U9 – 15.2.2014 Samaria Cup 3.kolo (za U10) – 5.miesto

U9_SamariaCup_zaU10V sobotu sa hralo tretie kolo U10 Samaria Cup-u v Tomášove. Keďže naše U10-ky mali turnajové povinnosti, zastúpili sme ich aj v tomto kole. Nominácia: J. Chyžnaj, A. Taufer, M. Knap, A. Osvald a M. Mikuš, S. Vaňo s U10 nás doplnili A. Osvaldová a M. Babík. Áno, bolo nás len osem, ak by som vedel v piatok, že ďalší chlapec z U10 neplánuje prísť, zobral by som ešte niekoho. Odohrali sme štyri zápasy po 20 minút, všetci si zahrali dostatočne a aj napriek prehrám sa za výkony hanbiť nemusíme.

FK Rača – SFM Senec 0:3, kým sme sa zobudili, prehrávali sme o dva góly. Potom sme hru vyrovnali, mali sme aj šance. Inkasovali sme ešte raz a prehrali o tri góly.

FK Rača – SDM Domino 0:7, naoko krutá prehra, ale v úvodných minútach sa hráči Domina trápili a hľadali recept na našu hru. Chybami pri bránení sme im pomohli sami a potom už to do našej brány padalo ľahko.

FK Rača – FK DNV 1:6, opäť dobrý začiatok, výborné dostupovanie hráčov, agresívna hra. Po niekoľkých chybách v obrane a tiež aj rozohrávke sme pustili súpera do brejku a k hre. Na 1:4 sznížil výbore hrajúci Matúš, ale to bolo všetko. Dostali sme ešte dva kúsky a prehrali pomerne vysoko.

FK Rača – ŠTK Šamorín 1:3, náš najlepší výkon, dokonca sme viedli po Miškovom góle. Potom ale súper zabral a skóre otočil. Napriek snahe sme už nedokázali streliť gól a zápas zdramatizovať.

Prehrali sme štyrikrát. Od zápasu k zápasu sme sa však zlepšovali. Góly v našej sieti pramenili z chýb pri bránení. Nedostupovali sme hráčov, nepreberali si ich a tiež zlá rozohrávka od brankára bola často príčinou našej rozvlnenej siete.  Napriek tomu brankár snahu mal, ale bez pohybu hráčov proti lopte, ktorú prihráva brankár, s ňou ťažko nieč spravíme. Nevadí, učme sa a poučme sa z chýb. Tu, na tomto turnaji je na to priestor. Prehry a ani výhry nie sú dôležité.

Na záver: Dnes chválim Matúša a Kuba a aj Adam v obrane ukázal svetlé momenty. Hráčov z U10 sme mali dvoch. Ja od nich očakávam viac zodpovednosti a líderskej činnosti.

Ďakujem rodičom za skoré vstávanie, za čas, dovoz a servis okolo hráčov.

Tréner