U9 25.kolo: FK Rača – ŠK Vrakuňa 3 : 5

V utorok 05.06.2018 sme na domácej pôde nastúpili proti hráčom z Vrakune. Oba tímy pred týmto  zápasom v súťaži stratili len 2 body, vo vzájomnom zápase vo Vrakuni (2:2). Vo výbornej diváckej kulise sme boli od začiatku svedkami výborného zápasu. Prevzali sme iniciatívu, ale naše zakončenie nebolo presné a dôrazné. Súper hrozil rýchlymi protiútokmi. Po našich chybách v obrane sa v 1.polčase dostali do vedenia 3:0.

Cez polčas sme preskupili rady, snažili sme sa výsledok otočiť v náš prospech. Súpera sme zatlačili, ale v koncovke sme boli stále nedôrazný. Paradoxne po našich nevyužitých šanciach sme inkasovali po našej nedôraznej hlavičke skóroval súperov hráč. Potom sme sa nadýchli k stíhacej jazde. keď v priebehu 3 minút sme strelili 3 góly. Do konca zostávalo 8 minút a verili sme, že minimálne remíza by mohla byť reálna. Asi nám dnes nebolo súdené, 2 minúty pred koncom súper nedôraznou strelou z diaľky zápas definitívne rozhodol vo svoj prospech.

Čo povedať k zápasu? V prvom rade gratulácia súperovi, predviedol výborný zodpovedný výkon podporený presnou streľbou. Poďakovanie za výkon si však zaslúžia aj naši chlapci a Domča. Prispeli k skvelému zápasu, bodaj by takýchto zápasov v súťaži bolo čo najviac! Poďakovanie patrí aj rozhodcovi, ktorý viedol stretnutie s prehľadom. Veľká vďaka patrí aj divákom za skvelé a férové povzbudzovanie.

Sláva víťazom, česť porazeným!