U10 FA CUP 7. miesto + tréningový plán

Zdravim vsetkych

V sobotu sme odohrali turnaj organizovaný FA Bratislava ,teda po našom sme si ho nazvali FA CUP. Tento trunaj sa hral výnimočne v poobedných hodinách. Na úvod by som podoktol organizáciu a to, že turnaj bol predom ohlasený a všetko kvalitne dostupné a aj jasné po chviľke študovania .Veľmi ma prekvapila strava a teda chalani dostali ovocie ,keksíky a minerálky čo je pre športovca ideálna strava na turnaj, keďže bol aj bufet ,nebol problém si kúpiť hot-dog. Všetky tieto fakty boli krásne až na skutočnosť akou bolo rozlosovanie turnaja. Malo byť zúčastnených 8 až 10 týmov nakoniec ich bolo 12 a to sa už odzrkadlilo na pauzách. Čo som ešte nezažil na tunaji čakať dve hodiny na zápas a potom už iba 45 min rád by som uprednostnil menej týmov a viac hry respektíve menej čakania.

Prejdime k hre.

Odohrali sme 2 zápasy v skupine a 3 v skupine o 5. až 8. miesto.

V prvej skupine sme mali Spratak Trnavu a Dunajskú stredu 2007. V druhej skupine o umiestnenie FC Nitra, Moravany nad Váhom, FA Bratislva B. Nebudem hodnotiť každý zápas , poviem len toľko, že v podstate sa jednalo o zápasy v ktorých rozhodoval jeden strelený gól a až na jeden zápas , kedy sme inkasovali až trikrát.

Treba podotknúť, že sme mali k dispozícii 8 hráčov, čo som si myslel že bude nevýhoda , no boli tam týmy ktoré mali hračov podobne +1 . A teda bolo ťažšie sa pre chalanov orientovať a pri každom striedaní si zvykať na iný post. Ale to by bolo asi tak všetko povedané na obranu chalanov čo sa týka hry. Veľmi nám chýba rozvaha v hre a zodpovednoť. Páči sa mi, že chalani si loptu vypýtajú na po strete alibisticky stoja a čakajú na obranu ,ktorá im krvopotne vybojuje loptu pošle späť a oni ju svojim alibizmom chcú viesť až do bránky. Bolo tam málo pomocných nahrávok, veľa vypustených súbojov respektíve hráč iba bežal vedľa súpera aby sa nepovedalo, že ho nemal. Čo sa týka našich dvoch stredopoliarov Erika a Marka bolo veľa vozenia lopty z čoho potom hra vyzerala tak ako vyzerala. Ak sa nenaučíme posunúť loptu ,tak náš futbal bude pomalý a čitateľný. Marko niekedy stál v predu a čakal na lopty a aj keď si loptu prikryl, tak ju neposunul a mohlo sa ísť naspäť a o preberaní hráča ani nehovorím. Marko vie hrať aj to úkázal už pri iných turnajoch no včera to nebol on. U Erika by som povedal, že chcel až moc byť v každej lopte preberať hráčov spoluhráčom a pritom svojho nechať tak, behať zo svojej strany na drúhu a podobne. Ako sa hovorí menej je niekdy viac a teda držať svoju stranu a priestor a hlavne menej nervozity a viac si užiť futbal ale o tom viac medzi 4 očami. Koho by som pochvalil by bola obrana roboty mali by som povedal až až. V posledný zápas sa mi pačilo, že aspoň títo chalani pochopili, že netreba behať od nevídím do nevidím a brať sovj priestor a hrať svoju hru a iba posúvať loptu a ukazovať sa. To bolo vidieť hlavne na Goranovi, ktorý po poslednom zápase nebol až taký zadýchaný lebo posúval loptu, pomohol si aj z Miškom a čakal na príležitosť vyviesť loptu a nie ju zbrklo vyvážať do dvoch hráčov ako v zápasoch predtým.

Nakoniec teda taká veta na zhrnutie chce to veľa treningu a hlavne začať rozmýšlať nad hrou a pohybom bez lopty 🙂 Pevne sme verili, že po hokeji nám aspoň futbal zlepší náladu no musíme si počkať na ďaľší turnaj pevne verím.

Váš trener

Nominácia FA CUP: Sojka, Keszecze, Gaál, Pilinský, Drozd, Trusina, Polakovič, Bárdoš

rozpis zapasov: rozpis FA CUP (zaciname 13:45 a teda o 13:10 zraz v ŠH Mladosť)

propozicie: propizicie FA CUP