U7 – 10.11.2012 Trnava Cup – milé prekvapenie!!!

V sobotu dňa 10.11.2012 sa naša predprípravka U7, chlapci ročník 2006 a mladší zúčastnila halového turnaja Trnava Cup. Aj keď sa oficiálne turnaj nevyhlasoval, chalani by skončili na 3.mieste, teda na bedni.

Turnaj sa konal v mestskej športovej hale v Trnave, hralo sa na celé hádzanárske ihrisko a veľké brány (5x2m), systémom 4+1 a každý zápas trval 15 minút. Po všetkých nomináčných peripetiách našu zostavu tvorili nakoniec títo hráči: Š. Obernauer, R. Tománek, A. Takács, A. Janca, Lucas Vajcík, Ondrej Gvozdják a M. Fabšo. Áno mali sme najmenej početnú zostavu a 75 minút čistého herného času na tak veľkom ihrisku bolo naozaj dosť, no sily došli našťastie až v poslednom zápase. Musím povedať, že ma všetci svojimi výkonmi a aj hrou milo prekvapili a určite potešili rodičov. Z piatich zápasov vyhrali tri, dva prehrali z toho jeden len tesne o jeden gól. Ak by sa turnaj vyhodnocoval, skončili by sme tretí za Zbrojovkou Brno a domácim Spartakom Trnava! Na našu hru sa dalo pozerať, nechýbala bojovnosť a aj myšlienka. Trochu sme sa borili s koncovkou, ale aj tá sa postupom času zlepšovala. Veľmi dobre do kolektívu zapadli a aj sa herne prezentovali nováčikovia Andy a Ondrej. Keďže nám dlhodobo chýba zranený kapitán U7-iek Hugo, do turnaja nastúpil s kapitánskou páskou Maťo a svoju funkciu zastal naozaj dobre.

1.zápas FK Rača – LP Domino BA 1:0, chalani vstúpili do turnaja veľmi dobre a hlavne s chuťou. Do súpera sa zahryzli hneď od začiatku zápasu. Ale bol to festival nepremenených šancí. Svoje príležitosti postupne zahadzovali Aďo, Robko asi 3x, Šimon a aj Lucas. Celý zápas sa hral na polovici Domina, ale gól nie a nie prísť. Nakoniec sme sa po súperovej ruke v šestnástke dostali k pokutovému kopu, ktorý Aďo chladnokrvne premenil. Našťastie 🙂 V závere zápasu sa dostal súper do šance, ale samostatný brejk súpera Maťo bravúrnym vybehnutím zneškodnil.

2.zápas Spartak Trnava – FK Rača 1:0, výborný zápas, naše zápasy s týmto súperom majú vždy dobrý náboj a sú veľmi vyrovnané. Konštatujem, že Spartak bol lepší, ale naozaj len o ten jeden gól, ktorý nám dali trochu so šťastím, keď sa k zabudnutému útočníkovi za našou obranou šťastne odrazila lopta a Maťo už nemal šancu. Spartak mal aj ďalšie šance, ale obrana na čele so Šimonom fungovala a výborne chytajúci Maťo tiež podržal tím. My sme mali asi tri šance, ktoré však príliš brankára nevystrašili.

3.zápas SFM Senec – FK Rača 1:3, po kombinačnej stránke asi náš najlepší zápas. Konečne sa rozbehol aj náš útok a prišli aj góly. Naštartoval sa Šimon, mali sme viac priestoru a začali sme sa presadzovať. Skóre otvoril Šimon po samostatnej akcii. Potom sme zahrávali roh a padol gól ako z učebnice. Možno najkrajší na celom turnaji. Šimi z rohu rozohral loptu na Maťa stojaceho tesne za polovicou ihriska, ten z prvej poslal loptu na Aďa na ľavej strane a pokiaľ si to dobre pamätám, tak Aďo tiež bez spracovania vystrelil a lopta oblúčikom zapadla k vzdialenejšej žrdi. Proste lahôdka 🙂 Pri treťom našom góle asistoval opäť Šimon, keď potiahol loptu po ľavej strane, prihral Lucasovi a ten si konečne otvoril strelecký účet. A to sme ešte niekoľko šancí nepremenili, hlavne tá Ondrejova volala po góle. Chlapcov zo Senca sme pred našu bránu moc nepúšťali, ale po ojedinelej akcii sa im podarilo znížiť. Maťo výborne vybehol a pokryl strelu, tá sa odrazila a jeden z našich obrancov ju nechtiac priťukol k útočníkovi a ten do prázdnej brány skóroval. Maťova robinsonáda už prišla neskoro.

