U9 – InterCup 2013 – Skompletizovaná zbierka pohárov (2. miesto) !!!

 Dňa 10/02/2013 (nedeľa) sme odohrali tretí tohtoročný turnaj, ktorý organizoval AŠK Inter Bratislava pod názvom INTERCUP 2013.

 Pôvodne nominovaných 10 chlapcov z veľkej miery “skolila” chrípka a tak sme na turnaj prišli vo veľmi okliešťenej zostave, pričom sme na striedanie mali iba 1 náhradníka !!!. Keďže sa hralo systémom 5+1, v dvoch skupinách a zápas trval 15 min., už z rána nám bolo jasné, že chalani budú musieť zamakať na dno svojich síl. Nakoniec sa trénerovi Miťovi podarilo zostaviť nasledujúcu zostavu:

 U9 FK Rača: 1) Miško Sojka , 2) Boris Súkenník, 3) Mario a 4) Leo Sauerovci, 5) Erik Bárdoš, 6) Goran Pilinský a 7) Vladko Bochnička.

Skupina A:       1) FK Inter Bratislava, 2) FC Nitra, 3) ŠK SFM Senec a 4) FK Lokomotíva Trnava

Skupina B:       1) FK Senica, 2) FK Rača, 3) FC Spartak Trnava a 4) ŠK Svätý Jur

 

1. zápas: FK Rača – Spartak Trnava (1-0)    (Mario)

 Nám známi (večne súdení :)) súperi zo Spartaka Trnava boli hneď prvou (a ako inak – aj ťažkou) previerkou na turnaji. Nakoľko nám na minulotýždňovom turnaji vrátili “požičané” a porazili nás výrazne 3:0, v šatni pred zápasom boli pokyny úplne jasné: zachytiť nástup súpera, dostupovanie hráčov, pozor na štandardné situácie Spartaka, ako aj osobné preberanie si hráčov. Troška sme sa obávali, či to chalani dokážu všetko naraz “zvládnuť”, ale už po pár minútach sa naša obava rozplynula. Chalani vstúpili do zápasu skvostne. To čo sme si povedali v šatni do bodky plnili na ihrisku, mali fantastický pohyb, preberali si súpera a prvých 5´min. sme súpera doslova k ničomu nepustili, ba naopak. Naše šance a “gólové akcie” sa na súperovho brankára valili jedna za druhou. Už v 3´min. mal presnú strelu Boris, brankar chytá. V 5´min. opäť Boris presnou a tvrdol strelou vyprášil brankárove rukavice, ináč veľmi dobre chytajúceho trnavského brankára, ktorý snaď jediný mohol za to, že sme v 5´min. nevyhrávali rozdielom troch gólov. Do tretice v 7´min. výborne hrajúci chalani opäť Borisovou bombou nastrelili tyč súpera. V 8´ minúte napálil Erik do bránkarových rukavíc. Súpera sme pomaly nepúšťali na našu polovicu. V 11´min. po skvelej individualnej akcii všetkých chalanov, ktorá začala rozohrávkou Miška a následnej výbornej spätnej prihrávke na útočiaceho Borisa sme mali ďalšiu gólovú “tutovku”, ale výbornú strelu chytil ešte krajším zákrokom trnavský brankár. Nevadí, povedali sme si, pretože hneď z nasledujúceho rohu s prehľadom pravačkou k ľavej žrdi v 12´min. otváral skóre Mario (1-0). Následne sme sa trochu zatiahli do obrany a súper snaď prvými 2-3 akciami pohrozil našu bránu. V predposlednej minúte súperov kapitán bombou nastrelil Miškove brvno, ale ten mal veľmi dobre postavené žrde :). Súper mal ešte ďalšiu gólovú šancu, ale výborne chytajúci Miško všetky strely súpera pokryl a tak sme si odniesli prvé tri body do tabuľky skupiny B.

