U9 – 1.2.2014 Slovan Cup – 5.miesto, Samaria Cup (3.kolo) – 3.miesto

V sobotu 1.2.2014 nás čakali až dva turnaje, Slovan Cup (ŠK Slovan Bratislava) v hale Mladosť a 3.kolo miniturnaja Samaria Cup v Tomášove. Z toho dôvodu som bol nútený tím rozdeliťna dve časti. Bohužiaľ náš tím decimovali ochorenia a tak nakoniec išlo na každý turnaj po 7 hráčov.

Samaria Cup (3.kolo): Nominácia: V. Vlčák, A. Taufer, O. Gvozdják, R. Veleg, M. Mikuš, V. Méry, J. Kohútek. Jedno víťazstvo, dve remízy a jedna prehra nás v treťom kole tohto miniturnaja zaradili na 3.miesto. FK Rača – Tomášov 5:1, FK Rača – Vrakuňa 1:1, FK Rača – BCT 0:0, FK Rača – ŠTK Šamorín 0:3. Podrobnejší priebeh zápasov v podaní zastupujúceho kouča J. Mikuša si prečítajte tu: U9_Samaria Cup 3.kolo Ďakujem chalanom za predvedené výkony a J. Mikušovi s J. Kohútekom za výpomoc a vedenie chlapcov v turnaji.

Slovan Cup: Nominácia: M. Fabšo, Y. Kindji, Y. Kindji. S. Vaňo, M. Knap, H. Holík, R. Tománek. Tondo ochorel, tak musel ísť chytať Maťo a na poslednú chvílu vypadol pre virózu aj Jakub. Na turnaji sme postupne odohrali 6 zápasov. Dvakrát sme vyhrali a štyrikrát prehrali. Obsadili sme celkové piate miesto. V takomto obmedzenom počte a mladučkom zložení sme zanechali dobrý dojem.

FK Rača – ŠK Slovan Belasí 0:3, zaspatý a vystrašený úvod, inkasovali sme hneď v prvých sekundách a o chvíľu na to ešte raz. Potom sme sa konečne prebudili a vytvorili si aj nejaké šance. Slovan však bol lepší a podarilo sa mu ešte raz streliť gól. Maťo v bráne niekoľkokrát výborne zasahoval.

FK Rača – Dun. Streda  0:1, s celkovým víťazom turnaja sme odohrali vyrovnaný zápas, v podstate sme súperovi nedovolili vystreliť poriadne na bránu. Ani my sme však nemali výraznejšie šance. Jediný gól sme dostali dosť nešťastne, keď Maťo na sekundu zaváhal pri vybiehaní proti útočiacemu hráčovi, a hoci loptu zasiahol, tá mu preskočila nohy a útočník už loptu zasunul do prázdnej brány.

FK Rača – FKM Karlova Ves 1:0, konečne sme sa zobudili a odrazilo sa to na agresívnejšej hre. V zápase sme boli jednoznačne lepší. Strelecky sa presadil Robko, keď pekne utiekol po krídle a zakončil. Maťo v závere dvakrát zasahoval. Najprv výborne vybehol a za hranicou šestnástky nohami zasahoval a druhýkrát mu zavaril Yanis, keď ponúkol loptu súperovi. Maťo však čisté konto udržal.

FK Rača – SFM Senec 2:1, ukázali sme hlavne srdce a väčšiu vôľu. Po chybe pri bránení sme prehrávali. Prebudil sa však Hugo, zachytil brankárovu rozohrávku a vyrovnal. A nakoniec po úniku z pravej strany rozhodol o našom víťazstve opäť Hugo.

FK Rača – FK Svätý Jur 0:2, v tomto zápase sa nám nepodarilo nadviazať na predošlé výkony. Mohutnejší súper akoby chalanov zastrašil. V úvode sme zachybovali pri bránení a Maťo bol bezmocný. Pokúšali sme sa kombinovaťa šlo to ťažko. Druhý gól sme dostali z pomerne veľkej diaľky. Bola to slušná rana a Maťovi prepálila rukavice. Chybou bolo, že šiel do podrepu, znížil sa a nebol dostatočne pevný.

FK Rača – ŠK Slovan bieli 0:5, uragán chlapcov v bielom nás doslova zmietol. Ukázali nám ako vyzerá futbal, keď útočia všetci hráči. Kombinovali, prečíslovali nás a góly v našej sieti pribúdali. Nám jednoznačne došli sily, hlavne tie fyzické. Obrana ledva plietla nohami, nestíhali sme sa obracať, nedostupovali sme súpera a ten mal veľmi veľa miesta a času. Maťo v bráne ostával baz pomoci. Na záver to bola krutá prehra.

Myslím si, že to bol výborný turnaj a mali sme  možnosť si zahrať s kvalitnými súpermi. Po dlhšom čase sa auty kopali, na čo nie sme zvyknutí. Tento prvok však musíme vedieť využiť a prekvapovať súpera. Všetko nám veľmi dlho trvá, strácame drahocenné sekundy a moment prekvapenia. Stále nám chýba prehľad v hre, vedieť včas reagovať na situácie, na to, kto má loptu a čo s ňom máme robiť. Druhou slabinou je pohyb proti lopte, stále na ňu čakáme, čo skúsenejší súper využíva. Myslím si, že rýchlostne sa vyrovnáme súperom a to platí aj pre mladších chlapcov. Technicky tiež až tak nezaostávame, akurát si musíme viac veriť. Ďakujem hráčom za bojovnosť a za srdce vydržať až do konca. Som si vedomý, že to bol pre nich náročný turnaj. Ďakujem, aj Miškovi M., že po odohratí turnaja v Tomášove ešte prišiel na dva zápasy pomôcť. Yanis dostal ocenenie za najlepšie brániaceho hráča. Myslím, že rovnako by si zaslúžila aj Ynes, pretože hrala výborne. Prekvapil ma Samko.  Je to veľký bojovník a keď uverí, že vie aj vystreliť, začne dávať góly. Príležitosti na to určite mal. Matúš sa musí prestať báť. Je jedným z najrýchlejších hráčov a to musí využívať nielen dopredu, ale aj dozadu. Dvojička Hugo s Robčom ukázala, že vedia hrať aj proti starším chalpcom a že sa vedia presadiť. Myslím si, že keby boli stopercentne fit, bol by ich výkon ešte lepší. Maťo v bráne podal výborný výkon, bolo vidieť, že dlhšie nechytal. Mňa teší jeho odvaha pri vybiehaní. Potrebuje zlepšiť rozohrávku a uveriť tomu, že pokiaľ sa dá môže ísť s loptou až do súperovej brány. Ešter raz ďakujem hráčom za výkony, rodičom za čas a servis okolo detí. Organizátorovi turnaja ďakujem za pozvanie na kvalitne obsadený a organizačne zvládnutý turnaj.

PS: Turnaj vyhrala Dun. Streda pred oboma tímami Slovana. Ďalej sa umiestnili Sv. Jur, FK Rača, Karlova Ves a Senec.