U9 -Turnaj FCPA 1.miesto

1.miesto

V sobotu 24.1.2015 sme sa zúčastnili halového turnaja FCPA, ktorý sa konal v športovej hale PKO. Turnaja sa zúčastnilo len 8 chlapcov – Fabšo, Holík, Doan Anh, Janca, Obernauer, Miklovoč, Želipský a Takács, pretože druhá časť reprezentovala naše farby na ZHL. V našej skupine sme sa postupne stretli s mužstvami: FC Petržalka Akadémia zelení, FKM Karlova Ves, Spartak Trnava a ČSFA Malacky.

FK RAČA –  FC Petržalka Akadémia zelení      3 : 1

Chlapci sa do súpera pustili od začiatku hneď naplno. Už v 7 sek., ihneď po rozohrávke, uspatého súpera zaskočil Hugo 1:0. Potom sa však hra trocha vyrovnala a po dvakrát tečovanej súperovej strele Maťo nemal šancu 1:1. Po tomto góle sme zlepšili hru v obrane aj útoku a dvoma gólmi Tomáša a Aďa sme  úvodný zápas vyhrali 3:1.

FK RAČA –  FKM Karlova Ves   2 : 1

Úvod tohto zápasu ušiel našim a po chybe v obrane sme inkasovali 0:1. Trochu kriku na lavičke pomohlo. Chalani znovu naštartovali svoje umenie. Spolupráca Huga s Kevinom viedla najskôr k vyrovnaniu 1:1 a neskôr aj k otočeniu zápasu na 2:1.

FK RAČA –  Spartak Trnava     1 : 0

Na tretí zápas sme nastúpili proti súperovi, na ktorého sa chalani vždy tešia. Bol to tuhý boj o každú loptu. Ich brankár doslova čaroval, keď vychytal potupne Hugovu hlavičku, Kevinov priamy kop – pekne kopnutý presne k tyčke, Tomášovu strelu k tyčke a aj šance ostatných. Maťo v našej bráne sa tiež nedal zahanbiť a všetky útočné hrozby likvidoval. No nakoniec sa predsa jedna strela ujala, Hugo z blízka brankára prekonal a zápas chalani vyhrali 1:0.

FK RAČA –  ČSFA Malacky   12 : 0

V tomto zápase si chalani z chuti zastrieľali. Góly padali ako na bežiacom páse a ja som miestami nestíhal zapisovať strelcov, pretože kým som dotlieskal a pochválil, už tam padol ďalší. Na konci som mal z toho taký chaos, že som sa musel ísť spýtať rozhodcu koľko to vlastne skončilo, lebo som si nebol istý. Strelcov píšem ako som stihol zaznamenať a ako mi chalani povedali : Kevin 4, Hugo 3, Dominik 3, Tomáš, Šimon.

SEMIFINÁLE

FK RAČA –  FK Senica   3 : 0

Na súpera do semifinále sme si museli počkať až ako skončí posledný zápas v druhej skupine. Víťaz tam bol jasný, ale o druhé miesto v skupine tam bol veľký boj. Nakoniec sa to podarilo FK Senica a po posunoch zápasov sme mohli nastúpiť na semifinále. Bol to výborný zápas. Na chlapcoch bolo vidieť, že chcú hrať finále a súpera k ničomu nechceli pustiť. Peknou hrou a gólmi Andyho, Kevina a Tomáša vyhrali zaslúžene 3:0.

FINÁLE

FK RAČA –  FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa   1 : 0

Finále sme hrali proti súperovi, ktorý celý turnaj predvádzal peknú hru. Naši preto do zápasu nastupovali zodpovedne s odhodlaním dať gól a  nedať súperovi príležitosť skórovať. Zápas to bol vyrovnaný, útočné akcie, ale aj úžasné defenzívne zákroky sa striedali na oboch stranách dopĺňané zákrokmi brankárov. Na našu radosť, ukážkový brejk Huga s Kevinom skončil gólom do prázdnej brány 1 : 0. Bol to jediný gól zápasu a po hvizde rozhodcu zaznelo v hale naše ciky-caky.

Čo dodať na záver? Hádam len toľko, že chalani odohrali úžasné zápasy a ich hra bola lepšia ako pred týždňom. Možno to bol len dôsledok toho, že na domácom turnaji mali trocha zviazané nohy a tu úplne uvoľnené. Pýtal sa ma jeden zo súperových rodičov či sú to naozaj všetko len 2006, lebo sú ako „motorové myši“. Na turnaji vyhrali všetky zápasy so skóre 22:2. Ďakujem chlapcom za úžasné výkony, ktorými prezentovali nielen seba, ale aj klub. Pohár za 1. miesto si dnes odniesol domov Kevin a Hugo bol vyhlásený za najlepšieho strelca (rozhodca s organizátorom mu narátali najviac gólov).

Vďaka patrí aj organizátorovi za pozvanie a aj rodičom za servis a perfektné povzbudzovanie.

Halovy turnaj FCPA u9_propozicie_240115_1

FCPA Turnaj 240115 skupiny