U9 – 18.1.2014 Miniliga Samaria Cup (2.kolo) – 2.miesto

V sobotu 18.1.2014 pokračovala druhým kolom Minilga Samaria Cup v Tomášove. V štyroch zápasoch sme po jednom víťazstve a troch remízach nazbierali 6 bodov a o jeden stupienok zlepšili umiestnenie z prvého kola. Nominácia: A. Osvald, J. Chyžnaj, Ynes Kindji, Yanis Kindji, M. Čutka, V. Bochnička, O. Gvozdják, V. Vlčák, M. Mikuš a S. Vaňo. Súperi sa nezmenili, takže sme sa postupne stretli s ŠK Tomášov, ŠK Vrakuňa, Lokomotíva DNV a ŠTK Šamorín.

1.zápas ŠK Tomášov – FK Rača 1:5, úvodný zápas s bojovným súperom, po prebudení sme sa aj pekne rozstrieľali, o góly sa podelili 2x Miško Mikuš, Kubo Chyžnaj, Maťo Čutka a Vladko Bochnička. Inkasovali sme po ojedinelej chybe v obrane.

2. zápas ŠK Vrakuňa – FK Rača 1:1, výborný a vyrovnaný zápas. Do vedenia išli chlapci z Vrakune, keď potrestali našu zlú rozohrávku. V závere zápasu však nádherným angličákom z priameho kopu vyrovnal Miško.

3.zápas Lokomotíva DNV – FK Rača 1:1, vo vyrovnanom zápase sme mali možno trochu navrch, išli sme do vedenia po Miškovom góle, ale súper v zápätí vyrovnal, keď zase vystihol rozohrávku od brankára. Mali sme šance, ale už sme nič nepremenili.

4.zápas FK Rača – ŠTK Šamorín 1:1, do tretice remíza, zápas sme začali dobre, ale bez gólového efektu. Veľmi veľa nám pochytal súperov brankár. Po chybe v obrane sme prehrávali. Gól na 1:1 dal opäť Miško, keď z ťažkého uhla preloboval brankára.

Po týchto zápasoch sme zohrali so Šamorínom ešte jeden priateľský zápas, vyhrali sme ho 3:2 a môžem povedať, že to bol asi náš najlepší zápas. O góly sa postarali (nie som si istý) 2x Kubo a 1x Yanis.

Myslím, že po veľkej Vianočnej pauze to nebolo zlé. Občas to je zbytočne zbrklé, častokrát nás slabé nedôrazné prihrávky pripravujú o loptu. Stále chýba pohyb proti lopte a aktívnejšie hľadanie si voľného miesta. Púšťať si loptu a potom ju naháňať už jednoducho nemôžme. Za hru chválim všetkých, od výkonu brankára, cez hru obrancov až po útočníkov. Niektorí možno výkonovo kolísali, ale ako kolektív bojovali a naozaj sa snažili. Verím, že naša výkonnosť a herný prejav sa budú postupne zlepšovať.

Ďakujem rodičom za skoré vstávanie, za čas, dovoz detí a servis okolo nich. Keď bude foto, tak ho sem doplním.