U10 – Domino Cup – 7. miesto

Hneď v úvode roku 2015, v sobotu 10.1. sme sa predstavili na kvalitne obsadenom turnaji Domino Cup. Nominácia: A. Osvald, J. Chyžnaj, V. Bochnička, Yanis Kindji, Ynes Kindji, A. Taufer, O. Pastucha, M. Mikuš, S. Vaňo, R. Veleg a V. Vlčák. Tam kde sme skončili minulý rok, tam sme ho aj začali 🙁 A trojtýždňová sviatočná pauza tiež zanechala svoje stopy na hráčoch. Zo šiestich zápasov sme uhrali dve remízy a skončili na siedmom mieste. Chybovali sme viac ako sme dokázali nastrieľať gólov

Rozpis zápasov DOMINO CUP 2015

1.zápas MFK Dubnica – FK Rača 2:1, v celku vyrovnaný zápas, hneď v úvode sme po chybnej rozohrávke autu prehrávali. Naša snaha o vyrovnanie vyvrcholila v závere, keď po Rišovej prihrávke vyrovnal Viktor. Bohužiaľ sme asi 5 sekúnd pred koncom opäť zachybovali pri autovej rozohrávke a súper nás potrestal.

2.zápas FK Rača – Admira Wacker 0:5, odbehol som s Ynes a Viktorom na ligu ZHL, takže hodnotím iba z rozprávania. Admira produkovala futbal výbornej kvality a skóre v jej prospech narástlo až na 5 kúskov a to ešte ďalších 5 chytil Tondo.

3.zápas FK Rača – MFK Skalica 1:3, rovnako poskytujem iba sprostredkované info. Náš výkon bol utlmený bez energie a pohybu. Gól strelil Richard.

4.zápas FK Rača – Dukla Banská Bystrica 3:3, remízové šatňové derby, konečne sme predviedli výkon, ktorý zniesol prísnejšie kritéria. Avšak chalani s Ynes hrajú v akomsi kŕči, často veľmi zbrklo. Prehrávali sme hneď v úvode po chybe v obrane. Potom sme však zabrali a otočili na 3:1. Najprv sa presadil dorážkou Viktor, potom Kubo premenil sólo po krídle a nakoniec aj Michal po Samovej prihrávke z rohu. Lenže miesto ďalších gólov v súperovej bráne, prišli ďalšie chyby v obrane a bolo 3:3. V závere sme nastrelili ešte tyč a aj brvno a Ynes hlavou netrafila prázdnu bránu. Škoda.

5.zápas Domino BA – FK Rača 2:2, Domino bolo po sviatkoch herne tiež niekde inde a dnes sa im hra nedarila. To sme náležite využili avšak tiež len remízovo. Dvakrát sme síce doťahovali, ale výkon a bojovnosť stáli za to. My sme inkasovali po hlúpych chybách, ale naše góly boli po pekných akciách. Prvý gól strelil Rišo po Vikiho prihrávke. Druhý bol ako z veľkej futbalovej knihy. Najprv si Jakub dovolil 1 na 1 potom pomedzi dvoch hráčov prihral Orionovi, ten urobil kľučku vybiehajúcemu brankárovi a prihral Yanisovi a ten už dával ľavačkou do prázdnej brány.

6.zápas FK Rača – ČSFA Malacky 0:2, záverečný zápas proti celkovému víťazovi turnaja, chalani s Ynes pokračovali v zlepšenej hre, síce sme dvakrát inkasovali, ale boli sme Malackám vyrovnaným súperom a v závere sme ich zatlačili a gól visel doslova na vlásku.

Zhodnotenie turnaja: Hrali sme proti kvalitným a viacmenej neznámym súperom a takéto ťažké zápasy nás môžu len posúvať. Chalani však musia pochopiť, že dokážu hrať proti každému súperovi. Že bez bojovnosti, srdiečka a dôvery vo vlastné schopnosti to jednoducho nepôjde. A že keď nastúpia do zápasu s odhodlaním, potom je aj pohyb na ihrisku lepší a hra sa darí. Čo ma mrzí, je že nemáme strelca alebo strelcov. Absentuje nám strelba zo strednej vzdialenosti, čo je na tak veľké brány základom. Ale viac ma trápi, že väčšina hráčov čaká na môj hlasový pokyn, aby sa rozhýbali, pýtali si pohybom loptu a neschovávali sa za hráčov. Na tom proste musíme popracovať. Po sviatkoch som nečakal žiadne zázraky. Ukázalo sa však, že niektorí hráči sa momentálne nachádzajú herne dolu a výpadky v predošlých turnajoch neboli iba náhodné. Za predvedené výkony dnes chválim Adama a Oriona, spokojný som s hrou Viktora a Riša, obaja strelili po dva góly a snažili sa o vzornú spoluprácu. Po dlhom hernom výpadku sa do zostavy vrátil Kubo a milo ma prekvapil. Vidieť, že mu futbal chýbal. Ďakujem rodičom za dovoz hráčov na turnaj, za povzbudzovanie. A ďakujem Dominu za pozvánku na turnaj. Tréner