U15 – Tréningy – Súťaž,máj,jún -termíny majstrákov+hodnotenie

pondelok 15.6.  – 16,00 Štadión

piatok 19.6. – 16,00 Štadión

sobota 13.6.-29.kolo súťaž FK Rača – FC Ružinov  1:4 (0:1)

Náš posledný zápas , bolo nás akurát 11. Z mojej strany pekný zápas obojstranne. Hostia bili o niečo lepší mali aj viac štastíčka. Po dlhšej prevahe súpera sme inkasovali v poslednej minúte polčasu po chybnom vystúpení obrany. Po prestávke sme zmenili zostavu , ale hned v prvej minúte sme neštastne inkasovali. Potom sme dali pekný gól Jožkom po krásnej kolmici Maťa. Snažili sme sa vyrovnať ale neštastne po tečovaní rozhodcom súper dal tretí gól. Potom sme mali prevahu a obrovské asi tri – štyri šance ale nebolo nám súdené dať gól. Naopak súper v poslednej minúte dal z trestného kopu štvrtý gól. Chlapci hrali pekný futbal obojstranne , niekedy je to aj o šťastí a chladnokrvnosti. Mi sme v šanciach zaváhali – oni mali aj to šťastie. Výborný výkon hlavne Luko Macko čo aj chlapci potvrdili.

sobota 6.6.-28.kolo súťaž FK Rača – OFK Dunajská Lužná  10:1 (5:0)

Schuti sme si zahrali proti súperovi z konca tabuľky a po pekných akciách v prvom polčase sme dali 5 gólov. Niektorý chlapci nehrali , lebo namiesto tréningu sa išli kúpať. Pekný gól po individuálnej akcii dal Černý. Ďalej Mikloško 2 a Luko s Gocanom. po prestávke išiel hrať aj Samko a dal tri góly, ďalšie pridali Luko a Tomáško svoj prvý gól za starších žiakov.

streda 3.6-26.kolo súťaž PŠC Pezinok – FK Rača 3:5 (0:3)

Hrali sme bez motorvej myši a brankára. Do brány chcel ísť Paťo tak sme ho nominovali. Zo začiatku sme sa chvíľu hľadali , ale Jožko z trestného kopu nás zobudil a do polčasu po pekných akciách sme pridali ešte dva góly. Po prestávke sme inkasovali dva lacné góly a išiel chytať Alex. Okamžite sme zvýšili na 5:2 a súper stačil len skorigovať .

sobota 30.5-27.kolo súťaž FK Šamorín Hamuliakovo – FK Rača 1:0 (1:0)

Čo povedať boli sme lepším mužstvom, ale ako sa hovorí kto dá gól vyhrá. Domáci mali jednu šancu a tú využili. mi sme mali 80% hry , 6-šancí , ale koncovka nepresná. K hre myslím veľmi dobrá a pokračujeme v dobrom kombinačnom futbale.

utorok 26.5-30.kolo súťaž FK Rača – Žolík Malacky  2:0 (1:0)

Vyhrali sme plne zaslúžene a ak by to skončilo 5-6:0 , súper by nemohol nič povedať. začali sme schuti proti vetru a boli sme nebezpečný. Jožko najprv spálil šancu slabou strelou. Konečne tu bola kombinácia a chuť hrať a vyhrať. V 15min dostal peknú nahrávku od Mareka Jožko, obišiel brankára a z ťažkého uhla dal náš vedúci gól. O chvíľu mohol pridať ďalší po peknej nahrávke Maťa , ale prehodil brankára len lopta skončila tesne vedľa. Súper šance vyložené nemal, okrem štandartných situácií. V druhom polčase sme predviedli asi náš najlepší výkon, myslím že to malo kvalitu. Bol tam pohyb, hra do šírky , kolmice, kombinácie, rýchly prechod do útoku, predskakovanie, bojovnosť. Jožko po faule zvýšil na 2:0. Marek dal z trestných kopov tyčku a druhý mu brankár vyrazil. Peťo prehlavičkoval prázdnu bránu, Kiko netrafil v šanci. Druhý polčas všetci chlapci ukázali progres a to že futbal hrať vedia , všetko je v hlave a sebadôvere. Geri stopérsky výborne a dirigentsky. Samko spoľahlivo v bráne. Maťo množstvo súbojov, jednoducho konečne kolektívne futbalový výkon  ktorý poteší futbalové oko.

