U10 ŠK Rapid Cup 7. miesto

Zdravim

dnes sme sa zúčastnili turnaja v Hrnčárovciach nad Parnou. Bol to výborný turnaj aj keď mozno jedinú výhradu by som mal k počtu týmov a prestávkam ale to iba za normálnych okolností. No tie dnes neboli ,práve naopak ,pre nedostatok hráčov si myslím , že nám to celkom pomohlo. Ďalej konečne sa hralo na outy po oboch stranách a veľmi to hru oživilo práve rozohrávanie outov a to klasickým hodom, náhrávkou zo zeme alebo vyvedením lopty samozrejme upravené regulami platnosti gólu.

Ako začať, možno zápasovou bilanciou a to jedna výhra, tri remízy a tri prehry. Táto bilancia vôbec nezodpovedala hernému prejavu. Po dlhom čase sa dalo na hru aj pozerať aj keď v útoku to škrípalo naopak obrana z brankárom a hlavne rozohrávka sa oveľa zlepšila. Niektorí chalani ukázali vynikajúci prehlad a hlavne kľud v hre menovite určite Dominik, Adam, Miško a možme povedať, že sa k nim pridal aj mladšia posila Tondo. Za zmienku a to nie malú stojí Erikov výkon. Po dlhej dobe ukázal futbalovosť a bojovnosť v tom správnom smere, loptu podržal, spravil klučku a hlavne nahrával, čo sa  mu hneď aj vrátilo v podobe vsietených gólov dnes to bol náš jediný strelec. Progres zaznamenal Maťo Borza aj keď ho nebolo vidieť až tak výrazne , ale chcel hrať a hlavne chcel loptu čo je veľké plus +. Aj keď dámy maju prednosť Amy som si nechal skoro na koniec. Má svetle chvilky ale naopak aj tie tmavšie, v jednom zápase zahrala super no potom sa to začalo horšiť a hlavne agresivita do hry a vnímanie hernej situácie a to prechod z fázy kedy získame loptu do fázy kedy ju stratíme. Tak toľko k turnaju aby som nezabudol do zostavy sa pridal aj Marko ,no jeho výkon nebudem hodnotiť pre jeho treningový výpadok, ktorý sa citelne prejavil na ihrisku avšak pravdou je, že ak by neprišiel tak by nás bolo 7 a to je na celý turnaj málo. Tento fakt sa z môjho uhla odráža aj na priebehu hry, keď sa hráči musia meniť na pozíciách a nastupovať do hry stále s inou úlohou je badateľné ,hlavne s ubúdajúcimi silami, že sa nevedia tak rýchlo stotožniť s touto zmenou. Preto apelujem na rodičov, viem, že sú prazdniny každý chce voľno avšak trunaje sú naplánované asi s dvojmesačným predstihom ak nie viac. O niektorých hráčoch som vedel vopred ,no o tých čo som nebol oboznámený ma zaskočili. Ako sa hovorí zamiešali kartami a poriadne a to z jedného prostého dôvodu a to je počet hráčov, pre nás je potrebný a dôležitý každý jeden a keď vypadne jeden ,dvaja , traja je z toho potom obmedzený výkon a hlavne voči chalanom , ktorí sú na samotnom turnaji.

Toľko k turnaju a na záver poprosím napísať SMS rodičov hráčov, ktorí vedia , že tu na budúci víkend nebudú.

Na záver prajem pekné prázdniny a veľa oddychu hlavne s loptou 🙂

Zostava: Sojka, Keszecze, Borza, Gaál, Osvaldová, Bárdoš, Osvald, Trusina

Propozície : Turnaj ŠK Rapid 2014

Poprosim nahlasiť kto bude k dispozícii nabudúci týždeň na FA Cup, cez prázdniny bude voľno chalani si môžu oddýchnuť trošku a pokračovať v cvičení futbalových výziev.

• Julo

Mito,