U10 – 14.2.2015 Winter Loko Cup – 2.miesto

U10_Winter_Loko_2mV sobotu 14.2.2015 sme sa druhýkrát zúčastnili miniturnaja Winter Loko Cup, ktorý organizovala FC Lokomotíva DNV. Nominácia: V. Vlčák, Yanis Kindji, A. Buzaši, V. Bochnička, A. Taufer, S. Vaňo, M. Mikuš, O. Pastucha, J. Kohútek a M. Fabšo. Po jednej prehre a troch víťazstvách sme sa umiestnili na druhom mieste za domácou Loko DNV1. Dnes kapitánoval Orion a Viktor s Maťom si v bráne odchytali po dva zápasy.

1.zápas Loko DNV1 – FK Rača 4:2, úvodný zápas sme celý prespali. K všetkým štyrom gólom v našej sieti sme súperovi pomohli. 2x sme útočnikov nabili loptu proti nohe a 2x sme tak chaosili, viazla súhra obrancu s brankárom, že sme si gól vypýtali. Jediný, kto makal od začiatku bol Orion a po brejkoch strelil 2 naše góly.

2.zápas Loko DNV2 – FK Rača 1:6, všetky góly sme strelili my. Proti neskúsenému súperovi a zrejme aj mladšiemu sme sa zobudili. Hrali sme, čo nám súper dovolil, pekne kombinovali a zakončovali. Nastieľali sme 6 gólov a ten siedmy do našej siete zavesil Maťovi Vladko ukážkovým obstrelom v rámci malej domov. Naše góly: Vladko 2, Orion, Yanis, Samo, Janko.

3.zápas MFK Záh. Bystrica – FK Rača 1:2, odbehol som koučovať na ZHL, tak len v stručnosti. Do tretieho zápasu nastúpili chalani aktívne, súperovi dovolili len málo. Naše dva góly strelil Michal.

4.zápas FK Rača – ŠKP Inter Dúbravka BA 3:1, kým som sa vrátil z ligy, zápas sa začal a prehrávali sme 0:1. Potom však zavelil do útoku Orion, dnes náš najlepší hráč. Najprv vyrovnal a potom prihral Vladkovi na ďalší gól. Na 3:1 upravil Janko.

Zhodnotenie: Nebolo to zlé, ale vieme hrať aj lepšie. Najprv sme prespali úvodný zápas. Málo sme sa hýbali, schovávali sa za hráčov. Viazla súhra brankára s obrancami a tí sa nepokúšali vyviezť loptu. V ďalších zápasoch to už bolo lepšie, ale stále tam bol akýsi kŕč. Niektorí chalani si dlho chystajú pozíciu na strelbu a strácajú lopty. Musíme zlepšiť strelbu z behu. Chalani spolu veľmi málo komunikujú, v podstate vôbec. Často si zavadzajú. Na tom musíme tiež popracovať.

Ďakujem chalanom za výkony, rodičom za dovoz chalanov a čas. FCL DNV za pozvanie na takéto turnaje.

Tréner