U7 – 9.2.2013 Turnaj Rača Cup – 3.miesto!

V sobotu 9.2.2013 v Dome športu odohrali naši najmladší chlapci (pusinky) domáci turnaj Rača Cup. Konečná nominácia vyzerala takto: H. Holík, Š. Obernauer, Y. Kindji, T. Miklovič, R. Tománek, A. Takács, L. Vajcík a M. Fabšo. Keďže sa hralo systémom 5+1, mali sme len dvoch hráčov na striedanie. Vyzdvihnúť chcem Robka Tománeka, ktorý aj napriek tomu, že nebol úplne v poriadku, prišiel a tímu pomohol. Po dvoch zbytočných remízach, dvoch víťazstvách a jednej prehre sme nakoniec skončili tretí, za Sencom a víťazným FC Stadlau. V turnaji sme sa postupne stretli s tímami ŠK Slovan Bratislava, SFM Senec, Spartak Trnava, LP Domino a FC Stadlau.

1.zápas FK Rača – ŠK Slovan BA 0:0, úvod do turnaja nám nie úplne vyšiel. Napriek tomu, že sme boli lepší, výkon bol zaspatý a pomalý (prihrávky nemali razanciu a smer, útočníci zase postrádali silu a odvahu v zakončení). Súper sa asi dvakrát dostal do brejku, ale Maťo vždy včasným vybehnutím obe šance zneškodnil. Mali sme tlak aj šance, no efekt bol nulový.

2.zápas FK Rača – SFM Senec 0:0, gólove suchoty pokračovali, po celý zápas sme mali prevahu, tlačili sa pred súperovu bránu, ale zakončenie žiadne, slabé alebo vedľa. Súper mal asi jednu šancu a Maťa ohrozili ešte dva dlhé brankárove výkopy. Po tomto zápase v šatni hrmelo. Aj ma to mrzelo, ale hlas som musel dvihnúť.

3.zápas FK Rača – Spartak Trnava 2:0, hrmenie v šatni prinieslo ovocie a zlepšený výkon. Aj keď som sa prvé dva zápasy snažil po chalanoch nekričať a nedirigovať ich, bolo to potrebné. Spartak je pre nás dobre známy súper. Chalani zlepšili pohyb, obrana šlapala naplno a Spartaku sme takmer nič nedovolili. Náš prvý gól strelil práve maród Robko, keď perfektnú prácu odviedol Hugo, potiahol loptu po pravej strane a jeho presnú prihrávku Robko na 2x dal. Pri druhom góle si chalani vymenili úlohy, získali sme loptu, Robko postrčil loptu Hugovi, ten potiahol k bráne a zvýšil na 2:0. Súper pristúpil k power-play, ale okrem jednej šance, ktorú Maťo vychytal, nevyťažil nič, naopak my sme mali šancu, ale 4 sekundy pred koncom sme boli okradnutí o penaltu, keď hráč súpera hral v šestnástke rukou. Vypršal však čas a bolo po penalte 🙁 Našťastie skóre nerozhodovalo a nám gól nechýbal.

4.zápas FK Rača – LP Domino 2:0, infarktový zápas, na víťazstvo nám stačilo 30 sekúnd, ale až tých posledných. Domino hralo čisté “catenaccio” všetci pokope, prehusťovali priestor a prerušovali často hru. Nemôžem popísať moje pocity na lavičke. Šlo ma poraziť. Súper bol na našej polovici 2x, aj to po našich zlých prihrávkach. My sme boli na ich polovici a pred bránou stále. Ale tá naša nemohúcnosť, to prispôsobovanie sa hre súpera… Naše šance a strely končili na brankárovi. Nakričal som sa teda poriadne, rodičia museli mať zo mňa šou. Až posledných 5 minút začali hrať chalani, to čo od nich chcem a čo ich učím. Loptu si začali posúvať okolo súpera. Ale až 30 sekúnd pred koncom sa to podarilo. Zachránil nás Aďko, prebral loptu, posunul si ju do stredu a spoza veľkého chumla vystrelil a brankár na jeho strelu reagoval neskoro, 1:0. Hneď po rozohrávke sme získali loptu, Šimon ju posunul dopredu, Hugo ju vybojoval a brankárovi bombou nedal šancu, 2:0 štyri sekundy pred koncom. Tento zápas ma stál veľa síl a nervov.

