obliekal dres Mersin Idmanyurdu. Chytal aj v drese najcennejšom a to v Československej reprezentácii. Po ukončení hráčskej kariéry pracoval ako tréner v Rapide Bratislava, v Trenčíne, v bratislavskom Interi, Trnave, Prešove, Dunajskej Strede, na Cypre a v Turecku. Svoje skúsenosti odovzdával aj ako predseda TMK BFZ v rokoch 1998 – 2014 a podieľal sa na výchove začínajúcich trénerov. Od roku 2014 bol čestným členom TMK BFZ. Bol pravidelným účastníkom mládežníckych turnajov BFZ a pravidelne sa zaujímal o dianie v Bratislavskom futbale. Stretnutia s ním boli plné zábavy a smiechu s jeho typickým “ čo na srdci, to na jazyku“.
Rozlúčka bude 21.9.2021 o 12.00hod na cintoríne vo Vrakuni.
Zbohom pán Javorek navždy zostanete v našich spomienkach.
odovzdávanie cien

blog-grid