 

2. zápas: FK Rača – FK Senica (1-1)     (Mario)

 Chalani po chvíľke oddychu nastúpili na druhý zápas opätovne veľmi koncentrovane a každý si plnil svoje povinnosti. Hra sa od začiatku odohrávala viac v strede ihriska, pretože aj súperovi obrancovia si plnili svoje povinností a individuálne sa presadiť bolo náročné. V 3´min. súperov hráč po rozohratom aute a miernom nedorozumení v obrane “dotlačil” odrazenú loptu za Miškov chrbát (0-1). Chalanov to však vôbec nerozladilo a pokračovali vo výbornej hre. Pekné akcie, prihrávky, uvoľnenie sa 1 na 1, ako aj prekrásne strely, ktoré sme následne mali určite potešili oko prítomných divákov. Verili sme, že je len otázkou času, kedy sa opätovne presadíme. Prišla 10´min. a po prekrásnej individuálnej akcii Maria, ktorý obišiel troch súperových brániacich hráčov “naservíroval” nabiehajúcemu Borisovi spätnou prihrávkou pred prázdnu bránu, avšak ten z 1 metra prekopol :). Avšak v 12´min. to tam konečne “padlo”, Erik nádherne zakombinoval s Leom, následne sa uvolnil a presnou krížnou prihrávkou našiel Maria, ktorý do prázdnej brány vurovnával na (1-1). Vo zvyšných 3-och minútach sme súpera nepustili cez polovicu, vytvárali si jednu šancu za druhou, avšak bohužial to “tam” už nepadlo a konečný výsledok znamenal, že si berieme ďalší ´bod do skupiny a celkovo sme ich mali už 4b.

 

3. zápas: FK Rača – ŠK Svätý Jur (1-0)      (Mario)

 Chalani už toho mali pomerne dosť, ako som spomínal, počas celého turnaja sme mali len 1 hráča na striedani v poli a preto sme ich pred týmto zápasom inštruovali, aby hrali umne, šetrili sily a peknou kombinačnou hrou rozbehávali súperových hráčov a takto eliminovali tento náš “hendikep”. A aj ďalší zápas bol z našej strany fantastický, viac menej sa odohrával len pred bránkou hostí a Miško v bráne sa trošku nudil :). Škoda ze sme nezužitkovali množstvo šancí, ale nevadí. Potešila nás skvelá kombinačná hra chlapcov, výborné počúvanie trénerových pokynov, perfektné “zaskakovanie” útočníkov do obrany, odovzdávanie si hráčov atď. Skrátka radosť sa dívať 🙂 . Už v 1´aj 2´min. sa peknými strelami prezentoval Mario a Goran po pekných asistenciách Borisa a Erika. Z následnej akcie z vlastnej polovice sa pekne uvoľnil Mario a už v 3´min. otváral na (1-0), aj keď jeho zakončenie nebolo ideálne a namiesto strele vedľa vybiehajúceho brankára loptu zasekol a až s pomocou vracajúceho obráncu sa lopta dostala za chrbát brankára. Chalani však pokračovali v peknej hre a viac menej to bol festival zahodených 6-7 čistých gólových príležitostí, ktoré každý z chalanov mal a nevyužil. Z ojedinelej akcie súpera minútu pred koncom však mohlo byť vyrovnané, avšak skvele chytajúci a neustále sa lepšiaci Miško chalanov podržal. Vyhrali sme a s dvoma výhrami a jednou remízou sme už mali istotu semifinále. Avšak museli sme čakať na ďalší zápas, z ktorého miesta doň pôjdeme, pretože o druhom postupujúcom zo skupiny B sa rozhodovalo až v poslednom zápase medzi Senicou a Trnavou. Nakoľko Trnava tento zápas vyhrala, postúpili sme z 1. miesta a 7b.

 

