Vianočný turnaj ČSFA U8 – 15.12.2013 v Stupave – 2. miesto

V nedeľu 15.12.2013 sa naša prípravka U-8 zúčastnila dobre obsadeného turnaja v Stupave organizovaného ČSFA Malacky.

Reprezentovali nás títo hráči : H. Holík, M. Fabšo, Š. Obernauer, A.Janca, Yanis Kindji, K. Doan Anh,  R. Tománek a T.Miklovič.

Zápasy v skupine:

FK Rača – ČSFA „A“                   3 : 0

Na prvý zápas v skupine sme nastúpili proti domácemu tímu z ČSFA Malacky „A“. Ako už sme si zvykli, rozbeh na turnajoch je troška dlhší a chlapci sa na ihrisku hľadali. Zápasy trvali len 12 min, takže na veľmi dlhé hľadanie futbalového umenia nebol čas. Ako prvý si to uvedomil Robko, keď vybojoval loptu a bez váhania otvoril skóre na 1:0. Po tomto góle zabrali všetci a začalo sa dobývanie súperovej brány. Pri tomto tlaku však pozabúdali na zadné dvierka a súper sa dostal do zopár brejkov, ktoré však zlikvidoval Yanisko s Maťom. Po prestriedaní sa dostal k slovu aj Kevin,  ktorý po Tomášovom priťuknutí hlavou upravoval stav na 2:0. Do našich radov prišlo upokojenie a kontrolovali priebeh na ihrisku. Super prihrávky a následne pekné zakončenia však končili mimo brány. Po autovej rozohrávke súpera Hugo vybojoval loptu a sekundu pred koncom zápasu stanovil výsledok na 3:0.

FK Rača – Spartak Myjava         5 : 0

Tento zápas si chlapci z chuti zastrieľali a do streleckej listiny sa po veľmi dlhej dobe zapísal aj Andy. Hugo zahrával roh, Robko pri prvej tyči pridvihol loptu, Andy si z pozície obrancu nabehol, loptu skrotil a zavesil na 1:0. Potom prišli Robkove chvíle, keď dvakrát za sebou vystihol rozohrávku brankára a upravoval stav zápasu na 2:0 a 3:0. Kevin sa však nedal zahanbiť a hneď ako prišiel na ihrisko zužitkoval Yanisovu prihrávku a zvýšil na 4:0. O chvíľu si Kevin gólový zápis zopakoval, keď ľavačkou trafil presne medzi brankárove nohy a uzatvoril výsledok tohto zápasu na 5:0.

FK Rača – Gyorujfallu SE           5 : 1

Celý nabudený z predošlých víťazstiev nastúpili do ďalšieho zápasu proti neznámemu súperovi z Maďarska. Náš tlak vyvrcholil po troch minútach gólom v našej sieti, keď obrana totálne zaspala a únik súper premenil 0:1. Po hlasnom dohováraní smerom na ihrisko chalani svoj prístup k hre zlepšili a o vyrovnávajúci gól sa postaral Yanis, keď súperovým brankárom vyhodenú loptu nekompromisne vrátil späť, ale už do brány 1:1. Potom znova prišli na rad Robkove chvíle, keď zúžitkoval Hugove prihrávky a peknými strelami upravil postupne na 2:1 a 3:1. Chalani sa upokojili, hrali si svoju hru a súpera už do vážnejšej šance nepustili. Na priame kopy z väčšej vzdialenosti bol dnes určený náš brankár Maťo a hneď svoj druhý pokus z polovice ihriska premenil 4:1. Náš posledný gól v tomto zápase strelil Šimon, keď v trme vrme sa najlepšie zorientoval, vypálil na bránu a lopta s malým obšuchnutím o súpera skončila v bráne 5:1.

FK Rača – SK Nová Dedinka      2 : 0

Pred posledný zápasom sme v našej skupine už boli víťazmi a to ako keby poznačilo našu hru. Uspokojenie, že aj keby sme tento zápas  prehrali tak skupinu vyhráme, chlapcom na ihrisku akoby ubralo vôľu po peknej hre. Bol to koncert nepremenených šancí, keby premenili len polovicu z toho čo šlo mimo resp. priamo do brankára, tak výsledok by mohol byť minimálne trikrát vyšší. No predsa sa dve Robkove strely ujali, keď na prvý gól mu prihrával Yanis a druhý gól vsietil po Hugovom rohu 2:0. Bol to najslabší zápas z našej strany na tomto turnaji.

