U 7 – Neufeld an der Leitha 1. miesto!!!

V sobotu 23.11.2013 sa naša prípravka U 7 zúčastnila halového futbalového turnaja, ktorý usporiadal klub ASV Neufeld an der Leitha.

Turnaj po výborných výkonoch vyhrala bez straty bodu!

Turnaj sa uskutočnil v krásnej športovej hale Landessportzentrum VIVA na adrese :  Industriegelände 1, 2491 Steinbrunn – Neue Siedlung, kde má základňu prvoligové rakúske družstvo Wiener Neustadt.

Nominácia : A.Lenčo, D.Lenčo, A.Takacs, L.Vajcík, M.Keszöcze, D.Fajkus, M.Kadlečík,  M.Kocián, T.Toplanský.

Výsledky zápasov FK Rača:

1.zápas: FK Rača – St. Georgen 2 : 1( Vajcík, Takács?)

Dobrý vstup do turnaja. Do vedenia sme išli gólom Lucasa v 2. minúte. Súper vzápätí vyrovnal. My sme strelili víťazný gól v 6. minúte tuším Aďom ?, bombou. Víťazstvo sme uhájili napriek obrovskej šanci súpera, keď pred bránu prihrával stopér Dávid, Adam v bráne strelu nohou vyrazil.

2. zápas:  FK Rača – Systeme Kloyber 4 : 0 (  Takács 2 ,Vajcík, vlastný)

Už v 1. minúte sme išli do vedenia Aďom, keď si Lucas predtým pri zakončení skoro “vyšróboval” nohu! V 6. minúte si v trme-vrme strelil súper vlastný gól. V 7. minúte sa presadil Lucas a v 8. Aďo, ktorý upravil na konečných 4:0. V 10. minúte sa mohol zapísať medzi strelcou aj Matej, ale “ušla” mu lopta.

3. zápas: FK Rača – Post SV 3 : 2 ( Vajcík 2, Takács )

V zápase sme sa strelecky presadili už v 1.minúte, keď Lucas presne zakončil svoj nájazd.V 5. minúte Lucas strelil do brankáre, ale vzápätí vystihol rozohrávku brankára a strelou k tyči zvýšil už na 2:0. V 7. minúte sa presadil aj Aďo a zvýšil už na 3:0. Súper v závere dvomi gólmi znížil na konečných 3:2. Víťazstvo v zápase znamenalo 1. miesto v skupine a postup do finále!

Finále.  FK Rača -SV Essling 2 : 0 ( Takács, Vajcík )

Do finále sme vtrhli ako uragán: už v 1. minúte nás dostal do vedenia Aďo. V 3. minúte zvýšil na 2:0 Lucas, keď dorazil do brány brankárom vyrazenú strelu. Mali sme ďalšie šance, ktoré sme už nepremenili. V 8. minúte mohol skórovať aj benjamínok Matúš, chýbal mu kúsok, aby sa dostal k lopte pred takmer prázdnou bránou.

Pekná hra, sympatické výkony, vzorná reprezentácia Rače a Slovenska v zahraničí.

V bráne bol oporou Adam, aj keď mu brácho sem-tam “zavaril” svojimi prihrávkami. Inak bol Dávid na stopérskom poste oporou a zaslúžene si s bratom odnášajú pohár za naše víťazstvo v turnaji. Na krajoch obrany bol spoľahlivý Martin a Lucas, ktorý sa vyskytoval všade na ihrisku, občas sa zabudol vrátiť do obrany… Vykompenzoval to svojim streleckým apetítom. V strede poľa hrali najčastejšie Aďo s Matejom. Aďo sa presadzoval individuálnymi prienikmi a presnou streľbou. Matej rastie tiež v šikovného futbalistu, postupne by sa mal viac presadzovať v koncovke. V útoku naskakovali Dado s Timkom. Bojovali ako draci a tiež sa prispeli k peknej hre. Matúško naskakoval do útoku, neskôr do obrany a podal sympatický výkon.

M.A.

Víťazstvo je naše!!!!!!!!!