1. SEMIFINÁLE: FK Rača – Lokomotíva Trnava (6-0)     (3x Mario, Goran, Erik, Boris)

 V skupine A postúpili do semifinále chlapci z ďalšieho Trnavského klubu – Lokomotíva, s ktorými sme už hrali zopár zápasov a určite s nimi máme pozitívne skóre. Preto si chlapci pred semifinále verili, aj keď síl ubúdalo a bolo vidieť, že toho majú už pomerne dosť. Tento zápas však bol ukážkou, ako sa hrá račiansky futbal 🙂 Bola to futbalová fiesta a po zápase sme skonštatovali, že to bol určite jeden z najlepších tohtoročných zápasov. Neuveriteľne stabilná obrana hrajúca s obrovským kľudom a prehľadom nepustila k súperu takmer k ničomu. Leo odohral fantastický turnaj, v každom zápase po pravej strane neprešiel cez neho takmer žiaden hráč a trénera, mňa a určite aj rodičov veľmi príjemne prekvapil. Boris odvádzal svoj štandard, okorenený krásnymi strelami, spracovanie lôpt na prsia, skrátka paráda. Vladko taktiež super bojova, v tomto zápase sa osmelil a bol taktiež veľmi platným hráčom. Erik ako nový kapitán na tomto turnaji nesebčil, bojoval, servíroval pekné prihrávky a mal aj pekné obranné zákroky, na čo sme u neho nebývali v minulosti zvyknutí. Výborne bojoval Goran, ktorý sa výborne presadzoval ako útočník/záložník a jeho rýchlosť platila na súpera. Taktiež Mario bol v tomto zápase skvelý, rýchle spracovania lôpt a jeho presné strely boli priam ukážkové. A Miško sa v tomto zápase trošku nudil, ale akonáhle mal loptu, zlepšenou rozohrávkou podporoval naše útočné aktivity. Čiže jednoducho napísané – VÝBORNE PRACUJÚCI TÝM :), fakt klobúk dole, čo chalani v tomto zápase ukázali – boli sme na nich hrdí !

A trošku si priblížme góly. Už v 2´min. Mario z ľavej strany obišiel súperovho obráncu, našiel dobre hrajúceho Gorana a ten sa svojim prvym gólom presadil (1-0). Následne mali pekné šance Goran, Boris (brvno) a v 8´min. pohrozil aj súper, ale Miško mal klasicky dobre postavené žrde 🙂 . Potom sme však už rozbehli náš gólostroj. V 8´min. zvyšoval Mario na (2-0). Už o minútu na to sme v 9´min. opäť po Mariovej strele zvyšovali na (3-0). Čistý hetrik v rozmedzí 3 minút zaznamenal v 10´min. opäť Mario (4-0). Potom sa do streleckej listiny zapísal peknou strelou Erik (5-0) a na konečných (6-0) upravoval umnou strelou vedľa brankára Boris. Finále nás už čakalo 🙂

 

FINÁLE: FK Rača – FC Spartak Trnava (1-2)     (Erik)

 Vedeli sme, že nemôžeme chalanom z Trnavy, ktorý mali na striedanie komplet dve päťky konkurovať kondične a preto sme chceli vychádzať zo zabezpečenej obrany + finále bolo stanovené na hrací čas 20´min., takže sme chalanov skoro až ľutovali :). Ašak umne zvolená taktika trénera Miťa znamenala, že sme do zápasu vkročili výborne. Vypracovali sme si v prvých dvoch minútach dve šance a už tá druhá znamenala, že sme po peknej Mariovej strele a opäť výbornom zákroku brankára otvárali bojovníkom Erikom dorážkou na (1-0). Následne sme mali ešte 2- výborné šance, ale brankár súpera nás vychytal. Od 5´min. sa hra vyrovnala a nakoľko na oboch stranách hrači výborne bránili, šancí bolo veľmi málo a hra sa odohrávala medzi šestnástkami. Výborný Leo s Borisom a Goranom v obrane nepustili trnavských hráčov takmer do žiadnej šance, ale to isté sa dá povedať o hre súpera. ten sa dostal do prvej šance až v 11´min., avšak na našu smolu bola hneď gólová. Po pravej strane sme už museli chanalov prestriedať, Goran sa nestihol vymeniť s Vladkom a nepokrytý súperov hráč prekrásnou strelou do pravej šibenice nedal Miškovi z pravej strany šancu (1-1). Chalani sa však vôbec nezľakli, pokračovali v umnej hre, avšak s ustupujúcim časom a pravidelným striedaním trnavčanov sme pociťovali, že sa dostávajú pod mierny tlak a na kondičné “maximum”. Od 12´ min do 19´min. sa obaja súperi strážili a výborne kombinovali, avšak pri prechode do útoku bolo zrejmé, že každý takýto útok pre nás znamená mierne riziko, pretože prípadný protiútok bude znamenať prečíslenie. Už sme chalanov pomaly pripravovali na pokutové kopy až prišlo posledných 60´sekúnd a presadil sa súperov hráč strelou k Miškovej žrdia bolo (1-2). Čo nás skutočne teší, chalani to ešte “nezabalili” a počas 50 nasledujúcich sekúnd sme si vypracovali ešte dve gólové strely (Boris a Erik), ale obe vychytal brankár. Nevadí, tento zápas sme síce prehrali, ale pred chalanmi skladám pomyselný klobúk dole, pretože sme prehrali “so cťou”. Blahoželáme víťazom zo Spartaka Trnava k víťazstvu na turnaji.

