U8 – 16.6.2012 Turnaj Lozorno Cup – 3.miesto

V sobotu 16.6.2012 sa naša prípravka “D”, ročník 2004 a mladší, zúčastnila turnaja v Lozorne a obsadila tretie miesto. Na to, že na turnaji vypomáhali 6 mladší hráči z prípravky “E”, je to veľmi pekné umiestnenie a naše tretie miesto bolo len výsledkom horšieho skóre ako mali tímy pred nami. Reprezentovali: U8 – E. Bárdoš, V. Drozd, J. Štibrány, G. Pilinský, M. Sauer, L. Sauer  U7 – A. Osvald, A. Osvaldová, A. Hipp, , M. Mikuš, Š. Obernauer, M. Fabšo. Pre U8-ky to bol predposledný turnaj a ich dnešná úloha bola, baviť sa futbalom a užiť si to. Samozrejme, že som ich trochu hlasnejšie tlačil, ale naozaj hrali pekne, podporovaní mladšími hráčmi a bezchybným Maťom v bráne.

Na turnaji sme sa postupne stretli s tímami Karlova Ves, Záhorská Bystrica, Lednice, ŠK Lozorno a FK Šamorín.

1.zápas FK Rača – Karlova Ves 2:5, škoda tohto zápasu, pretože chalani hrali dobre. Karlovka je však skúsený tím a vedeli, že na brankára menšieho vzrastu treba strieľať a hlavne dohora. Dvakrát sa presadili po krídle a prehrávali sme 0:2. Po piatich minútach odstúpil Goran, ktorému bolo zle (zrejme je vo vzduchu nejaká viróza) a odvtedy na poste stredného stopéra úradoval Šimonko a až na pár chvíľ, keď ho nahradil Mário, tam fungoval celý turnaj. Na čoskoro 6-ročného chlapca excelentný výkon. Potom zaúradovala bratská dvojica Sauerovcov. Najprv sa presadil Mário po Erikovej prihrávke a následne vyrovnal Leo (a to si dnes obul kopačky naopak). Po polčase však Karlovka zabrala a ešte sa proti menej skúsenej obrane 3x presadila. A to ešte Maťo vytiahol niekoľko výborných zákrokov. My sme ešte mali šance, aj vyložené, ale strelecké šťastie nás opustilo. Karlovka premieňala šance a naši chalani “umreli na krásu”.

2.zápas Záhorská Bystrica – FK Rača 0:4, výborný výkon, zodpovedný v obrane. Na ľavej strane hral vynikajúco Jurko, bojoval, nekazil prihrávky a perfektne vysúval Mária. V strede obrany malý Šimon a na pravej strane neskúsená, ale bojovná Amy, ktorá sa na tomto poste striedala s bratom Tondom. Oboch chválim, na to, že sú obaja u mňa niečo vyše mesiaca, výborne dopĺňajú tím. A za nimi malý Maťo! Výborná útočná hra chalanov slávila úspech. Najprv Leo ponúkol Mária a bolo 0:1. Potom sa znovu presadil samostatne Mário a po góle pridali Alex a Viki. Niekoľko ďalších šancí ostalo nevyužitých, treba však povedať, že súper mal výborne chytajúceho brankára. Je to škoda, lebo skóre nás v turnaji stálo lepšie umiestnenie.

3.zápas Lednice – FK Rača 0:3, na tomto súperovi si ostatné tímy urobili skóre, ale chalani sa s nimi potrápili. Mne sa hra Ledníc celkom pozdávala, avšak cez našu obranu sa nevedeli presadiť. Chalani hrali trochu ležérnejšie a zase sme veľa šancí nepremenili. Prvý sa presadil Erik, keď mu pekne narazil Leo. Potom čaroval Alex, jeho riadená strela sa tak točila, že brankára úplne pomýlila a skončila za jeho chrbtom. Tretí gól pridal Mário po Erikovej prihrávke.

