U10 – 17.1.2015 – na Winter Loko Cup-e víťazne!!!

V sobotu 17.1.2015 sme sa popri ZHL zúčastnili jedného zo série turnajov Winter Loko Cup, ktorý organizuje FC Lokomotíva DNV. Nominácia: V. Vlčák, V. Bochnička, O. Pastucha, A. Taufer, M. Mišík, M. Knap, M. Schifferer, O. Gvozdják a M. Fabšo. Hráčov sme veľmi dobre rozdelili. Popri úspešnom účinkovaní jednej časti tímu v ZHL sme poskladali zostavu bojovníkov, ktorí v štyroch kvalitných zápasoch ani raz neprehrali. Po jednej remíze a troch víťazstvách sme sa umiestnili na prvom mieste, len o skóre pred domácou Loko DNV1. Dnes kapitánoval Viktor a spolu s Maťom si v bráne rozdelil rovnakú porciu zápasov.

Propozicie Winter LokoCup U10

Winter_Loko_CUP_rozpis_zapasov

1.zápas Loko DNV1 – FK Rača 2:2, úvodný zápas bez taktických pokynov, na ktoré sme nemali čas, napriek tomu sme odohrali vyrovnaný zápas. Súper 2x viedol, ale my sme vždy dokázali vyrovnať. Prvý gól dal Vladko po Orionovom priamom kope a druhý gól si dal súper po Orionovom rohu.

2.zápas Loko DNV2 – FK Rača 0:3, zápas odchytal Maťo a väčšinu času ho strávil vysunutý v tretine ihriska. Mali sme veľký tlak, len sme ho nevedeli premeniť. Nakoniec nám pomohol súper vlastným gólom. Potom sa pohotovo krásnym gólom presadil Orion a skóre na 0:3 stanovil Viktor.

3.zápas MFK Záh. Bystrica – FK Rača 0:2, aj do tretieho zápasu nastúpili chalani aktívne, súperovi nedovolovali takmer nič. Bol to Matúšov zápas, keďže oba góly strelil on počas jedného striedania.

4.zápas FK Rača – ŠKP Inter Dúbravka BA 3:1, do brány nastúpil opäť Maťo a potvrdil svoje brankárske majstrovstvo. Chalani hrali veľmi vzorne, napádali rozohrávku a dobre bránili. Išli sme do vedenia po góloch Viktora a Mattiho. Potom síce súper znížil a niekoľkokrát chalanov podržal Maťo. My sme nastrelili brvno (Maťo z priameho kopu) a súper zase opečiatkoval tyč. Nakoniec sa presadil ešte raz Viktor, keď pekne nabehol na prihrávku, kľučkou urobil brankára a rozhodol.

Zhodnotenie: Veľká spokojnosť. Hrali sme na dve štvorky, ktoré odohrali rovnaký time na hracej ploche. Hrali sme výborne v obrane, ktorú zabezpečovali pozorní brankári (obaja veľmi dobre pozične, často mimo bránkoviska). Smerom dopredu sme aktívne napádali, po zisku lopty prechádzali do protiútokov. Hra mala často myšlienku pretavenú do kombinácie. Dnes nemusím chváliť jednotlivcov. Chválim všetkých, za hru, bojovnosť a prístup k hre. A teší ma aj víťazstvo druhej partie v ZHL a gratulujem Davidovi k úspešnému vedeniu zápasu.

Ďakujem rodičom za čas a dovoz chalanov na turnaj.