 

Za najlepšieho brankára na turnaji bol vyhlásený skvele chytajúci Miško, ktorému peknú cenu odovzdával legenda slovenského futbalu p. Barmoš.

 Skončili sme na 2. mieste, ale ešte raz musím poznamenať, že pred našimi chalanmi / bojovníkmi musíme na tomto turnaji iba skloniť klobúk, pretože predviedli nádherný a oduševnený výkon. Ďakujeme.

 Taktiež vďaka rodičom a fanúšikom. Po nedávnom 1. mieste a 3. mieste sme tentokrát 2. miestom skompletizovali zbierku pohárov a zaslúžene brali strieborné medaily.

 

Zápasy v skupinách

Č.z. Skup. Čas Tím

Výsledky

Tím

1

A

09:20 FK Inter Bratislava

4 : 2

FK Lokomotíva Trnava

2

B

09:37 FK Senica

2 : 1

ŠK Svätý Jur

3

A

10:54 FC Nitra

2 : 0

ŠK SFM Senec

4

B

10:11 FK Rača

1 : 0

FC Spartak Trnava

5

A

10:28 FK Lokomotíva Trnava

3 : 0

ŠK SFM Senec

6

B

10:45 ŠK Svätý Jur

1 : 3

FC Spartak Trnava

7

A

11:02 FK Inter Bratislava

2 : 2

FC Nitra

8

B

11:19 FK Senica

1 : 1

FK Rača

9

A

11:36 FC Nitra

1 : 2

FK Lokomotíva Trnava

10

B

11:53 FK Rača

1 : 0

ŠK Svätý Jur

11

A

12:10 ŠK SFM Senec

2 : 4

FK Inter Bratislava

12

B

12:35 FC Spartak Trnava

2 : 0

FK Senica

 Zápas 5. až 8. miesto

13 12:55 FC Nitra 2 : 2 (0:1 p.) ŠK Svätý Jur
14 13:15 ŠK SFM Senec 0 : 2 FK Senica

 Semifinále č.1. a Semifinále č.2.

15 13:35 FK Inter Bratislava 1 : 1 (0:2 p.) FC Spartak Trnava
16 13:55 FK Lokomotíva Trnava 0 : 6 FK Rača

 Zápas o 7. miesto

17 14:15:00 FC Nitra 5 : 1 ŠK SFM Senec

 Zápas o 5. miesto

18 14:35:00 ŠK Svätý Jur 0:0 (2:0 p.) FK Senica

 Zápas o 3.miesto

19 15:00:00 FK Inter Bratislava 2:2 (2:0 p.) FK Lokomotíva Trnava

FINÁLE  

20 15:30:00 FK Rača 1 : 2 FC Spartak Trnava

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Jaro Mikuš

  Gratulujeme, chalani si fakt museli zamakať. Je nám ľúto, že sme tiež nemohli prispeť k výsledku, no choroba nás zložila všetkých troch. Ale vďaka Andersenovi sa cítime ako keby sme tam boli. Dobréé čítanie.

 • Igor

  Julo vďaka za fantastický komentár a rýchlejšia nie je ani agentúra Reuters , veď do dvoch hodín po skončení turnaja napísať takýto komentár , to je výkon na Pullizerovu cenu 🙂 I+G+J

 • Trener PPR

  ja sa tiež pripájam, v priebehu troch týždňov uhrali chalani nádherné výsledky. Gratulujem 🙂

 • Marianna

  Krásne napísané 🙂 Ďakujem za pochvalu môjho syna trnavského brankára Filipa 🙂 Všetky detičky boli úžasné, hrali skvelo. Tešíme sa na ďalšie stretnutia 🙂