U9 – 25.1.2014 TeamSport Cup (FA Bratislava) – 6.miesto

U9_turnaj_FA_6mDnes 25.01.2014 sa naše U9-ky posilnené niekoľkými mladšími chlapcami zúčastnili na turnaji TeamSport Cup, ktorý organizovala FA Bratislava. Nominácia: A. Osvald, J. Chyžnaj, V. Bochnička, M. Mikuš, Ynes Kindji, Yanis Kindji, R. Veleg, A. Taufer, M. Knap, R. Tománek, H. Holík a M. Fabšo. Dnes nám chýbalo trochu viac šťastia, po jednom víťazstve a troch tesných prehrách sme obsadili konečné šieste miesto.

V trojčlennej skupine sme sa stretli s tímami FA Bratislava a MFK Hlohovec.

1.zápas FA Bratislava – FK Rača 1:0, jediná chyba a jediný gól v našej sieti. Hneď v úvode Tondo rozohrávkou zašil Ynesku, tá situáciu nezvládla, loptu stratila a inkasovali sme. Veľká škoda, pretože sme boli celý čas lepší a mali viac z hry. Bohužiaľ sme nedokázali streliť gól.

2.zápas MFK Hlohovec – FK Rača 0:4, druhý zápas v skupine už bol iný, súper nám dovolil hrať a tak sme sa 4-krát dokázali presadiť. Po akcii Maťo – Riško – Matúš posledne menovaný zakončil pohľadnú akciu. Potom sa dvakrát presadil náš najlepší hráč Hugo a ako posledný sa presadil Miško, keď po dobíjaní súperovej brány dorazil vyrazenú loptu.

V základnej skupine sme skončili druhý a hrali v ďalšej miniskupine o celkové 4 – 6 miesto. Tu sme sa stretli s tímami FK Inter BA a AS Trenčín.

3.zápas AS Trenčín – FK Rača 1:0, opakovala sa situáci z prvého zápasu, jedna veľká chyba a gól. Tentokrát sme zle bránili, nechali pred Tondom voľného hráča a ten nezaváhal. Chalani sa snažili, bojovali a mali aj šance. Nastrelili sme tyčku a neuznali nám regulárny Robkov gól, keď mu vraj Hugo prihrával spoza čiary.

4.zápas FK Rača – FK Inter Bratislava 0:1, Interu sme k víťazstvu museli pomôcť my, dali sme si nešťastný vlastný gól po nastrelenej lopte z autu. Naozaj škoda, lebo zápas bol vyrovnaný.

Myslím, že sme neodohrali zlý turnaj, s trochou šťastia sme mohli hrať v skupine o vyššie umiestnenie. Jedna vec je istá, že s lenivou loptou hrať nevieme. Netrénujeme s ňou a proste nám nesedí. Systém 5+1 spôsoboval na ihrisku prehustenie a nedokážem posúdiť, či nám to pomohlo alebo naopak. Na druhej strane nás však čaká ešte dlhá cesta, aby sme k dosiahnutiu úspechu nepotrebovali aj nejaké to šťastie 🙂 Futbal je o chybách, stále platí, že ak po chybách inkasujeme, musíme streliť viac gólov. Zatiaľ sa nám to nedarí. Na to však treba viac chcenia, väčšie srdiečko. Stratím loptu, hneď sa ju pokúsim získať. Niečo sa mi nepodarí, hneď to skúsim napraviť. Vynechávať súboje, prizerať sa snahe kamarátov, hrať len na svoje triko, vyklusávať…, to je také nefutbalové a hlavne nefér voči kamarátom z tímu. Dnes nebudem menovať a hodnotiť jednotlivcov, každý vie ako hral. Chválim mladších chlapcov, stále sú prínosom a herne ma potešil Matúš.

Ďakujem organizátorovi za pozvanie na turnaj, hráčom za predvedenú hru, rodičom za čas a dovoz detí na turnaj.

Tréner.