U9 – BÉREŠOV MEMORIÁL 18.1.2015 úžasné 3. miesto

560164_10203571659876859_1038905638410934395_n

V nedeľu 18.1.2015 sme sa zúčastnili nášho domáceho turnaja v Dome športu na Junáckej ul. Bérešov memoriál.

Nominácia : Fabšo, Miklovič, Holík, Janca, Doan Anh, Obernauer, Pázmány, Želipský, Kindji, Takács, Sekanina, Verčinský

PROPOZICIE U9_Bérešov memoriál_18.1.2015

V nedeľu 18.1.2015 sme sa zúčastnili nášho domáceho turnaja – Bérešov memoriál, na ktorom chlapci predviedli svoje futbalové umenie a som presvedčený, že svojmu klubu urobili pekné meno. Turnaja sa zúčastnilo 10 kvalitných družstiev.

FK RAČA  –  OFK Dunajská Lužná     5:0

Ihneď po úvodnom hvizde sa chalani do súpera zahryzli a snažili sa hrať svoju hru. Rozumne bránili, súpera nepúšťali do gólových príležitostí a vytvárali si svoje momenty na zakončenie.

Góly : Pázmány 2, Želipský 2, Takács

FK RAČA – FC Petržalka    0 : 1

Druhý zápas v skupine bol pre nás trochu smolný. Chalani pokračovali vo svojej hre, no v koncovke to akosi viazlo. Nie a nie dať gól. Strely šli buď do brankára alebo tesne vedľa brány. Výhru súpera sme zariadili v podstate my. Jediný gól padol po rohovom kope súpera, ktorý sme si nešťastne tečovali do vlastnej brány.

FK RAČA –  FKM Karlova Ves    2 : 0

V kabíne bol smútok po prehratom zápase s Petržalkou, ale do ďalšieho zápasu nastúpili s cieľom zvíťaziť. Som rád, že ich prehra nezlomila a prehru zahodili rýchlo za hlavu. Znova začali hrať svoju hru.

Góly : Pázmány, Holík

FK RAČA  –  Futsal Čelechovice    2 : 0

Posledný zápas v skupine rozhodoval o našom postupe do semifinále. Bol to pre nás neznámi súper a ako sa neskôr ukázalo aj veľmi kvalitný. Chlapci do zápasu nastúpili zodpovedne a snažili sa súpera uzamknúť na jeho polovici. Ten sa však nechcel poddať a hra sa postupne vyrovnala. Útoky sa striedali na oboch stranách a vyniknúť dali obom brankárom. Na našu radosť však súperov brankár dvakrát kapituloval.

Góly : Holík 2

SEMIFINÁLE

FK RAČA  –  Györ       0 : 2

Do semifinále sme nastúpili proti víťazovi B-skupiny. Bol to zápas ako remeň. V šatni som chlapcom povedal ako na súpera hrať, aby ich udržali na uzde. Tri štvrtiny zápasu to chalani plnili a likvidovali súperove útoky s prehľadom. Potom však prišla jedná malá chybička a súperovi sa podarilo skórovať. Do konca zápasu veľa nezostávalo a museli sme hrať vabank. Vsadili sme všetko na útok, súpera zatlačili, no vytúžený gól sa nám nepodarilo streliť. Súper napokon tesne pred koncom z brejkovej akcie do otvorenej obrany ešte raz skóroval a my sme namiesto finále hrali o tretie miesto.

Tieto dva góly boli jediné, ktoré sme za celý turnaj inkasovali zo súperovej kopačky.

O 3. miesto

FK RAČA – FC Petržalka     1 : 0

Nebolo jednoduché nabudiť chlapcov po predchádzajúcej prehre v semifinále. Chalani napokon nastúpili s odhodlaním oplatiť súperovi prehru zo základnej skupiny. Zahryzli sa do súpera, ale gól nie a nie padnúť. Odohrával sa podobný scenár ako v predošlom spoločnom stretnutí. Jedna strela vedľa, druhá do brankára. Chlapci sa však nevzdali, pokračovali vo svojom úsilí  a oplatilo sa. Zápas dotiahli do vytúženého víťazstva a vrátili súperovi požičané.

Gól : Želipský

Bol to výborný turnaj. Nielen perfektne zorganizovaný, ale hlavne obsadený kvalitnými súpermi. Nebolo súpera, o ktorom by sa dalo jednoznačne povedať ten je silnejší, resp. ten je slabší. Všetky tímy mali svoju kvalitu. Chlapci ma veľmi potešili svojou hrou, bojovnosťou, ale poniektorí aj psychickou vyzretosťou. Dokázali sa po prehrách znova pozbierať, zahodiť ich za hlavu a zmobilizovať svoje sily do ďalších zápasov. Všetci si zaslúžia obrovskú pochvalu a moje poďakovanie. Pohár za tretie miesto si dnes odniesol Šimon a Maťo získal trofej za najlepšieho brankára turnaja.

Zároveň musím poďakovať všetkým rodičom a trénerom za perfektnú organizáciu turnaja, prípravu občerstvenia a celkový servis na turnaji. Poďakovanie patrí aj všetkým súperom za úžasné futbalové výkony a fair-play hru.

TV Bratislava : http://www.tvba.sk/archiv/spravy-19-01-2015/   5 min 35 sek

TV Ružinov  : http://www.tvr.sk/tvprogram/tv-sport/tv-sport/2015-01-20-174000 6 min. 42 sek.

Of-Spo.2015-fk_raca_pozvanka_memorial_Beres