U 6 turnaj Dubňany 1.2.2014

V sobotu 1.2.2014 sa naši chlapci z futbalovej školičky zúčastnili na svojom druhom turnaji v Dubňanoch pri Hodoníne.

Odohrali sme tri dramatické stretnutia po 20 minút, v ktorých sme ukázali, že súperi s nami musia počítať.

Turnaj odohrali:

M. Kocián, D. Hulmann, M.Sobolič, S.Belay, F.Tolt, F. Šimko, F.Havlíček, T.Toplanský, A.Androvič

Zápasy FK Rača:

FK RAČA – RSM HODONÍN 1 : 2 ( BELAY)

Úvod zápasu sme “zaspali”, inkasovali sme už v 1.minúte. V 13. minúte súper využil zaváhanie pri našej rozohrávke a bolo 0:2. V 17. minúte sme znížili Sinišom. V závere boli Timko so Sinišom blízko k vyrovnaniu, chýbalo len pár centimetrov. Pekný výkon na úvod.

FK RAČA – SK LÍŠEŇ 1 : 2 (HULMANN)

V zápase s najlepším družstvom na turnaji, ktorý ďalším súperom nadelil 11 a 7 gólov sme sa držali statočne. Síce sme opäť už v 1. minúte inkasovali a v 13. súper zvýšil už na 0:2, my sme sa nevzdávali. V 17. minúte bol dôrazný pred  bránou súpera Dominik a znížil na 1:2. V posledných sekundách mohol vyrovnať Siniša, jeho strela sa len obtrela o tyčky z vonkajšej strany. Snaživý výkon, súpera “držal nad vodou” hlavne najurastenejší hráč turnaja s č.15.

FK RAČA – ČSFA MALACKY 3 : 3 (M.KOCIÁN, TOPLANSKÝ)

V záverečnom zápase turnaja padol gól opäť už v 1. minúte. Tentokrát sme ho dali my, keď Timko skóroval strelou od tyče.V 3. minúte zvyšoval Matúš už na 2:0 a v 4. minúte krížnou strelou zvýšil už na 3:0. Vypadalo to, že máme zápas pod kontrolou, lenže tak od 12. minúty sa začal prebúdzať aj súper. V 16. minúte po Ferkovej ruke pred našou bránou kopali penaltu, ktorý však Dominik senzačne chytil (v 3.zápase nahradil v bráne Matúša). Vzápätí Ferkovi v nájazde chýbali len centimetre, aby dotlačil loptu do brány. Záver však chlapci nezvládli: gólmi v 17. a 18. minúte súper znížil a 15 sekúnd pred koncom aj zaslúžene vyrovnal.

Hodnotenie turnaja:

Dnes dostali šancu aj noví chlapci, výkonom potešili. Nebudem hodnotiť všetkých, ale spomeniem výborný debut Dominika v bráne a taktiež Filipa Š. v obrane, kde bol veľkou oporou.

Chlapci sa zlepšujú každým zápasom, veľká pochvala pre všetkých!

Už o týždeň nás čaká ďalší turnaj v Malackách, šancu dostanú ďalší hráči z nášho širokého kádra. Ďakujem aj rodičom za odvoz, povzbudzovanie a servis okolo detí.

Nominácia a informácie.