U8 – 17.6.2012 Turnaj Hodonín – 5.miesto

V nedeľu 17.6.2012 sa naša prípravka “D”, ročník 2004 a mladší, zúčastnila dobre obsadeného turnaja v Hodoníne.  Nominácia: B. Súkenník, V. Drozd, J. Štibrány, D. Gaál, M. Sauer, L. Sauer, A. Hipp, H. Holík. Posledný turnaj U8-iek sa niesol v pokojnom duchu, mali si turnaj vychutnaťa užiť. Chalanov sme hlavne povzbudzovali a sem – tam upozorňovali na chyby. Myslím si, že napriek veľkému horku chalani odohrali pekné zápasy. 3x vyhrali, 1x remizovali a 3x prehrali. Občas nám chýbalo šťastie, niekedy dôraz a odvaha, čo nás stálo viac bodov a lepšie umiestnenie. Za predvedenú hru však patrí chalanom pochvala.

1.zápas FK Rača – Ivančice 7:0, na turnaj sme prišli opäť bez brankára. Malý Maťo dostal voľno a tak turnaj odchytal opäť Viki, ktorý sa osvedčil na turnaji v Juri. Chalani mali ešte dosť síl a s chuťou sa pustili do súpera. Hrali pekný kombinačný futbal. Skóre otvoril Leo, keď lopta putovala celou formáciou Jurko, Boris, Mário a Leo to zavesil. Po Hugovom sóle bolo 2:0. Po Dominikovej prihrávke sa presadil Leo a po Máriovej ďalekonosnej strele to už bolo 5:0. V závere prišiel faul na Borisa a sám faulovaný premenil priamy kop. A na samom konci zápasu bol v čistej šanci faulovaný Leo a ten nariadenú penaltu s prehľadom premenil.

2.zápas Spartak Trnava – FK Rača 2:2, hneď v úvode chalani zachybovali v obrane a prehrávali sme. Postupom času sme prebrali iniciatívu a prišli góly. Na 1:1 vyrovnal Mário po Borisovom rohu a potom Mário premenil svoje pekné sólo. Spartak strieľal z väčších vzdialeností. Vyrovnať sa mu podarilo po úniku po krídle. Bol to dobrý zápas a remíza bola spravodlivá.

3.zápas FK Rača – Sokol Lanžhot 1:4, prvý nevydarený zápas, urastení hráči súpera budili rešpekt. Chalani sa nevedeli presadiť proti dôrazne hrajúcej obrane súpera a ten trestal naše chyby v obrane. Po priamom kope sme prehrávali 0:1, po ďalších dvoch chybách v obrane už 0:3. Potom nám súper pomohol a dal si vlastný gól. Vlastencom sa v závere prezentoval aj Boris a zápas skončil 1:4. Tento výkon bol náš najslabší, chalani nebehali a hlavne nebojovali. Stratili sme body a tie v konečnom účtovaní chýbali.

4.zápas Ratíškovice – FK Rača 2:3, po dlhšej prestávke a občerstvení sa pizzou sme nastúpili proti súperovi zo spoločnej šatne. Výkon chalanov nebol nijak oslnivý, ale aspoň behali a bojovali. Do vedenia sme išli my po Leovom góle, na ktorý mu prihrával Jurko. Súper vysokou loptou vyrovnal a po peknej kombinačnej akcii išiel do vedenia. Potom prišli dva naše priame kopy, ktoré premenil Boris. Tu už súperov tréner “penil” a urážal rozhodcu. Podarilo sa nám streliť ešte jeden gól, podľa mňa regulérny, keďže však po jednom zo súbojov o loptu ostal na zemi súperov hráč, gól rozhodca pod tlakom trénera neuznal. Jednogólový náskok chalani udržali, avšak pri podávaní rúk si od súperových hráčov vypočuli nepekné slová…

5.zápas Nesyt Hodonín – FK Rača 5:3, výborný zápas, mal náboj a aj zápletku. Ani sme sa nenazdali a hostiteľ turnaja nám strelil tri góly. Najprv Viki zle rozohral a súper premenil ponúknutú šancu. Potom zo strany tvrdou strelou Nesyt zvýšil a chvíľu na to z ťažkého uhla bolo 3:0. Na 3:1 znížil Leo, ale súper po priamom kope odskočil zase o tri góly. Konečne sa prebudil Mário a po Alexovom rohu znížil najprv na 4:2 a po samostatnej akcii na 4:3. Mali sme tlak, šance na vyrovnanie, ale šťastie stálo na strane Nesytu a ten po nakopnutej tečovanej strele upravil na záverečných 5:3. Chalani ukázali bojovné srdce a tiež pekné akcie. Za tento zápas si zaslúžili pochvalné slová.

6.zápas Prostějov – FK Rača 2:4, chalani pokračovali v dobrom výkone a skóre otvoril hneď v úvode Mário. Potom súper vyrovnal, keď sa Vikimu nepodarilo dobre vyhodiť loptu. Konečne sme ukázali aj nejakú myšlienku. Boris rozohral roh na Vikiho a ten strieľal z diaľky, na odrazenú loptu si nabehol zase Boris a dostal nás do vedenia. Potom zabojoval Mário a Leo ponúknutú príležitosť premenil. Chvíľu na to Domčo zachyboval, stratil loptu a súper znížil. Na konečných 2:4 upravil s chuťou hrajúci Alex, keď mu presnú prihrávku adresoval Mário.

7.zápas SK Líšeň – FK Rača 4:1, Líšeň valcovala súperov a už pred týmto zápasom bola víťazom turnaja. Mala výborne disponovanú dievčinku, perfektne prihrávala a strieľala a tiež útočníka, ktorý nastrieľal 16 gólov. Ak by sme vyhrali mohli sme byť na bedni. Ale to by musel byť zázrak a šťastie na našej strane. Neboli 🙂 Góly sme inkasovali po veľkých dierach v obrane. Leo síce znížil na 2:1 a vykresal nádej. Ale útočná snaha chalanov ponechávala diery vzadu a súper trestal. Po zlom Borisovom aute súper upravil na 4:1 a odsúdil nás do role štatistov na piate miesto.

Chalani hrali dobre, len striedali lepšie zápasy so slabšími. A chýbali nám hlavne sily, 6-ti odohrali v sobotu turnaj v Lozorne a dnes v obrovskom horku 7 zápasov po 22 minút. Pre U8-ky to bol posledný turnaj, musia si oddýchnuť. Chalani prajeme Vám pekné prázdniny, relaxujte, veľa plávajte a vidíme sa v auguste. Ďakujeme za Vaše výkony v tejto sezóne. Máme z Vás radosť!

Na záver ďakujeme rodičom, ktorí chalanov trpezlivo vozia a robia im servis na turnajoch, čím sú nám, trénerom, veľmi nápomocní. Oddýchnite si aj Vy od futbalu, veď na jeseň začínajú vaše futbalové hviezdy hrať ligu. Ešte raz vďaka. Tréneri