U10 – 25.1.2015 turnaj Rača Cup – skvelé 2.miesto!!!

U10_Raca_CUP_2mV nedeľu 25.1.2015 v čase od 8:00 do 14:00 sme v Dome Športu (Junácka 6, Bratislava) usporiadali náš domáci halový turnaj Rača CUP. A nielenže sme ho výborne zorganizovali, ale sme sa na ňom aj patrične umiestnili. Premožiteľa sme našli až v samom finále, keď sme po veľkom boji podľahli FC Stadlau 1:2. O úspech sa zaslúžili: A. Osvald, V. Bochnička, A. Taufer, J. Chyžnaj, R. Veleg, O. Pastucha, S. Vaňo, M. Mikuš, V. Vlčák, J. Danečko a M. Mišík.

Poďme pekne poporiadku…

Rozlosovanie turnaja nás zaradilo do skupiny A, kde sme sa postupne stretli s tímami OFK Dun. Lužná, ŠK Senec a FCL DNV.

1.zápas FK Rača – OFK Dun. Lužná 4:0, včasný príchod na turnaj chalanom prospel, boli prebudení a čulí. do súpera sa pustili bez rešpektu, v podstate ho nepustili na našu polovicu. Snáď len zbytočné chcenie nás obralo o pokoj pri zakončovaní. Nakoniec sme sa presadili 4x. Tri góly strelil Michal a jeden pridal Viktor.

2.zápas ŠK Senec – FK Rača 0:0, vyrovnaný zápas a veľký boj o každú piaď ihriska. Obrany pracovali výborne a ak aj zachybovali, brankári šance zlikvidovali.

3.zápas FK Rača – FC Lokomotíva DNV 1:0, dráma so šťastným koncom pre nás. Na postup nám stačila remíza, avšak na žiadne špekulácie a ani len kalkulácie sme chalanom nedovolili myslieť. A tí zabrali na plný plyn. Gól strelil Orion po Vladkovej prihrávke. Tondo chalanov podržal a my sme vyhrali skupinu. Za zmienku stojí Kubove brvno, ktoré sa určite trasie ešte teraz 🙂

Skupinu B vyhralo FC Stadlau pred našim semifinálovým súperom FKM Karlova Ves.

4.zápas semifinále: FK Rača – FKM Karlova Ves p1:1 (pk 2:0), Karlovke sme mali čo vracať, keďže sme s nimi na predvianočnom turnaji škaredo zaváhali. Tentokrát to bol zápas v našej réžii, neustály tlak na loptu, obsadzovanie hráčov robilo svoje a išli sme do vedenia po Viktorovom góle. Bohužiaľ sme raz v obrane zaváhali, inkasovali a zápas skončil 1:1. Nasledoval penaltový rozstrel. My sme 2x uspeli, Tondo čaroval a finále bolo naše.

5.zápas finále: FK Rača – FC Stadlau 1:2, Stadlau pokorilo FCL DNV takisto až po pokutových kopoch. Očakávali sme vyrovnaný duel. Od začiatku tomu tak aj bolo. Do vedenia išiel súper, keď sme zaváhali v obrane. Odpoveď však prišla v 10 minúte, keď vyrovnal Viktor. Na našu smolu však súper minútu pred koncom zápasu ešte raz skóroval. Útočník z ľavého krídla v plnej rýchlosti nekopromisne zavesil a my sme už odpovedať nestihli. Parádny zápas a aj záver turnaja 🙂

Pred udeľovaním cien prebehol ešte rozstrel o najlepšieho strelca turnaja, pretože trojgólových strelcov bolo až 6. Od nás boli v rozstrele Michal a Viki, ale neuspeli. Najlepším strelcom bol nakoniec J. Roider z tímu FC Stadlau. Cenu pre najlepšieho hráča si odniesol hráč FCL DNV T. Varga a za najlepšieho brankára bol vyhlásený náš Tondo. Myslím, že zaslúžene. Dnes chytal výborne a podržal chalanov v ťažkých chvíľach. Konečné poradie turnaja: 1. FC Stadlau, 2. FK Rača, 3. FCL DNV, 4. FKM Karlova Ves, 5. ŠK Senec, 6. OFK Dun. Lužná, 7. Iskra Petržalka, 8. ŠKP Inter Dúbravka.

Vodka na záver 🙂 Hoci sme už v tejto sezóne nejaké turnaje vyhrali, toto druhé miesto si cením viac. Konečne chalani uspeli na domácom turnaji a to ma napĺňa hrdosťou a tiež optimizmom. Zostava 11-tich bojovníkov odmakala poctivo celý turnaj s vedomím, že sa chcú predviesť a uspieť. Takto by to malo byť stále. Mať jasný cieľ a ísť za ním. Chválim všetkých hráčov bez výnimky. Od brankára, cez obrancov až po útočníkov. Ďakujem im za vzornú reprezentáciu klubu a som na nich hrdý.

Moja obrovská vďaka patrí rodičom za pomoc pri zabezpečení a organizácii celého turnaja. Vybavili nákupy, priniesli pochúťky a pomohli pripraviť občerstvenie do VIP, nachystali halu a moderovali celý turnaj. Veľké ďakujem majú aj od vedenia mládeže FK Rača – OZ Kengura, klub priateľov futbalu. Ďakujem rozhodcom za férové vedenie zápasov a zúčastneným tímom za predvedenú hru.

Tréner.

PS: Som šťastný, ale aj straaaašne unavený.

PROPOZICIE_hala_Raca_Cup_U10

raca_cup_2015_u10_rozpis_zapasov

• admin

Romanko gratulujem výborná práca. Ďakujeme všetkým k úspechu a za organizáciu.
    Palo

• admin

Gratulujem všetkým za super výkon. Romanovi za trpezlivosť v tréningovom procese, ktorá prináša zaslúžené ovocie.
    Lubo