U8 – 23.2.2013 Slovan Cup a “Sedem statočných”

V sobotu 23.2.2013 sme sa zúčastnili turnaja v Dome športu, ktorý organizoval ŠK Slovan Bratislava a po minulom roku sme ho neoficiálne obhajovali. Nalnil sa však krízový scenár a nomináciu tvorilo nakoniec týchto “Sedem statočných”: L. Sauer, V. Bochnička, M. Mikuš, A. Osvald, H. Holík, Š. Obernauer a M. Fabšo. 5 zápasov po 18 minút čistého času (spolu 90) na veľkom hádzanárskom ihrisku s 5-metrovými bránami, k tomu rozohrávanie autov vchádzaním do ihriska je naozaj slušná porcia pre 8-ročných (pár sotva 7-ročných) chlapcov. Preto to prirovnanie k slávnemu westernu :-). Konkurencia sa zišla na turnaji naozaj slušná, našimi súpermi boli postupne ŠK Slovan belasí, Zbrojovka Brno, ŠK Slovan bieli, MŠK Žilina a FK Senica. Chalani bojovali statočne, hanbu určite neurobili a tri zápasy dotiahli do víťazného konca a v dvoch svojmu súperovi podľahli. Môžem povedať, že aj napriek chýbajúcim oporám bola hra dobrá (aj pekná), obstojne sme sa vyrovnali s autami, morálka v tíme výborná a v podstate nám nevyšiel len jeden zápas.

1.zápas FK Rača – ŠK Slovan belasí 3:1,  výborný vstup do turnaja. Už v prvej minúte nastrelil Hugo brvno a naznačil naše ambície. Ako prvý sa však presadil Šimon, keď po Hugovom rohu trafil z diaľky pod brvno. Na 2:0 zvyšoval Leo po peknej Vladkovej akcii. Potom sme trochu poľavili a aj súper sa dostal do šancí, ale Maťo v bráne podržal tím a zlikvidoval dva nájazdy súpera. Potom sme znovu zahrozili a po Vladkovej strele sa triaslo brvno znovu. Hugova strela tesne minula bránu. Na 3:0 nakoniec zvýšil Miško (konečne pretrhol streleckú smolu), keď mu Vladko pekne prenechal loptu. Súper nám nakoniec strelil gól v poslednej sekunde zápasu, keď hráč ušiel po pravej strane a vysokou strelou prestrelil Maťa.

2.zápas Zbrojovka Brno – FK Rača 4:6, zápas ako na hojdačke s hokejovým výsledkom. V prvom zápase sa Hugo iba zastreloval, v tomto už triafal presne. Hneď v úvode zápasu si otvoril strelecký účet. No súper okamžite odpovedal a po chybe v našej obrane vyrovnal. Následne po nedôsledne bránenom aute sa súper dostal do vedenia. Potom Leo ukázal svoju univerzálnosť, z obrany vyviezol loptu po pravej strane až na súperovu polovicu, popri tom nechal zasebou dvoch brániacich hráčov a jeho prihrávku Hugo poľahky zužitkoval na vyrovnanie. Lenže hneď po rozohraní súper našiel tunel v našej obrane a zase viedol 3:2. Na 3:3 vyrovnal Miško, po Hugovom rohu pravačkou presne trafil. O chvíľku už boli misky váh na našej strane. Leo zahral priamy kop a Hugo na 2x vsietil. Lenže opäť sa opakovala situácia ako pri treťom góle v našej sieti. Súper priamočiaro vyrazil k našej bráne, nedostúpenie hráčov a veľká diera znamenala vyrovnanie. Darmo Maťo na tieto lopty vybiehal, vždy boli usmernené povedľa neho. Potom už však zatiahol roletu a žiadny ďalší gól nepustil. Naopak my sme zabrali, konečne sa presadil Vladko a na 4:6 v náš prospech upravil svojim štvrtým gólom Hugo, keď dôkladne sledoval rozohrávku súpera. Pekný zápas so zápletkou s naším víťazným koncom. Avšak aj veľké varovanie pre obranu. Medzery medzi obrancami a pomalé dostupovanie k hráčom boli dôsledkom 4 gólov v našej bráne.

3.zápas FK Rača – ŠK Slovan bieli 1:7, a peklo prišlo! Zápas, na ktorý treba rýchlo zabudnúť. Nám nešlo nič, Slovanu všetko. Každá naša chyba bola potrestaná a že ich bolo neúrekom, je vidieť na výsledku. Treba však povedať, že tím chlapcov ŠK Slovan bieli hral počas celého turnaja veľmi pekný futbal, rýchly, agresívny, založený na výbornej individuálnej hre. Naša obranná hra úplne odišla, chalani si nedávali pozor na hráčov za chrbtom, nedostupovali útočníkov a hlavne akoby sa vyhýbali súbojom. Ani Maťovi sa nedarilo. Asi dvakrát zbytočne vybiehal z brány. Slovan nás doslova utlačil, každé ich striedanie na chalanov vyletelo a z toho rezultovali chyby. Nebudem ich vypisovať, hráčom sme to vysvetlili a ukázali. Náš jediný gól strelil Hugo, keď vyrovnával na 1:1 a vykresal akú-takú nádej na slušný výsledok. Lenže potom prišla lavína 6-tich gólov a neostalo nám nič iné len súperovi pogratulovať. V závere sme si ešte vypracovali tlak, ale bez efektu.