4.zápas ŠK Lozorno – FK Rača 0:2, chlapci z Lozorna sa od jesene, keď hrali na našom turnaji veľmi zlepšili, majú šikovných hráčov, rýchlych a aj technicky vyspelých. Ale, hrali proti najlepšej obrane na turnaji a nepresadili sa 🙂 Na zápas sme nastupovali po dlhšej prestávke, keď sa chalani občerstvili a absolvovali sprievodné súťaže. Na výkone to bolo vidieť, bolo to akési ospalé. Prvý polčas skončil bez gólov, keď sa nikto z našich chalanov nedokázal presadiť a závary pred našou bránou riešil s pokojom Maťo. Popohnali sme chalanov k behaniu a prišli aj góly. Najprv sa presadil Mário, keď mu prihrával Leo a o chvíľu si chalani úlohy vymenili zakončoval Leo a prihrával Mário. Na hru týchto dvoch súrodencov je radosť pozerať 🙂

5.zápas FK Rača – FK Šamorín, zápas trochu emotívny a vyhrotený. Náš nie najlepší, ale za to najbojovnejší výkon. Počas prvého polčasu sme zmenili rozloženie hráčov. Stredného stopéra hral Mário a to z prozaického dôvodu, má výbornú hru hlavou a perfektnú rozohrávku. Na pravú stranu sa posunul Šimon a vľavo hral Jurko. Amy už trápili otlaky a Tondo prestriedal len na chvíľu, aby si chalani vydýchli. Ostatní chalani sa striedali vpredu a vytvárali útočný tlak. Skóre v úvode zápasu otvoril Mário. Potom dvakrát fauloval súperov hráč našich chalanov zozadu a videl žltú kartu. Tím Šamorína bol kaučovaný asi všetkými rodičmi (jediná chyba organizátora, že povolil vstup rodičov na trávnik), ktorým sa moja emotívna reakcia zjavne nepáčila. Vzrast a vek hráčov súpera riešiť nebudem, čisté svedomie a “zaslúžené” víťazstvo Šamorína na turnaji je ich vec. Súper vyrovnal po skrumáži pred našou bránou, keď sme nedokázali upratať loptu do bezpečia. Na 2:1 v náš prospech upravil peknou strelou Erik. Bol to veľmi dôležitý gól a aj víťazný. Súper tlačil, ale chalani bojovali. Mário vyhlavičkoval priamy kop tesne pred Maťom a ešte asi dvakrát hasil šance súpera. Aj na poste stopéra podal výborný výkon. Porazili sme celkového víťaza turnaja a s kľudom poviem, že sme boli lepší.

V celkovom hodnotení mali tri tímy 12 bodov Šamorín (skóre +11), Karlova Ves (skóre +9), a FK Rača (skóre +7). Chalani a dievčinka odohrali výborný turnaj, za predvedenú hru si zaslúžia uznanie a pochvalu. Tretie miesto je v tomto zložení úspechom. Získali sme pekný pohár, chalani si prevzali medaily a individuálne ocenenie si prevzal malý Maťo, ako najlepší brankár turnaja, myslím si, že zaslúžene. Na 6-ročného chlapca ukázal skvelý postreh, výborné čítanie hry a perfektné zákroky. Náš Mário sa ešte predstavil vo finále Lozorňanskej penalty, ale brankár ho vychytal a tiež bol vo finále strelby na presnosť, kde skončil piaty.

Konštatujem, že turnaj v Lozorne bol výborne zorganizovaný. Bolo zabezpečené občerstvenie, v stánkoch kofola, pivo, cigánska, napečené domáce koláče a tiež guláš. Určený čas na stravu (párky) pre chlapcov. Popri zápasoch boli usporiadané sprievodné akcie pre malých futbalistov. Za zmienku stojí aj výborný výkon rozhodcu. Ďakujeme za pozvanie, tešíme sa o rok a určite Lozorno radi privítame na turnaji u nás. Ešte pridávam celkové poradie: FK Šamorín, Karlova Ves, FK Rača, ŠK Lozorno, Záhorská Bystrica, Lednice

Ďakujem rodičom za čas, povzbudzovanie a dovoz chalanov na turnaj. Viem, že pri zdĺhavom turnaji, v obrovskom teple je to úloha veľmi náročná, avšak verím, že ich hra Vám, rodičia, určite robí radosť, pretože Miťovi a mne robí. Ďakujem.

PS: Pozdravujeme chalanov U11 a gratulujeme k víťazstvu na turnaji v Svätom Juri 🙂

 

  • GS

    Sobota bola asi pre kazdeho z nas pekna, ale vdaka teplu narocna. Osobne mam z celeho turnaja velmi dobry pocit, mladsi chalani perfeknte zapadli medzi 2004-ky, mali by sme ich castejsie bravat so sebou. Kazdy jeden odviedol super pracu .Co sa tyka brankara, toho by si nam mohol davat na kazdy zapas/turnaj. Mato je sikulka. Pravom si zasluzil ocenenie brankar turnaja.