4.zápas FK Rača – ŠTK Šamorín 3:0, po ďalšej dlhšej pauze sme nastúpili na zápas trochu nekoncentrovane a proti slabučkému súperovi sa chalani spočiatku trápili. Aj som zvýšil intenzitu hlasu. Potom však Maťov výkop preskočil obrancu, lopta sa zrazu objavila pred šprintujúcim Lucasom a ten svoj brejk bez problémov zakončil. Pri druhom góle sa konečne presadil aj Robko, využil svoju rýchlosť, utiekol po pravej strane a z relatívne ťažkého uhla nedal brankárovi šancu. Tretí náš gól pridal Aďo a zápas sme doviedli do úspešného konca. Niekoľko ďalších šancí sme premárnili. Šamorín mal v tíme šikovného a rýchleho chlapca, ktorý v úvode asi dvakrát zahrozil, ale Maťo s pokojom jeho šance zlividoval.

5.zápas FK Rača – Zbrojovka Brno 1:5, z našej strany proti silnému súperovi dobrý a bojovný zápas, ale už bez síl. Zbrojovka predvádzala vynikajúci futbal, všetky svoje zápasy vyhrala. V tíme vynikal predovšetkým hráč s číslom 11, ktorý bol podľa mňa suverénne najlepším hráčom (ocenenie však nedostal). Ak by sme Brno porazili, bol by to zázrak (avšak v plnej sile môžme na úspech kľudne pomýšľať). Odišiel však Lucas, rodinné povinnosti volali, napriek tomu ďakujem jeho mamine, že obetovali čas a prišli tímu na turnaj pomôcť. Ostali sme šiesti a striedali len jedného hráča. Úvod zápasu bol vyrovnaný, súper tlačil, ale chalani odolávali. Po jednej zo skrumáži pred našou bránou sa však súper lepšie zorientoval a išiel do vedenia. Potom sme chvíľu tlačili my, a keď brankár Zbrojovky hral mimo šestnástky rukou, Šimon z nariadeného priameho kopu konečne strieľal na bránu a vyrovnal. Chalani z brna ostali trochu zaskočení a ešte chvíľu sme ich tlačili. Lenže potom dosť nešetrne faulovali Šimona, museli sme prestriedať a skúsenosť v obrane pominula. Nebránený hráč zľava zakončil proti vybiehajúcemu Maťovi a chvíľu na to strela ponad nášho brankára znamenala už 1:3. Možno keby Maťo reagoval skôr, tak by hráča vychytal. Nestalo sa a prehrávali sme. Vypomstilo sa nám nedostupovanie k hráčom. Aj keď som vyhecoval Šimiho a ten sa na ihrisko vrátil už to moc nepomohlo. Z chalanov bol cítiť rešpekt. A tak sa ešte dvakrát presadil z ľavej strany hráč č. 11 a mohli sme byť radi, že sme nedostali viac. Asi tri tutovky zneškodnil súperovi Maťo. My sme mali ešte asi dve šance, z toho zase tá Ondrejova bola tutová. Čo už, nie je vyhratý, chýba prax, ale má potenciál a góly určite prídu. Chalanom z Brna úprimne gratulujem, hrali naozaj výborne, technicky, radosť pozerať. Poviem len, že organizátor pri udeľovaní medailí všetkým zúčastneným, mohol Zbrojovku vyhlásiť ako posledného zúčastneného a zdôrazniť ich úspech.

Turnaj hodnotím veľmi pozitívne, chalani sa predviedli v dobrom svetle, ukázali pekné akcie a čo je hlavné, bojovali. Tri góly strelil Aďo, po dva pridali Lucas so Šimonom a jeden dal Robko. Tím podržal hlavne Maťo, ktorý bol organizátormi turnaja vyhlásený za najlepšieho brankára turnaja. Myslím si, že zaslúžene. Ako som v úvode spomínal, potešili nováčikovia, Andy hral v obrane veľmi dobre, tento typ hráča mi chýbal, Ondrík to vie viac dopredu, len sa nesmie báť oprieť do lopty. Ostatní chalani odohrali dobrý turnaj a odviedli výkony, na ktoré sa mienim v budúcnosti spoliehať. Chalani gratulujem a ďakujem. Vďaka patrí rodičom, za čas, dovoz a servis okolo chalanov. Čo však treba zlepšiť rodičia? Zomknúť sa a fandiť všetkým rovnako. Za Raču a hlavne nahlas! Tréner.

PS: Aby som nezabudol, na nedeľu 11.11.2012 držíme palce chalanom z U9 (2004 a ml.), ktorí idú tiež na turnaj do Trnavy.

 

 • vlasto Danicek

  Zdravim Roman,

  Chcem Vam odovzdat pochvalu. Dlhorocny kamos ma syna – LP Domino-hrava este len par mesiacov. Bol na tom turnaji a velmi ocenil nase muzstvo – sposob hry, vystupovanie, organizaciu a atd. Blahozelam a mozno casom Vam pribudne dalsi zverenec:)…
  vlasto danicek

  • Trener PPR

   Veľmi pekne ďakujem a hrači ročníka 2006 sú u nás vítaní 🙂