Semifinále:

FK Rača – ŠTK Šamorín             3 : 0

Ako víťaz skupiny „A“ sme sa v semifinále stretli s druhým tímom skupiny „B“ ŠTK Šamorín. Po veľmi hlasnom dohovore v šatni chlapci nastúpili s cieľom uspieť a zahrať si tak vo vytúženom finále. Ihneď po výkope chlapci zatlačili, vybojovali aut pri súperovej bráne a Hugo svoj dlhý aut hodil priamo na hlavu dobre postaveného Robka, ktorý bez váhania loptu nasmeroval do brány 1:0. Dobre hrajúci súper nám nedovolil toľko šancí ako v predošlých zápasoch. Tento stav trval až do polovice stretnutia, kedy sa opäť dostal k slovu Maťo a svojou tvrdou umiestnenou strelou premenil priamy kop 2:0. Do našich radov prišla pohoda a aj viac šancí. Pri Hugovom rozohrávaní rohu bol pokus o signál, ktorý však nevyšiel pre nedorozumenie a prihrávka na zadného obrancu neprešla. Na lavičke som dal pokyny pre Kevina, čo má robiť pri takomto rozohraní a na druhý pokus to vyšlo. Hugo rozohrával, naznačil center pred bránu a vzápätí poslal loptu dozadu na Yanisa, ktorý bombou všetkých zaskočil ( aj mňa) 3:0. Bolo veľa radosti z postupu do finále.

Finále:

FK Rača – FK Spartak Trnava    1 : 2

Vo finále sme sa stretli s dobre známym súperom zo Spartaka Trnava, na ktorý sa chlapci veľmi tešili, pretože už veľmi dlhú dobu si vzájomne nezmerali sily. Tento zápas mal pravú futbalovú atmosféru a pre krpcov to bolo ako finále v Lige Majstrov 🙂 . Bolo to zo začiatku ako na hojdačke a čakalo sa na prvú väčšiu chybu a prvú väčšiu šancu. Napätie sa dalo krájať nie len na ihrisku, ale aj v hľadisku. Ako prvý bonus radosti sa ušiel našim chlapcom a fanúšikom, keď Hugo potiahol po pravej strane a z uhla rozvlnil na našu obrovskú radosť sieť 1:0. Chalani začali hrať lepšie a prichádzali aj šance. Robkova strela opečiatkovala brvno odrazila sa smerom do brány, ale bránkovou čiarou neprešla. Prišla však naša chybička, odkop súpera z vlastnej polovice veľkým oblúkom skončil v našej bráne. Potom prišla jedná sporná situácia. Súperov brankár chytil malú domov, čo nebolo dovolené a všetky nariadené kopy mali byť priame. Rozhodca ( inak výborne pískal) rozhodol, že sa bude kopať nepriamy kop. Pozabudol však na dodržanie vzdialenosti súpera od lopty a rozohranie nepriameho kopu sa nám tým pádom ani nemohlo podariť. Dovŕšenie tejto tragédie bolo, že ihneď z protiútoku sme dostali v poslednej minúte gól 1:2 . Mali sme viac z hry, boli sme na ihrisku lepší, ale aj takýto je futbal. Tento zápas aj keď sme prehrali dal chlapcom veľmi veľa.

Smútok z prehry bol na chlapcoch viditeľný, no treba povedať, že na svoju hru môžu byť veľmi hrdí. Skóre 19:3 odzrkadľuje nielen streleckú potenciu, ale aj výkon brankára a obrancov. Ak zlepšíme premieňanie dobrých prihrávok, bude to veselšie. Chlapci hrali výborne, z chuti si zastrieľali, výborne bránili a brankár stál vždy tam kde mal. Okrem medailí a poháru za druhé miesto, ktorý si odniesol Andy, dostal ocenenie za najlepšieho hráča FK Rača Robko, ktorému len o chlp utieklo ocenenie za najlepšieho strelca a ocenenie za najlepšieho hráča turnaja dostal Hugo, ktorému to dnes síce nesypalo, ale pozornému oku  organizátora neunikla jeho predvedená hra.

Ďakujem chalanom za predvedený výkon a všetkým rodičom za pomoc a servis.

Tréner  L. Holík