4.zápas MŠK Žilina – FK Rača 4:0, výborne hrajúca Žilina bola nad sily chalanov, napriek zlepšenému výkonu celého tímu. Predovšetkým obrana bola kompaktnejšia, štandard odviedol Šimonko. Samozrejme sme sa chybám nevyhli a chalani z MŠK ich trestali. V tomto zápase to bolo 4-krát 🙁 Čo chcem však vyzdvihnúť, je hra ich brankára ako piateho hráča v poli. Každý aut rozohrávaný od polovice smeroval k nemu a tak si dvaja obrancovia spolu s brankárom posúvali loptu a naši útočníci medzi nimi bezhlavo lietali. Následne z toho prichádzali lopty na útočníkov. V závere sme si vypracovali asi dve šance, predovšetkým po výbornej Vladkovej práci, ktorý prečítal prihrávky a donútil ich k chybám. V tejto fáze sa chalani snažili hrať viac individuálne, zbrklé zakončenia však neviedli k úspechu.

5.zápas FK Rača – FK Senica 6:2, náš posledný zápas so zbytkami síl. Chalani dali zo seba všetko. Prehrávali sme hneď v úvode, Šimi zle odkopol loptu a súperov hráč vysokou strelou nedal Maťovi šancu. Lenže o chvíľu ušiel Hugo a vyrovnal. O niečo neskôr sa situácia opakovala, “malý buldozér” sa pretlačil cez hráča a znovu šiel sám na brankára a opäť sa nemýlil, 2:1. Súper však odpovedal a lopta za našu obranu sa nedala nevyužiť, 2:2. Potom Leo rozohral ukážkovo aut a Hugo dokonal čistý hatrick. V tomto zápase zase zobudil Miško, konečne si loptu vybojoval sám a aj úspešne zakončil, 4:2. Na 5:2 zvýšil Leo, pekne ušiel, zasekol dvoch hráčov a nedal brankárovi šancu. Na konečných 6:2 upravil opäť Miško. Najprv odviedol dobrú prácu Hugo, napádal rozohrávku autu, súper zachyboval a Miško ponúknutú loptu umiestnil.

Turnaj Slovan Cup sa nevyhodnocoval, všetci hráči boli za svoje výkony odmenení rovnako, medailou a drobnými pozornosťami. Celý turnaj, tak ako aj minulý rok, sa hral podľa európskych trendov zameraných na samotnú hru detí, pre radosť z výkonov a predvedenej hry. Cieľ sa určite dosiahol, na veľkom ihrisku s veľkými bránami padalo veľa gólov. Bolo vidieť veľa pekných akcií, vynikli aj individuality v jednotlivých tímoch. Slovan Cup pre U8 bol veľmi dobre zorganizovaný a ďakujeme za pozvanie.

Chalani odohrali dobrý turnaj, ukázali, že vedia. Chválim všetkých a ďakujem im za prístup a obetavosť. Výborný turnaj odohral kapitán Leo, dnes zatiahnutý do obrany. Som však rád, že pod Miťovym vedením sa z neho profiluje líder tímu, schopný brániť, útočiť, rozdávať lopty a presadzovať sa individuálne. A strelecky to dnes sypalo Hugovi, čo ma teší. Ten výbuch v jednom zápase síce mrzí, ale aj také zápasy bývajú. Chýbalo nám niekoľko opôr a nemali sme možnosť striedať ani dve vyrovnané formácie, čo sa odrazilo na výkonoch chalanov v neskorších zápasoch. V dobrej konkurencii sme sa nestratili. Aj keď sa turnaj nehodnotil, skončili by sme zrejme tretí za ŠK Slovan bieli a MŠK Žilina. Na záver ďakujem rodičom, za čas a dovoz hráčov na turnaj (bola snehová kalamita) a za podporu našich hráčov v zápasoch.

TURNAJ U8 230213 Slovan Cup

 

 • Jaro Mikuš

  Roman, Miško je už naplno v poriadku. Môžeš s ním počítať

 • Trener PPR

  ok, tak počítam 🙂

 • GS

  Dufajme,ze nikoho uz ziadna choroba neskoli. Tesime sa na turnaj

  • Trener PPR

   🙂 nič iné mi neostáva, iba dúfať. Verím, že už nikto neochorie, pretože okrem Ynesky je s otáznikom aj Tondo. A o zdecimovaných radoch 2006-iek ani nehovorím. Reálne hrozí, že v nedeľu do Malaciek pôjdu iba 6-ti, z toho traja budú v akcii aj v sobotu.

 • Julo

  Roman ako klasika – super komentarik… aj keby som tam nebol, tak si ho precitam a viem…. plne suhlasim so vsetkym co si napisal…chalanov aj ja trochu dnes lutujem, ze v noci budu nozky asi boliet 🙂
  Cekovo celkom pekna hra… zopar krat ako na hojdacke, ale to je pri tychto prckoch normalne 🙂 skoda toho “uleteneho” zapasu zo Slovanom biely, ale takych este bude …. 🙂