Zimná halová liga BFZ „O pohár župana“

Súpiska hráčov: Andacký, Kostka, Bednařík, Rybecký, Štipkala, Pelan, Hriadel, Cibíček, Šimko, Jágerský, Vittek, Smatana, Grill, Grosschmidt, Polakovič, Petráš, Litomerický, Mesároš (z tejto nominácie pôjde na jednotlivé zápasy max.13 hráčov, prípadnú neúčasť mi nahláste vopred!). Hrať sa bude v telocvični SOŠ Na Pántoch 9.

Zraz nominovaných 45 minút pred zápasom priamo v telocvični!!!

PROGRAM NAŠICH ZÁPASOV

1.kolo:   2.12.2012 10:30 FK BCT „A” – FK RAČA „B” 5 : 0

2.kolo:   9.12.2012 15:45 FK DÚBRAVKA – FK RAČA „B” 2 : 4

3.kolo: 13.1.2013 17:15 FK RAČA „B” – ŠK SV.JUR 3 : 4

4.kolo: 13.1.2013 15:00 FC RUŽINOV – FK RAČA „B” 5:2

5.kolo:   20.1.2013 9:00  FK RAČA „B” – DEV.NOVÁ VES 1 : 8

6.kolo:   27.1.2013 9:30  FK RAČA „B” – Most pri BA 2 : 3

7.kolo:   3.2.2013  10:30 FK RAČA „B” –  ŠKP Dúbravka „B” 8 : 3

TECHNICKÉ USTANOVENIA:

1. Predpis:

Hrá sa podľa pravidiel futbalu a týchto propozícii:

Výnimky :

–  hrá sa na ihrisku hádzanárskych rozmerov,  postavenie hráča mimo hru neplatí.

–   brankár môže chytať loptu do ruky iba vo vyznačenom bránkovom území. Brankár nesmie loptu:

a/ vyhodiť vzduchom priamo na súperovu polovicu ihriska bez toho, aby sa lopta dotkla palubovky, alebo ktoréhokoľvek hráča na vlastnej polovici,

b/ vykopnúť ani z ruky ani po odraze zo zeme / „half-volej“/ priamo na súperovu polovicu. Kop od bránky vykoná brankár nohou, lopta musí byť v kľude a ostatní hráči musia byť mimo bránkové územie. Brankár nesmie zahrať loptu vzduchom priamo na súperovu polovicu ihriska bez toho, aby sa lopta dotkla palubovky, alebo ktoréhokoľvek hráča na vlastnej polovici. len na vlastnej polovici ihriska, /porušenie sa trestá NVK v prospech súpera zo stredovej čiary/.

– každý voľný kop musí byť rozohraný do 5 sekúnd /od pokynu R/ a hráči brániaceho družstva musia byť pri zahrávaní kopu vo vzdialenosti 5 m.

– v prípade, že sa lopta dotkne stropu, zahráva sa NVK proti družstvu, ktoré sa previnilo, /zahráva sa z polovice ihriska/,

–  ŽK – vylúčenie na 2 minúty, v prípade udelenia ŽK brankárovi, tento môže pokračovať v hre a vylúčený na 2´ je jeden z hráčov, v tom čase hrajúci na palubovke.

–  ČK – vylúčenie na 2 minúty, /hráč je vylúčený do konca stretnutia a po vypršaní jeho trestu dvoch minút, môže nastúpiť iný spoluhráč/,

– auty sa vhadzujú a rohy sa kopú.

2. Počet hráčov:

Každé družstvo tvoria 4 hráči v poli a brankár / 4 + 1 /.

3. Striedanie:

Družstvá môžu striedať hokejovým spôsobom vo vyhradenom priestore zo súhlasom rozhodcu.

4. Výstroj:

Hrať je povolené v športovej obuvi s hladkou podrážkou – nie tarfy a pod. V prípade nevhodnej obuvi nebude hráč pripustený k hre. Každé družstvo musí mať k dispozícii vlastnú loptu. Na stretnutie sa bude používať halová lopta pre obe vekové kategórie – č.4. Domáce mužstvo musí mať k dispozícií  dve sady dresov, alebo ako druhú sadu rozlišovačky inej farby ako súprava dresov.

5. Hrací čas:

Mladší žiaci 1 x 40 min.  ( bez prestávky)

Vo finálovej časti:

Mladší žiaci 2 x 20 min ( prestávka len na výmenu strán)

Starší žiaci   2 x 20 min ( prestávka len na výmenu strán)

Prestávky medzi stretnutiami sú 5 min.

6. Prezentácia:

Tréneri mužstiev /vedúci/ sú povinní mať stále pred každým stretnutím k dispozícií súpisku družstva potvrdenú klubom a registračné preukazy.

UPOZORNENIE:

Z priestorových dôvodov žiadame všetky družstvá, aby sa k svojim stretnutiam dostavovali podľa vyžrebovania, cca 30 min. pred začiatkom stretnutia a po jeho odohraní urýchlene opustili priestory šatní. Zároveň žiadame zodpovedných vedúcich jednotlivých družstiev o zabezpečenie disciplíny hráčov tak, aby nedošlo k narušeniu priebehu zápasov, príp. poškodenie zariadenia športovej haly. Tiež upozorňujeme na zákaz rozcvičovania sa s loptou v priestoroch šatní, prípadne na chodbe ŠH.

Družstvo je povinné dostaviť sa na stretnutie v stanovenom čase, v prípade, že družstvo nebude    do 10 minút od stanoveného začiatku pripravené na stretnutie na hracej ploche, bude súperovi priznané kontumačné víťazstvo  3:0. Družstvo za nenastúpenie na stretnutie zaplatí poriadkovú pokutu 20,-€.

• Jakub Andacky

Ja mozem, pan trener