5.zápas FK Rača – FC Stadlau 1:2, paradoxne náš najlepší výkon a obojstranne výborný zápas. Súpera sme zaskočili pohybom a nátlakovou hrou. Veľmi skoro sme z nej vyťažili. Yanisko dobre hodil aut a Hugo z pravej strany, relatívne z ťažkého uhla brankára prekonal. Postupne sa hra vyrovnala. Súper vyrovnal po rohu, Yanisko nedôrazne pokryl hráča súpera, jeho strelu z prvej Maťo reflexívne vyrazil, ale jeho dorážku už nestihol zneškodniť. Ostatní sa na to len bezradne pozerali. Chalani chceli vyhrať, a tak ešte zabrali, ale gól už nedali. Naopak po jedinom nedorozumení Maťa z Yaniskom sme dostali gól. Yanis zle odohral loptu o mantinel, súper išiel do brejku, Maťo trochu priskoro vyrazil proti súperovi, ale keď videl, že ho Yanis dobieha zastavil, čo bola chyba a Yanisko hráčovi loptu neodkopol a ten síce pod miernym tlakom povedľa Maťa strelil víťazný gól Stadlau.

Dnes sme neboli v optimálnom zložení a niektorí chalani ani v optimálnom rozpoložení. Aj tak vie táto zostava hrať lepšie. Napriek tomu som s ich výkonmi a aj predvedenou hrou spokojný. Osem bodov a tretie miesto celkom ujde. Mrzí ma len strelecká nemohúcnosť a prispôsobovanie sa hre súpera. Chalani vedia hrať 1 na 1, ale zbytočne chodia do dvoch troch hráčov (hlavou proti múru). Tiež vedia, že sa majú rozťahovať a posúvať si loptu, ale často to nerobia. Musíme na tom ešte viac pracovať, aby to bola automatika a nie až na pokyny z lavičky. V štyroch zápasoch sme nedostali ani gól, malý Hugo bol vyhlásený za najlepšieho hráča a dnes jednoznačne odohral výborný turnaj. Ak som kričal príliš, tak sa ospravedlňujem 🙂 Dnešný turnaj ma stál veľa šedín. Pohár za tretie miesto si dnes odniesli bratranci Robko a Aďo. Prvý za obetavosť a druhý za víťazný gól proti Dominu 🙂

Ďakujem rodičom za pomoc pri príprave bagiet, tiež pri obsluhe vo VIP zóne a za pomoc pri upratovaní po ukončení turnaja. A samozrejme mamičkám za napečenie pochúťok do VIP miestnosti. Tiež ďakujem rodičom za dovoz chalanov a servis okolo nich. Miklovičovcom chcem poďakovať za pomoc manažérom pri zapisovaní výsledkov a odovzdávaní cien. Ďakujem.

propozície: PROPOZICIE hala U 7

rozlosovanie: 9.2.2013 raca cup U7

  • Julo

    Chalanom a Romanovi gratulujem. Určite predviedli dobrý výkon a FK Rača má v nich dobrých budúcich futbalistov. To s tými šedinami si viem “naživo predstavit :)”. Hugovi blahoželám k oceneniu.

  • admin

    Myslím krásny výkon, všetkých chlapcov, góly sme dostali len v poslednom zápase a naopak jediný gól dostal Stadlau práve od Rača. Yanis inak hral v obrane výborne, škoda nedorozumení práve v poslednom zápase. Práca Romana je výborná a máme ďaľšie nádeje Račianskeho futbalu na výbornej úrovni. V kričaní som asi “lepší” Roman 🙂
    P.S. prosím nie manažéri ja som Palo:-)…. pre deti