U9 – 8.2.2014 Turnaj Rača Cup – 4.miesto

U9_Raca_Cup_4mV sobotu 8.2.2014 sme v Dome Športu (Junácka 6) organizovali náš domáci turnaj Rača Cup pre kategóriu U9 (ročník 2005 a ml.). Nominácia: A. Osvald, Ynes Kindji, M. Mikuš, A. Taufer, V. Bochnička, S. Vaňo, M. Knap, J. Kohútek, V. Vlčák, J. Chyžnaj. Role hostiteľov sme sa zhostili veľmi dobre a rovnako sme sa prezentovali aj po hernej stránke. Po dvoch víťazstvách, jednej remíze a dvoch tesných prehrách sme obsadili konečné štvrté miesto. Turnaja sa zúčastnili tímy ŠK Slovan BA, SDM Domino BA, MŠK Iskra Petržalka, FC Spartak Trnava, FC Stadlau (Wien) a FK Rača. Hralo sa spravodlivým systémom každý s každým.

1. zápas FK Rača – ŠK Slovan Bratislava 0:1, napriek tesnej prehre sme sa v našom úvodnom zápase turnaja prezentovali dobrou hrou, napádaním súperovej rozohrávky sme súpera zaskočili a získavali lopty pre seba. Mali sme viac šancí. Slovanu sme dovolili málo, ale aj to im stačilo, aby využili jedno zaváhanie našej obrany. Útočník trafil naozaj pekne. V závere bol v šanci Vladko, ale zoči-voči brankárovi nedal.

2. zápas FK Rača – MŠK Iskra Petržalka 1:0, tento zápas už nebol z našej strany taký dobrý, prispôsobili sme sa súperovej hre, prestali sme napádať a viazla rozohrávka od brankára (premiéru mal v bráne Viktor). Víťazstvo na našu stranu strhol asi 20 sekúnd pred koncom pohotovou strelou z voleja Vladko.

3. zápas FK Rača – FC Spartak Trnava 0:1, vyrovnaný zápas s nešťastným koncom pre nás. Jedna chyba a jeden gól v našej sieti. K bráne súpera sme sa dostávali veľmi ťažko. Hra bola statická. V tomto zápase zahviezdil Adam, keď vytiahol niekoľko dobrých obranných zákrokov.

4. zápas FK Rača – SDM Domino 1:1, tento zápas nás stál lepšie umiestnenie. Išli sme do vedenia, keď Vladko zachytil rozohrávku brankára a rozvlnil sieť. Čo sa však dialo v závere zápasu, je ťažké popísať. Miesto agresívneho napádania a snahy o zvýšenie skóre, sme pustili k hre súpera. Najprv sme zachybovali, Ynes sa nechala zatlačiť, s loptou sa otočila k bráne, prišla o ňu a Tondo už nemal šancu. A potom sme ostali úplne stáť, každá lopta od brankára končila na kopačkách chlapcov Domina, ale tí nás našťastie nepotrestali, keby nám však dali 5 kúskov, nemohli by sme sa diviť.

5. zápas FK Rača – FC Stadlau 2:1, konečne návrat k dobrej hre, k aktívnemu napádaniu hráčov súpera. Konečne sa presadil Matúš po individuálnej akcii a na 2:0 zvýšil Miško. V závere súper síce znížil, ale víťazstvo sme si už nedali vziať a mohli si zakričať konečne aj ciki – caki.

Obsadili sme celkove štvrté miesto. S trochou šťastia to mohlo byť aj lepšie. S väčšou vôľou a lepším pohybom sme schopní hrať vyrovnané partie s každým. Celkovo som s predvedenou hrou spokojný, pomaly, ale predsa napredujeme. Stále nám však chýba vytváranie si priestoru (neschovávať sa za hráčov) a hlavne lepší, rýchlejší pohyb proti lopte. Nebudem hodnotiť jednotlivé výkony, každý hráč mal lepšie a aj slabšie chvílky. Všetci vedia, kde majú svoje slabiny a čo treba zlepšovať.

Na záver chcem veľmi pekne poďakovať rodičom za pomoc pri organizácii tohto turnaja. Za prinesené pochutiny do VIP, za príkladnú obsluhu a starostlivosť o hostí v nej, za dovoz potrebných vecí k turnaju, za prípravu miestností, vylepenie plagátov, za zapisovanie zápasov a obsluhovanie pultu časomeračov. Za toto všetko: Ďakujem 🙂 Samozrejme veľká vďaka za pomoc pri organizácii patrí P. Maťúšovi a M. Adámekovi. A tiež rozhodcom za férové vedenie zápasov.

Konečné poradie turnaja: 1. ŠK Slovan BA, 2. SDM Domino BA, 3. FC Spartak Trnava, 4. FK Rača, 5. FC Stadlau, 6. MŠK Iskra Petržalka