ZHL MŽ 6.kolo: FK Rača B – Most pri BA 2:3

Zostava: Kostka -Grill, Litomerický, Andacký, Grosschmidt, Šimko, Pelan

Góly: Grosschmidt 2

Hodnotenie zápasu:

Na zápas sme nastúpili s Brankom v bráne a musím povedať, že chytal výborne.

My sme vstúpili do zápasu aktívne, mali sme loptu viac pod kontrolou ako súper, ktorý hral vyslovene na jedného rýchleho a vysokého útočníka. Už v 1. minúte Aďo prhral na Kuba,  ktorý dnes namiesto miesta brankára nastúpil dnes v útoku, ten v dobrej pozícii len slabo vystrelil. V 14. minúte Paťo prestreli po Garryho aute. V 16. minúte išiel súper do vedenia, keď Elvis – opakovane nepokryl rýchleho útočníka a ten nedal Brankovi žiadnu šancu – 0:1. V 18. minúte spravil Branko jedinú chybu v zápase, keď vybehol na dlhý aut, loptu nezasiahol a súper poľahky skóroval – 0:2. V 20. minúte išiel sám na brankára Aďo, robil naňho kľučku, ale tú mu brankár vystihol. V 21. minúte Branko skvele vyrazil krížnu strelu. V 28. minúte Kubo sám pred brankárom loptu napálil iba doňho. V 30. minúte sme opäť nepokryli strelca súpera, ktorý na dvakrát vsietil svoj tretí gól v zápase. V 32. minúte Elvis vysunul do šance Aďa, ten v rozhodujúcej chvíli zakopol. V 34. minúte sme sa konečne strelecky presadili: po rýchlej rozohrávke od Branka na Elvisa a jeho následnej prihrávke vsietil gól krásne technicky Aďo -1:3.  Už o minútu neskôr sa presadil znovu Aďo po samostatnej akcii a znížil na 2:3. My sme sa snažili vyrovnať, súperov útočník ešte dvakrát do otvorenej obrany prenikol a trafil najskôr brvno v 35. minúte a o minútu neskôr aj tyčku našej brány. My sme mali najväčšiu šancu na vyrovnanie v posledných sekundách, ale to by musel Elvis trafiť poloopustenú bránu a nie prestreliť…

Na zápas sme nastúpili len s dvomi hráčmi na striedanie, niektorí sa ani neunúvali prísť, nie to ešte ospravedlniť sa!? Asi si rodičia myslia, že keď zaplatia členské to je všetko. Ako naučíme disciplíne chlapcov, keď ju nemajú… Od leta by sa mali všetci presunúť do kategórie U 13 (najstarší mladší žiaci), ale s touto morálkou sa tam nedostanú. Ak sa disciplína nezlepší, možno spravíme len 1 družstvo mladších žiakov  spolu s chlapcami r.2002 a do prípravy zoberiem max. 20 hráčov – ostatní by sa mohli potom prihlásiť na krúžky na školách…

Ale späť k zápasu. odohrali sme dobrý zápas, doplatili sme na nepremieňanie šancí. Dnes nebol k dispozícii Kiko (chorý) a chýbali hlavne jeho góly, lebo chalani bojovali, mali technickú prevahu, ale dlho sa nevedeli strelecky presadiť. Podarilo sa to až Aďovi v záverečnej 10-minútovke, ale na víťazstvo to nestačilo. Nevadí-oceňujem snahu všetkých nominovaných o otočenie nepriaznivého výsledku až do poslednej sekundy. Dnes nás porazil  1 hráč, ktorý dal všetky 3 góly a jediný nám robil problémy.