sobota 16.5.-25.kolo súťaž FK Rača – Ivánka pri Dunaji 1:2(1:2)

Hostia začali svižnejšie a po peknej akcii sa ujali vedenia. Po krátkom čase Jožko pekne unikol a vyrovnal. Po chvíli išiel sám na brankára ktorý ho fauloval a pri tom sa ešte zranil. A toto bol asi náš koniec, dlhšie prerušená hra, súper hral o desiatich a mi sme akosi spinkali. Pred polčasom sme si dali nakoniec vlastný gól , ktorý rozhodol o výsledku. V druhom polčase sme si nevedeli vypracovať šancu a dve strely na bránu boli naozaj len propagačné. Nebola tam z našej strany žiadna iskra a chuť vyhrať.

streda 13.5.-19.kolo súťaž FK Rača – FK BCT 2:1 (1:0)

Hostia začali ofenzívne , avšak naša defenzíva fungovala dobre a po rýchlom protiútoku sme sa dôrazným Jožkom ujali vedenia. potom sme ešte mohli pridať , ale nepresná koncovka. Druhý polčas sme zmenili rozostavenie aj hru a bolo to lepšie . Druhý gól sme pridali po peknom rohovom kope a peknom nabehnutí a zakončení Jožka. Súper pred koncom znížil po našej obrannej chybe a mohol vyrovnať, ale Samko bol na mieste. Potom sme ešte mohli pridať dva góly avšak hostia zo šťastím odvrátili.

nedeľa 10.5.-24.kolo súťaž ŠK Vrakuna – FK Rača  3:1 (2:0)

Domáci začali veľmi aktívne a prvý polčas boli lepším mužstvom, hlavne z fyzického pohľadu, kedže nám chýbali traja hráči fyzicky zdatný. Hrali dobre do tela a po rýchlej akcii sa v 15m. ujali vedenia . Druhý gól pridali po 11ke. Na konci polčasu sme mali čistú šancu Peťom, ktorý vystihol malú domou. Po polčase sme zmenili zostavu aj hru a hned sme znížili po peknom góle Geriho. Radko mal na kopačke vyrovnanie po peknej akcii Geri-Kiko-Radko avšak koncovka priamo na brankára. Pred koncom ked sme chceli vyrovnať bol surový faul na Davida , ktorý opätoval a domáci hráč ho ešte aj viackrát udrel. Samozrejme obaja boli vylúčený a súper ešte pridal gól.

sobota 2.5.-23.kolo súťaž FK Rača – FCL DNV  3:1 (1:1)

Začali sme tlakom, ktorý sme aj pretavili vo vedúci gól Marekom, potom sme mohli ďalšie pridať avšak sme mali nepresnú koncovku. Po krásnej akcii a húževnatosťou  sme si góly a víťazstvo určite zaslúžili. Aj keď na konci tam bolo zbytočne veľa faulov pred 16kou.

sobota 25.4.-22.kolo súťaž MFK Rusovce – odstúpené

sobota 18.4.-21.kolo súťaž FK Rača – FA Bratislava 2:1 (2:1)

Chlapci by si od rodičov zaslúžili pekný potlesk. FA Bratislava po navrátení chlapcov zo Šamorína na jar prvý krát stratila body. Vyhrali v Pezinku 0:4,doma s Devínskou 4:1 a v Ivánke 1:3. Súpera sme zaskočili nástupom a tlakom s ktorého rezultovali rýchle góly Gocana a Jožka z jasného pokutového kopu. Súper mal fyzickú prevahu a silné individuality. Mi kolektívnu, výborne organizovanú hru. Súper znížil z rohového kopu keď brankárovi vypadla lopta. Hostia v podstate z hry nemali šancu , ale z rohových kopov ktorých mali asi 10-12 to vždy zaváňalo gólom. Druhý polčas ale Samko a celý kolektív predviedli výbornú hru a bojovnosť. Sústavným kritizérom hovorím , toto nie je mužstvo ktoré bude hrať ako Real Madrid, ale poctivou a organizovanou hrou bude mať s nami každé jedno mužstvo problém a s každým môžeme vyhrať. Na zopár chybičiek musím chlapcom pogratulovať.

sobota 11.4.-20.kolo súťaž FK Rača – FC Petržalka  0:4 (0:1)

Prehrali sme 11 chlapci 0:4, ale nemáme sa začo hanbiť. Chlapci sa snažili , výborná organizácia hry a zo štandartných situácií sme boli veľmi nebezpečný. Gocan výborne viackrát zakryl loptu a samozrejme nasledoval faul. Súper mal prvú šancu asi v 9.min no center zle trafil. V 15 min. sme dostali jediný gól polčasu po našej chybnej rozohrávke sme nechali úplne otvorenú pravú stranu , neblokovali, nevystúpili. a chlapec po 20 metrovom voľnom sóle trafil krížne k tyči. Škoda Mišovej hlavičky pri väčšom dôraze je gól. Pri druhom Mišovom dôraze v súboji zaváhal Kiko.V druhom polčase sme spravili viac chýb a na to sme doplatili gólmi. Súper dal jediný gól po súvislej akcii posledný po krásnej kombinácii. Mi sme na konci mohli znížiť išli sme 2 na 1 ale Mišo nenahral Gocanovi a následný roh bol len kúsok od nášho gólu. Chlapcom ďakujem za predvedený výkon.

sobota 28.3.-18.kolo súťaž FK Rača – ŠK Slovan C  2:0 (1:0)

Chlapci zo Slovana boli mladší ale kombinačne šikovný chlapci a už v úvode krásnu gólovú strelu vyrazil Samko na tyč. Som rád že bol zobudený , krásny zákrok. Potom sme zatlačili mi a fyzickú prevahu potvrdili po tretej šanci Jožkom na 1:0. Mi sme boli fyzickejší a chlapci zo Slovana sa snažili o kombinačný futbal. Druhý polčas bol vyrovnaný a miestami súper zatlačil a mal aj šance ale v koncovke našťastie pre nás zlyhal. Mi sme mali šance po rýchlých kontrách a pekných akciách ale s nepresným zakončením. Až na koniec po najkrajšej akcii zápasu po osi Marek, Radko ,Jožko a po jeho nezištnej nahrávke Michal dal gól od tyči. Ale bol to moderný kolmý rýchly protiútok s nahrávkou ktorá mala “oči”. Len Mišo skoro netrafil.

sobota 21.3.-17.kolo súťaž FK Rača – FC Rohožník  3:0 (2:0)

Zvíťazili sme 3 gólmi Jožka. Celý prvý polčas sme mali jasnú prevahu, ale máme problém s presnou nahrávkou. Prestriedali sme všetkých hráčov a tak druhý polčas to bolo vyrovnanejšie. Gól mohol dať Tomáško , ale trafil tyčku vo vyloženej šanci. Celý zápas nám chýbala kvalitná a presná kombinácia. Bolo to také upracované , ale povinné viťazstvo sme vybojovali. Musím povedať , že Radko predviedol príkladnú bojovnosť a starší chlapci by si mali z neho v tomto smere zobrať príklad . Verím že v ďalšom zápase chalani zaberú proti Slovanu.

sobota 14.3.-16.kolo súťaž FK Rača – SDM Domino 0:3 (0:3)

Sezónu sme začali zakríknuto. Vcelku vyrovnaný prvý polčas zo začiatku, keď z rovnakých akcii na oboch stranách bola šanca na strane hostí. Pokazili sme si to sami keď sme doslova súperovi nahrali na všetky góly až trestuhodne a nezmyselne(Boris). Pri treťom nám ešte rozhodca vylúčil hráča za ruku a bolo vymalované. Druhý polčas sme vymenili dvoch hráčov a zápas bol vcelku vyrovnaný. Súper mal jednu šancu a mi štandartné situácie. A to sa zranil ešte David takže sme to ako tak dohrali. Čo povedať porazili sme sa sami, súper bol lepší fyzicky a a aj v individuálnych herných činnostiach. O tom ako sme inkasovali radšej ani nepíšem.

• G.Krnáčová

Prosím o ospravedlnenie Matúša na sobotnom prípravnom zápase 15.11., sme totiž odcestovaní.